Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

nosidełko w góry

  • Autor: arabis Data: 2009-07-06 23:57:03

    Witajcie :) mam pytanko, czy może ktos z Was ma doświadczenia z noszeniem dziecka 1,5 rocznego po górach w nosidełku??? chodzi mi o to, ze jedziemy w tym roku w góry i  chcieliśmy kupić nosidełko, zeby naszą Gabcię trochę pownosić pod górę hehe. Nie wiem jakie to nosidełko powinno być. Poradzicie cos??? dziekuję z góry  :)

  • Autor: Kamilla Data: 2009-07-07 02:19:20

    Polecam, sprawdza sie niesamowicie na pieszych wyprawach, szczegolnie po gorach, gdzie teren jest wyboisty i trudnobyloby podjechac wozkiem, a nosic na rekach , to mozna sie ladnie umordowac. Ja proponuje Ci zabrac coreczke ze soba na zakupy i przymierzac, w ktyrym ona bedzie czula sie wygodnie , no i taki aby byl wygodny dla Ciebie. Tez bym sobie pochodzila po polskich gorach, ale mi sei rozmarzylo. udanych wakacji

  • Autor: Nutka86 Data: 2009-07-07 08:20:45

    Wiesz nie mam co prawda jeszcze dzieci ale duzo na ten temat czytalam i nosidelka sa nie zrdowe na kregoslup dla dziecka. Podobno najzdrowsze sa husty, ale o szczegoly musielibyscie sie dowiedziec w sklepie dla maluchow:)

  • Autor: arabis Data: 2009-07-07 08:33:39

    Wiem o tym, ze nosidełka sa niezdrowe ale nie chce nosic Gaby caly czas tylko na urlopie :) wiem, ze istnieja nosidełka turystyczne ze specjalnym przeznaczeniem do wędrówek i o takie mi chodzi. Nie mam jednak pojęcia jakiej firmy nosidełko warto kupic. Chusta do noszenia po górach raczej by sie nie sprawdziła.

  • Autor: dajanka Data: 2009-07-07 08:34:14

    Wydaje mi się, że chusty są polecane szczególnie dla małych dzieci. W przypadku dziecka 1,5 -rocznego, które trzyma się przecież pewnie powinno się lepiej sprawdzic nosidełko. Moja koleżanka miała takie do noszenia dziecka na plecach i bardzo sobie chwaliła -to prawie tak jak na barana tylko, że dużo wygodniej i bezpieczniej:-)

  • Autor: anay Data: 2009-07-07 20:47:34

    dokładnie za dajanką - kwestia nie dotyczy dzieci, które już mają stabilne kręgosłupy, a 1,5 roczne dzieci już nie mają problemów z utrzymaniem pozycji pionowej.

  • Autor: as Data: 2009-07-07 09:14:06

    Nie mam nosidełka ale napewno takie zakładane na plecy. Tylko nosidełka sa ciężkie więc jak już ktos pisał na zakupy musisz pojechać z dzieckiem. Wsadzić je i założyć na plecy czy uniesiecie. Husty są dla niemowlaków i to do noszenia w domu anie dla dziecka 1,5roku. W tym wieku na kręgosłup nie powinno juz zbyt szkodzić bo dziecko jest sztywne i pewnie siedzi.

  • Autor: abiola Data: 2009-07-07 09:28:40

    Hej napisz ile mniej wiecaj waży Gaba.
    Do 12 kg jest fajne nosidełko ACTIVE INFANT, jest stosunkowo niedrogie powinno kosztować ok 100 zł
    Materiał oddychający..

  • Autor: abiola Data: 2009-07-07 09:46:33

    Natomiast w decathlonie masz nosidełko do 22 kg profesjonalne ... niestety cena też "profesjonalna"

  • Autor: arabis Data: 2009-07-07 11:15:38

    Patrzyłam na nosidełka w necie i faktycznie te z decathlonu sa fajne ale troche jak dla mnie za drogie szczególnie, ze Gaba jeszcze nie miała z nosidełkiem do czynienia wiec moze sie okazac ze nie bedzie chciala w nim siedziec. Gaba wazy ok 12kg. Zobacze sobie te nosidelka o ktorych pisalas :) dzieki za info.

  • Autor: till Data: 2009-07-07 12:06:42

    Obydwie Nieletnie były noszone w nosidle turystycznym, profesjonalnym, ale kupionym z drugiej ręki, co znacząco zmniejszyło koszty całej sprawy. Nieletnia Starsza uwielbiała być noszona i z zamyśloną miną przyglądała się krajobrazom, Nieletnia Młodsza nie dawała się nawet włożyć... kiedy udawało się ją jakoś zagadać i pozapinać we wszystkie szelki, nie mijało pięć minut, kiedy ryczała gromkim głosem: NA NOGIIIII... wędrówki z Nieletnią Młodszą po górach ograniczone więc były do dolin, po których biegała rączo, najczęściej w kierunku przeciwnym do zamierzonego.
    Nasze nosidło (chyba do 15 kg, ale nie pamiętam tego dobrze) powędrowało do kolejnych użytkowników, zorientuję się, czy jest teraz wolne. Moje gg jest w ustawieniach. Pozdrawiam :)

  • Autor: arabis Data: 2009-07-07 12:10:56

    Strasznie dziekuję za odpowiedź :) pozwolę sobie do Ciebie wieczorem napisać w sprawie nosidła. Napisz mi tylko jaki byłby jego koszt. Pozdrawiam serdecznie :)

  • Autor: till Data: 2009-07-07 12:20:26

    Jeśli jest wolne, to Ci je pożyczę, a Ty odeślesz je po urlopie (jest duże, ale lekkie, więc pewnie koszt przesyłki nie będzie za wielki) ... ale na tym etapie nie potrafię jeszcze obiecać tego w 100%, bo może ktoś je właśnie użytkuje...  napisz też, na kiedy je potrzebujesz. Pozdrawiam:)

  • Autor: arabis Data: 2009-07-07 12:47:05

    Wyruszamy w podróż w nocy z 24go na 25go lipca. Byłoby świetnie gdybys mogła mi je pozyczyc :)  Będę czekała na wieści. Napisz mi tylko proszę kiedy będziesz już mogła coś wiedziec bo ewentualnie musimy miec czas na zakupienie czegos odpowiedniego. Pozdrawiam.

  • Autor: till Data: 2009-07-07 13:24:59

    Do jutra powinnam mieć odpowiedź.

  • Autor: arabis Data: 2009-07-07 16:14:59

    Super! dzięki wielkie :)

  • Autor: till Data: 2009-07-07 13:24:59

    Do jutra powinnam mieć odpowiedź.

Przejdź do pełnej wersji serwisu