Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

7 miesięcy

  • Autor: as Data: 2009-07-08 13:23:00

    Znajoma mnie zapytała, czy 7 miesięczne dziecko powinno juz wodzić wzrokiem np. za palcem? Ja nie pamietam jak było z moimi dziećmi. Może Wy pamietacie. Wiem, że każde dziecko jest inne ale ją to nie pokoi. Nie jest to jej dzicka więc do lekarza z nim nie pójdzie to sprawdzić a rodzice oburzyli by się,że czepia się ich dziecka. 

  • Autor: Aniula27 Data: 2009-07-08 13:33:17

    Ja pamiętam że mój synek w tym wieku już to potrafił ale sprawdziłam w książce i taką umiejetność powinno już opanować 8 miesięczne dziecko.

  • Autor: Aniula27 Data: 2009-07-08 19:51:43

    pomyłka, nie doczytałam, w 8 miesiącu dziecko powinno podążać wzrokiem za spadającym przedmiotem, to chyba trudniejsze niz za palcem

  • Autor: Wkn Data: 2009-07-08 19:57:58

    Zdecydowanie trudniejsze, bo związane z tempem przesuwania się przedmiotu.
    Oczywiście dzieci rozwijają się w róznym tempie i niektóre mogą być fantastycznie sprawne manualnie, a słabe fizycznie.
    Może się te zdarzyć, że dziecko za nic w świecie nie będzie chciało patrzeć za poruszającym się palcem, a będzie chętnie śledziło inny przedmiot. Trzeba potestować.

  • Autor: słodki buraczek Data: 2009-07-08 13:37:04

    Jak najbardziej powinno. Z moja coreczka chodzilam na rehabilitacje z powodu obnizonego napiecia miesniowego. Pod koniec - a Mloda miala wowczas jakies 7 miesiecy - jednym z warunkow zaprzestania dalszych cwiczen byla wizyta u neurologa i jego orzeczenie o braku koniecznosci dalszej rehabilitacji. Pamietam, ze badal, czy dziecko wodzi wzrokiem za palcem/ czerwona zabawka itp, bo powinno to robic od ok. 4-5 m-ca zycia. Oczywiscie "powinno" nie ma tu sztywnych granic czasowych, bo przeciez kazde dziecko rozwija sie nieco inaczej.

  • Autor: góralka Data: 2009-07-08 13:42:30

    Pamiętam jak do przedszkola w którym pracuję chodził kiedyś chłopczyk i od pewnego czasu zauważyłyśmy jak przy zabawie ,rysowaniu chłopiec ten patrzył tak jakoś zalotnie,jednym oczkiem (tak jak kura) Poprosiłyśmy mame aby zwróciła na to uwagę.Co się potem okazało po badaniach, chłopiec ten po prostu nie widział na to oko.Mama wręcz była wdzięczna  że zwróciłysmy na to uwagę.

  • Autor: dajanka Data: 2009-07-08 14:11:50

    U mnie pediatra pytał o to w wywiadzie ok. 5 miesiąca. Zuza robiła to od 4.
    Myślę, że mama małej powinna się zaniepokoic -są wady, które można skutecznie i bezoperacyjnie leczyc tylko we wczesnym dziecinstwie:-(

  • Autor: Asia Ble Data: 2009-07-08 14:13:29

    http://www.dzieckook.pl/rozwoj/rozw_perc_1-6.html - pod tym linkiem jest informacja, że juz od 3 miesiąca... A nie wodzi? To niedobrze, trzeba by pogadać z dobrym pediatrą.

  • Autor: jannaj Data: 2009-07-08 14:49:08

    Moja Młoda ma 4 i pół miesiąca i zdecydowanie wodzi

  • Autor: Wkn Data: 2009-07-08 14:57:43

    Powinno. Oczywiście niektóre dzieci nie będą wodziły wzrokiem za palcem poruszającym się zbyt szybko. Znajoma powinna przeprowadzić testy z wyraźnymi kolorystycznymi zabawkami - przesuwając je niespiesznie przed buzią dziecka (w różnej odległości, w róznym tempie).
    Należy też zwrócić uwagę, aby w trakcie badania nie było zbyt wielu bodźców rozpraszających.
    A może nałożyć na palec jakąś kolorową nakładkę, aby zwrócić uwagę malucha?
    A potem pędem do lekarza na badania i diagnozę!

  • Autor: as Data: 2009-07-08 15:01:27

    też tak myslę.

  • Autor: Shanna Data: 2009-07-08 19:20:33

    Nie dalej jak wczoraj byla u mnie polozna na cotygodniowej kontroli. Ja patrze co kobita robi a ona najpierw wyjmuje klucze i dzwoni nimi nad glowa dziecka przesuwajac je z jednej strony glowy na druga. Po chwili wystawia paluch tuz przed nosem mojego synka i znow - powoli raz w prawo raz w lewo. A mlody za nia;))) Dodam tylko ze Kevin za tydzien konczy 2 miesiace! Zatem uwazam ze 7 miesieczne dziecko chyba powinno wodzic wzrokiem za palcem czy pokazywanym przedmiotem.

  • Autor: as Data: 2009-07-08 22:26:13

    Mąż trochę przekręcił. Dziecko ma 7 tygodni a nie 7 miesięcy.

  • Autor: Wkn Data: 2009-07-08 22:31:04

    O mamuniu, hahaha, dobre, dobre :)
    7-tygodniowe dziecko może wcale dobrze nie widzieć palca - dopiero skupia się na twarzach. Wodzenie za rzeczami w ruchu, szczególnie małymi i w niewyrazistych kolorach sprawia maluchowi jeszcze dużo problemów. Dopiero na dobre wyrasta z geometrycznych form czaarno-białych i przestawia się na barwy i tańczące karuzele :)
    Oj, ale się obśmiałam, hihihi

Przejdź do pełnej wersji serwisu