Forum

Kuchenne porady

ogórki małosolne

  • Autor: Osika Data: 2009-06-28 20:52:21

    Witam
    Mam problemy z ogorkami malosolnymi...
    3 dni temu włożyłam ogórki do garnka (słoja glinianego), włożyłam koper, czosnek i chrzan. wszystko zalałam przegotowaną ciepłą woda (proporcja 1 litr wody - 1 łyżka soli), przykryłam talerzem, docisnęłam i ..... no właśnie i co teraz? kiedy one będa gotowe? Stoją już 3 dni i mam wrażenie że nic się z nimi nie dzieje, jakby proces stał wmiejscu. pamiętam że u mamy zawsze woda mętniła i taka dziwna zawiesina się robiła a w moich tego nie ma.... Może mają za zimno? Co o tym myślicie?może musze je postawić w bardziej nasłonecznione miejsce?

  • Autor: Alicja64 Data: 2009-06-28 21:24:02

    Sprobuj dodac skorke od chleba ( na wierzch ogorkow). Moja mama twierdzi ze wtedy ogorki sie szybciej kisza. A postawienie ich w bardziej naslonecznione miejsce to tez dobry pomysl. Pozdrawiam;D

  • Autor: aleczka Data: 2009-06-28 21:28:54

    może za mało soli dałas???moje stoją od czwartku i juz można je dzis było chrupać..może troszkę za słone ,ale na chlebek pyszka:-)))ja miałam na litr wody 3 dag soli...

  • Autor: niebieska-różyczka Data: 2009-06-28 22:26:29

    W poniedziałek zjedliśmy już jedną porcję:) w czwartek zakwasiłam nowe,na litr wody dałam 1 czubatą łyżkę soli,zalałam wrzątkiem tak jak robi je moja mama.Właśnie jem kolację,chlebek ze smalcem mojego taty:) i chrupiące ogóreczki.

  • Autor: Lucylla Data: 2009-06-29 07:07:32

    Mi najbardziej smakują ogórki na drugi dzień po zakiszeniu.

  • Autor: RN Data: 2009-06-29 07:30:55

    Ja robię dokładnie tak jak Ty i po 3 dniach można już zacząć konsumpcję :)

    Może faktycznie za zimno mają??

    Chociaż przypominam sobie taki przypadek, że ogórki zamiast skisnąć zgniły :( ...  ktoś mi wtedy powiedział, że mogły być sztucznie przenawozowane a może taka odmiana.

    Pozdrawiam

  • Autor: alman Data: 2009-06-29 08:17:58

    w sobotę zakisiłam na próbę, bo ogórki jakoś mi się nie podobały, były strasznie zielone i jakieś takie....ale zrobiłam próbę....zalałam gorącą wodą, ogórki przekroiłam na 4 części, ale nie do końca, na 1/2 l wody dałam płaską łyżkę soli....no i wczoraj /niedziela/ już wcinaliśmy po południu, a dziś już tylko 2 zostały..
    moja Mama zawsze te pierwsze małosolne robiła w ten sposób, że na spodzie słoja były całe ogórki, potem przekrojone wzdłuż na pół /nie do końca/, a na wierzchu przekrojone na cztery /te kisiły się najszybciej/...ja też tak robię, jeśli kiszę w dużym słoju...

  • Autor: bytomianka Data: 2009-06-29 14:08:48

    Witaj! Ja bym wzięła i spróbowała czy są jadalne już , czy jeszcze nie. Pozdrawiam:)

  • Autor: kojonkosky Data: 2009-06-29 15:14:52

    A jakiej soli użyłaś ?
    Najlepsza jest zwykła kamienna niejodowana .

Przejdź do pełnej wersji serwisu