Forum

Zdrowie i uroda

laryngologia

  • Autor: moni01011 Data: 2009-06-28 14:16:52

    Wpiątek moja córka miała operację związaną z migdałami oraz nakłuwaniem błon bębenkowych w uszach , w lewym ma wstawione tzw. groty . Czy ktoś z was wie coś na ten temat bo niestety miałam pecha trafić na lekarzy od których nic się nie dowiedziałam .

  • Autor: andzia2607 Data: 2009-06-29 12:26:39

    tak szczerze mowiac to niewiele moge ci pomoc choc chcialabym-nie sprecyzowalas za bardzo pytania:(
    z migdalkami moglo sie stac wiele-mogla je miec podciete,czesciowo wyciete,wyciete itd-przypuszczalnie powodem tego bylo to ze tak przerosly ze az jej utrudnialy oddychanie-bo jak wiesz-znajduja sie w jamie nosowogardlowej na drodze powietrza ktore bierze udzial w tym procesie,a chodzenie z otwarta buzia powoduje tez nawet wady zgryzu itd
    a co do nakucia blony to pewnie dlatego ze w jamie bebenkowej znajdowal sie plyn ktory utrudnia slyszenie a w konsekwencji moze nawet prowadzic do gluchoty
    mam nadzieje ze pomoglam

  • Autor: moni01011 Data: 2009-06-29 13:46:41

    jasne że tak ale głównie chodzi mi o tzw. groty czyli zastawki w uszach co to wogóle jest i jak postępować w takim przypadku ?

  • Autor: wera40 Data: 2009-06-29 22:15:28

    syn trzy lata temu miał usuwany trzeci migdał bo mu odrósł i blokował słuch miał załozone szpulki nie wiem czy jest to ta sama nazwa ale nie mógł zamaczac uszu zeby nie naleciało wody  jedna szpulka wyleciała po 2 miesiącach a drugą miał usunietą po pół roku wiem ze miało to usunąc nadmiar płynów  po roku miał miec ponownie zakładane bo jego słuch jeszcze nie był dobry  ale zaliczyłam alergologa po lekach słuch sie poprawił i nie założono mu ponownie 

Przejdź do pełnej wersji serwisu