Forum

Kuchenne porady

Dla karmiącej na GRILLA

  • Autor: Martyniak Data: 2009-07-16 08:13:39

    Witam wszystkich obżarciuchów. W weekend robię grilla, wśród gości znajdzie się karmiąca mama. Podpowiedzcie jakie potrawy można przygotowac?
    Nie muszą być to jakieś super dietetyczne specyfiki, chodzi raczej o popowiedź jak doprawic mięsko, a może jakieś warzywa? Myslałam o czymś jak faszerowana cukinia ( jak ja zrobić, jaki farsz?)? Na pewno znacie ciekawe przepisy:) Pozdrawiam

  • Autor: as Data: 2009-07-16 10:14:31

    Myślę, że ważną informacją będzie w jakim wieku jest dziecko karmione przez mamę?

  • Autor: Martyniak Data: 2009-07-16 10:47:26

    ma 4 tyg

  • Autor: Haanala Data: 2009-07-16 13:02:28

    Podstawą mogą być ziemniaki podgotowane 10 min. potem posypane kminkiem i zawinięte w folię i położone na grill. Do tego np.pierś kurczaka zamarynowana w oliwie z tymiankiem i oregano, bazylia też może być.

  • Autor: as Data: 2009-07-16 19:26:00

    Tylko z przyprawami ostrożnie bo niektóre mogą spowodować kolki u dziecka a inne spowodują, ze mleko bedzie nie smaczne i dziecko nie będzie chciało pić.

  • Autor: Martyniak Data: 2009-07-17 07:39:19

    ziemniaki, to dobry pomysł, jednak do tego upieram sie przy cukini)) w wiekszosci przepisów jest ona faszerowana miesem mielonym. A do miesa mielonego wiadomo- czosnek, cebula.... z tego chce zrezygnować. Co myslicie o nafaszerowaniu cukinii kielbaską i np. pomidorami( pomidory owa karmiaca je:)) i co by tu jeszcze

  • Autor: agik Data: 2009-07-17 09:08:48

    Cukinię możesz nafaszerowac serem i pieczarkami, albo serem i suszonymi pomidorami
    Mozesz też zrobic ananasa z grila z fetą.
    Ugrilowac oscypka i podać z żurawiną, albo dżemem jagodowym.
    Smakosia ma fajny przepis na marynowane kulki z wołowiny.

    Ale ogólnie- to mi się zdaje, że jeśli tylko zrezygnujesz z czosnku w dużych ilościach i ostrych przypraw- to możesz dać wszystko.
    Mięso przyprawione ziołami, ziemniaki, pieczony chleb, warzywa.

Przejdź do pełnej wersji serwisu