Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

rośliny dla alergika

  • Autor: Iloria Data: 2009-07-16 22:03:38

    Kochani! Moja córcia ma okropną alergię i nie moge dojść na co. Ma zaledwie 3 latka. Miała robione testy i wyszło, że jest uczulona na cytrusy, kakao i sierść psa. Alergia na nie jest dosłownie znikoma. Nie ma stycznosci z tymi alergenami a objawy uczulenia postępują.

    W związku z tym mam do Was pytanie. Wiecie może jakie rosliny doniczkowe uprawiane w domu lub na balkonie uczulają? Słyszałam, że fikus może uczulać ale moja wiedza na ten temat jest znikoma. Spotkaliście się z przypadkiem uczulenia na jakieś "domowe" rośliny?

    Będę wdzięczna za wszelkie informacje. Pozdrawiam!

  • Autor: chmurki Data: 2009-07-16 22:06:59

    Na mnie źle działają paprocie.

  • Autor: Pola42 Data: 2009-07-17 02:33:15

    "Spośród roślin domowych najczęściej uczulają: filodendron, geranium, poisencja, diffenbachia. Z roślin ogrodowych: chryzantemy, tulipany, astry, lilie, storczyki, magnolie, dalie, żonkile, narcyzy, astromerie i jaskry. Jeśli dziecko jest uczulone na pyłki roślin, to objaw y wyprysku kontaktowego mogą pojawić się na twarzy, szyi i nogach...", to fragment tej strony :http://www.rodzice.pl/male-dziecko/zdrowie/Alergiczny-dotyk.html.
    Bardzo uczulaja też plesnie i grzyby, które niesty zawsze znajdują się w doniczkach z ziemią. Przy alergiii wskazana jest hydroponiczna uprawa kwiatów. :) Pozdrawiam - babcia małego alergika - Pola

  • Autor: reniapos Data: 2009-07-17 19:14:41

    Moją córkę uczula także piwonia.

  • Autor: moni01011 Data: 2009-07-17 19:22:38

    Sama jestem alergikiem i niestety znam ten problem. Ja poprostu i niestety wyrzuciłam wszystkie kwiaty z domu i póżniej stopniowo je odnawiałam. Mój syn też jest alergikiem uczulonym jak twoja córcia na to samo z tą tylko różnicą że zamiast sierści psa jest sierśc kota ale ja nie eliminowałam tych alergenów tylko je ograniczyłam .Niestety sama musisz wypraktykować jak to jest u was .Poszperaj w necie może znajdziesz coś co ci pomoże . Żuczę powodzenia !

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2009-07-17 21:22:30

    Piekne i kolorowe prymulki ,rowniez uczulaja.

Przejdź do pełnej wersji serwisu