Forum

Kuchenne porady

Pomocy co z kurkami?

  • Autor: barbara-r Data: 2009-07-12 09:51:21

    Mam wiaderko kurek chciałabym je przedrobic na zime tylko bez octu. Kto ma dobry przepis, dzięki za pomoc

  • Autor: Zośka Data: 2009-07-12 18:52:51

    Aaale Ci zazdroszczę. Powyższy pomysł z blanszowaniem jest najlepszy, bo z takich kurek możesz zrobić wiele sosów, zapiekanek, etc.

  • Autor: agik Data: 2009-07-12 19:22:34

    Hmm... ja mam taki pomysł trochę nie na temat...

    ... bo sobie pomyslalam, ze jak nie wiesz, co z tymi kurkami zrobić- to mogłabyś dać je mnie

    A tak poważnie- to mozesz wysuszyć, zblanszować i zamrozić, zrobić przecier i zapasteryzować, usmażyć i zapasteryzować.

    Ja tam bym zamroziła.

  • Autor: jaska2503 Data: 2009-07-12 20:40:09

    na skup po prostu...... ok 10 zł za kg
    albo kotlety z kurek.... smażone,duszone,mrożone id... pomysłów jest mnóstwo...polecam "kurki z mego dzieciństwa"...

  • Autor: babibabi Data: 2009-07-12 20:58:09

    Użytkownik barbara-r napisał w wiadomości:
    > Mam wiaderko kurek chciałabym je przedrobic na zime tylko bez octu. Kto ma
    > dobry przepis, dzięki za pomoc
    Zamrozic surowe!!!!!! w zimie bedzie pyyyyszny sosik pachnący swiezymi grzybkami niam niam....
    Robie tak od kilku lat....pozdrawiam

  • Autor: barbara-r Data: 2009-07-12 21:05:32

    Dziękuje wszystkim za pomoc

  • Autor: Wkn Data: 2009-07-12 23:13:41

    O mamuńciu, o mamuńciu, co ja bym zrobiła z taką ilością kurek? No nie wiem, naprawdę.
    Ale chyba bym klęczała przed nimi i obcałowywała zapiaszczone ogonki, dziękując że wlazły do wiadra.
    W tym roku nie znalazłam ani jednej kurki. Chyba wszystkie się na mnie obraziły, że je wydusiłam natychmiast po zbiorze.
    Uwielbiam pod każdą postacią. A najbardzie sosu kurkowego do ziemniaków, kaszy lub makaronu. Z cebulą, pietruszką.
    Albo duszone w maśle z ziemniakami z wody i jajecznicą. Ojej...

Przejdź do pełnej wersji serwisu