Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

uprawa kapusty pekińskiej

  • Autor: jaska2503 Data: 2009-06-20 15:02:58

    Doświadczonych działkowiczów proszę o porady.Bardzo lubię to warzywko i mam chęć mieć je z własnego ogrodu,jednak mam nikłe pojęcie o uprawie popularnej "pekinki".Kiedyś próbowałam ,ale moja kapusta była podobna do sałaty.

  • Autor: yette Data: 2009-06-20 17:33:52

    Mój wujek kiedyś uprawiał pekińską na sprzedaż i stwierdził, że to warzywo potrzebuje bardzo dużo oprysków, bo inaczej nic z tego. Ulubiony przysmak wszelkiego robactwa.

  • Autor: ewka63 Data: 2009-08-26 18:51:58

    Witaj, kapustę pekińską sama sadzę w swoim ogrodzie jako poplon.Najlepszy czas siania to sierpień. Zbierać mozna już we wrześniu, poniewaz bardzo szybko rośnie. Życzę udanych zbiorów.

  • Autor: jaska2503 Data: 2009-09-06 21:00:39

    Moja posiana w końcu lipca wyrosła w formie sałaty.......Za rok posieję w sierpniu

  • Autor: bogusia Data: 2009-09-06 21:59:30

    Ja jeszcze nigdy jej nie siałam,ale zrobię to za rok,Z tego co wiem to sieje się ją II polowa lipca -sierpien,ponieważ lubi ona krótkie dni a długie noce a takie wtedy juz sie zaczynają. Spróbuję za rok.

  • Autor: BOGUSIAA Data: 2009-09-09 20:54:42

    Witam Bogusię.

  • Autor: mareczka Data: 2009-12-07 11:59:51

    Co roku uprawiam kapustę pekińską. Mam sprawdzone nasionka (prób i nasion było dużo) ale nie wiem czy mogę podać na formu ich nazwę. Jak sieję - to się troszkę bawię- rzucam po jednym nasionku, uklepuję i ozaczam małym patyczkiem. W razie potrzeby delikatnie podlewm i koniecznie zaraz po wzejściu trzeba obserwować bo tak jak rzodkiewkę zjada kapustę tzw. pchełka. Na to jest lekarstwo - popruszyć popiołem przesianym przez pończochę. W tym roku siałam począwszy od 1 maja co miesią po 8-10 nasionek i miałam b. dużo pekinki. Niestety ta "moja" kapustka nie przechowuje się dobrze na zimę może brak jej odp. warunków. 

  • Autor: Tokijka Data: 2009-12-08 10:20:30

    Bardzo interesujace.Mam wielka prosbe moze macie jakies zdjecie jak duza rosnie ta kapusta w Polsce.Czy macie ta zolta w srodku czy biala?Tutaj w Azji ta kapusta to olbrzym.Ja czesto kupuje tylko 1/4 bo fakt psuje sie szybko.Moze dlatego zalewa sie ja octem .

  • Autor: Kazik45 Data: 2009-12-10 19:01:50

    Też lubię, niestety efektów "wielkogłowiastych" mnie nie udało się nigdy uzyskać. Przerzuciłem się na sałatę rzymską, na działce oczywiscie, bo pekinkę kupujemy i spożywamy niemal na okragło ale po sezonie działkowym. Sałata rzymska w sezonie robiona na różne sposoby znika szybko i zawiera więcej wartości odżywczych, nawet smakiem przebija nawet sałatę masłową czy kruchą.
    Tu ubiegłoroczne dwie sałaty "nadwyżkowe" posadzone w zielniku, wciśniete pomiedzy bukszpanowe sadzonki.
    (18.07.2008.)

  • Autor: Lea2 Data: 2010-02-22 14:46:21

    U mnie też kapusty się nieudają. Za to sałata rzymska rośnie wspaniale. Uwielbiam tę sałatę. Dla mnie jest to najlepsza z sałat.

  • Autor: andreapomoria Data: 2010-06-03 18:43:32

    próbowałam...nakładałam na kupione flance obcięte butelki po napojach, bo miały stanowić mini szklarenke i to, zeby kapustki się nie "rozrzapierzały"...ale niestety coś mi ją zeżarło..chyba ślimaki...:-((((((((((

  • Autor: frytka Data: 2010-09-01 21:12:06

    No właśnie.Ciekawa jestem jak zrobić,żeby urosła taka zwięzła jak w sprzedaży.Czy wystarczą butelki i czy są sposoby,żeby nie wybijała w pędy.U mnie na razie jest mała.Może w tym roku zawiąże główki,bo poprzedniego lata nie udała mi się.

Przejdź do pełnej wersji serwisu