Forum

Kuchenne porady

Bułki z maszyny

  • Autor: piola Data: 2009-07-05 18:50:22

    Pytanie mam następujące, czy robicie bułeczki, rogale itp wyrabiając je w maszynie? Ja dotychczas robiłam tylko chleb i zaciekawił mnie teraz temat bułek i innych wypieków. Czy do wyrobienia w maszynie nadają się przepisy do wyrabiania ręcznego? Jeśli dajecie zaczyn to w którym momencie? Do mojej maszyny na sam spód wkłada się składaniki płynne, potem sól, cukier, make i droiżdzę, nie wiem jak wygląda sprawa z zaczynem?
    Będę wdzięczna za porady

  • Autor: uleczka58 Data: 2009-07-05 19:48:18

    Ja wszystkie ciasta drożdzowe wyrabiam w maszynie.... od bułek, pączków. dzrozdzówek po kluski parówki. Najpierw robię rozczyn  tzn daję trochę podgrzane mleko,drozdze.łyżkę cukru i łyzke mąki i chwilę to mieszam, jak trochę podrośnie daję makę trochę soli, cukier, jajka i tłuszcz i maszyna wyrabia na programie bez pieczenia. Jak ciasto wyrosnie daje na stolicę i formuję bułki,i inne wyroby. Przepisy biorę do wyrabiania ręcznego. Wczoraj piekłam dróżdzówki z jagodami i wyszły super.

  • Autor: piola Data: 2009-07-05 21:15:05

    To znaczy że ten rozczyn robisz od razu w maszynie czy najpierw w miseczce a potem przekładasz do maszyny taki trochę wyrośnięty?

  • Autor: uleczka58 Data: 2009-07-05 21:33:15

    W maszynie od razu robię rozczyn:) na 2minuty właczam maszynę zeby go rozmieszać a jak wyrosnie to wkładam resztę składników i wyrabiam ciasto.

  • Autor: Shanna Data: 2009-07-05 21:41:19

    Ja nie robie osobno rozczynu. Od razu wkladam wszystkie skladniki do pojemnika. Nie bylo jeszcze, zeby cos nie wyroslo.  

  • Autor: Shanna Data: 2009-07-05 21:39:51

    Ja wyrabiam wszystko w maszynie, potem tylko dziele sobie buleczki, czy co tam chce.
    Do maszyny wkladam w kolejnosci i wg tego co w przepisie: mleko/woda w temper. letniej ; drozdze, cukier, jajka, maslo rozpuszczone wczesniej w mikrofali/olej, maka i na koncu sol. Wlaczam odpowiedni program i juz. Nie dodaje juz innych skladnikow w czasie mieszania. Wszystko musi sie znalezc w maszynie przed jej wlaczeniem.
    Przepisy mam na wyroby w maszynie, ale mam tez swoj przepisy, na wyrabianie reczne i nic zlego nie dzieje sie jesli wyrobi za mnie maszyna. mam tylko swoja zasade, ktorej sie trzymam: pierwsze idzie mleko/woda i drozdze, potem reszta skladnikow, a na koncu maka i sol.

Przejdź do pełnej wersji serwisu