Forum

Kuchenne porady

pytania o maszynę do chleba

  • Autor: barbami Data: 2009-07-19 09:36:27

    Lubię robić taki chlebek http://wielkiezarcie.com/przepis22433.html .Zawsze piekłam go w piekarniku, ale zastanawiam się nad kupnem maszyny. Wiem, że można sobie nastawić wieczorem, żeby mieć na rano chlebek. Ale przecież tam się daje drożdże i ciepłą wodę i to ma tak leżeć przez całą noc? Wiem, że można też tą maszyną wyrabiać ciasta na pierogi, ciasteczka, bułeczki, rogaliki itp. Tylko co jeśli np. mąki jest za mało? Ostatnio robiłam ciasteczka i pączki. W przepisie było za mało mąki i jak wyrabiałam ciasto ręcznie to wiedziałam, że trzeba podsypać i to sporo. Jak w takiej sytuacji radzi sobie maszyna?

  • Autor: Shanna Data: 2009-07-19 10:31:26

    Ja w maszynie wyrabiam prawie kazde ciasto. Wiem mniej wiecej jaka ma byc jego konsytencja. Jesli dam maki tyle co w przepisie i wydaje mi sie ze ciasto jest za luzne to po lyzce dosypuje do maszyny podczas wyrabiania. Jeszcze nie zdarzylo mi sie przedobrzyc;)

  • Autor: barbami Data: 2009-07-19 10:59:40

    A co z tymi drożdżami w chlebie?

  • Autor: bodusia Data: 2009-07-21 18:09:22

    Czy stosowałaś przepisy tylko do swojego typu maszyny czy inne też.

  • Autor: uleczka58 Data: 2009-07-19 15:35:39

    Kochana zeby chlebek był na rano do jedzenia to wieczorem przygotowujesz surowce wszytkie do chlebka i nastawiasz maszynę po około 2,5 do 3godz. chlebek masz upieczony i rano go wyjmujesz juz ostygnięty i nadaje się do krojenia. Ja tak robię.

Przejdź do pełnej wersji serwisu