Forum

Zdrowie i uroda

maseczki na włosy własnej roboty

  • Autor: barbami Data: 2009-07-20 11:54:50

    Mam włosy po dwukrotnej trwałej. Są bardzo suche, połowa już mi odrosła moich, ale te "trwałowe" odrosty sa tragiczne. Nie chcę ich ścinać, bo przy dwójce dzieci wygodniej mi mieć włosy, które mogę spiąć. Mam do mniej więcej połowy pleców. Włosy myję co 3-4 dni. Chciałabym je nawilżyć i odżywić a nie chcę żadnych chemicznych rewelacji. Wolę domowe sposoby. Znacie jakieś?

  • Autor: sunny Data: 2009-07-20 12:09:32

    Hm... z babcinych sposobów znam maseczkę z żółtka z dodatkiem oliwy z oliwek ( do suchych włosów) lub sokiem z cytryny ( do tłustych). Trzymać 30 min, spłukać. Dobra też powinna być maseczka z drożdży - ok 1/2 kostki drożdży rozrzedzić ciepłym mlekim, aby nabrały konsystencji gęstej pasty - nałożyć na wilgotne włosy, trzymać 30 min. Tylko ta maseczka z drożdży niezbyt przyjemnie pachnie... trzeba potem włosy dobrze umyć :).

    A może spróbujesz Treatment Vax Henna ? Do kupienia w aptece - naturalne składniki. No i najważniejsze jest to aby maseczkę stosować regulanie, przez kilka miesięcy. Tylko wtedy dawają one efekt.

  • Autor: mysha2006 Data: 2009-07-25 12:54:02

    Użytkownik sunny napisał w wiadomości:
    > A może spróbujesz Treatment Vax Henna ? Do kupienia w aptece -
    > naturalne składniki. No i najważniejsze jest to aby maseczkę stosować
    > regulanie, przez kilka miesięcy. Tylko wtedy dawają one efekt.<
    Polecam tą maseczkę. Stosuję ją raz w tygodniu, jest bardzo wydajna, starcza na długo, świetnie wchłania się we włosy i naprawdę widać, że włosy są odżywione.

  • Autor: aventia Data: 2009-07-20 14:27:43

    Bardzo dobry jest olej kokosowy (taki spożywczy, do kupienia w sklepach ze zdrową żywnością). Ma postać białej masy - może być twarda lub miękka. Najlepszy jest olej nierafinowany (ma delikatny kokosowy zapach), ale rafinowany też się nada.
    Jeśli olej jest twardy to trzeba wygrzebać potrzebną ilość ze słoiczka i podgrzać. Niewielką ilość oleju nakłada się na całe włosy, nakłada się czepek foliowy i ręcznik. Trzyma się to na włosach godzinę, dwie, trzy... jak Ci wygodnie ;) To naturalna maseczka więc można trzymać ją dowolnie długo, niektórzy nawet nakładają ją na noc i rano zmywają.
    Po takiej maseczce włosy są nawilżone, bardziej miękkie. Polecam olej kokosowy, bo najłatwiej go zmyć z włosów, ale można stosować też inne oleje lub mieszać ze sobą różne.
    Więcej informacji tutaj: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=276331

  • Autor: kiki1101 Data: 2009-07-20 17:06:49

    Olej ten przyspiesza tez wzrost wlosow (taki wlasnie podgrzany). Moj brat uzywa go codziennie zamiast zelu -wlosy ma suche i krecone.
    Ja natomiast przed kazdym myciem wcieram w koncowki troche oliwy z oliwek.

  • Autor: majolika Data: 2012-08-31 13:52:41

    Ja kupilam ten olej.On jest fajny i pieknie pachnie.Do ciala sie tez nadaje.Ale do wlosow(ja tylko farbuje odrosty, nic wiecej) uzywam oleju z  amli.To taki indyjski olej.Ale to podbno do ciemnych wlosow tylko.Kiedys uzywalam tej klasycznej odzywki z zoltka, oleju rycynowego i cytryny.Tez byl dobry.Podbnie, jak ty optuje w naturalne odzywki bez chemii.

  • Autor: atek Data: 2009-07-26 21:44:25

    Przepis stary jak świat i podobno stosowany przez Wiolettę Villas . Jedno żółtko, łyżka ciepłej wody i łyżka nafty kosmetycznej / można kupić w aptece i to w dodatku witaminizowaną / - rozbełtać i nałożyć na włosy.Głowę zakręcić ręcznikiem na 20-30 minut i po tym czasie włosy spłukać i normalnie umyć. Mój mąż często upomina się o tę kurację,  więc mogę ją spokojnie polecić . Wypróbowana.

  • Autor: nathalie Data: 2009-08-03 21:07:06

     Violetta Villas nosi peruke, a co pod nia...?

  • Autor: emeska1974 Data: 2009-10-13 19:55:39

    nie dziala!!!!!!!!!!

  • Autor: mariolan76 Data: 2009-07-26 22:28:20

    ja po ciąży miałam bardzo słabe włosy i strasznie mi wypadały pomogła mi maseczka z żółtka jajka , olejek rycynowy (do kupienia w aptece) i odrobiny soku z cytryny składniki mieszamy i wcieramy w skórę głowy zakładamy folie i recznik aby było ciepło i trzymamy 1, 2, 3 godzinki jak kto ma czas potem myjemy, efekty widac juz po 3 , 4 razach polecam

  • Autor: bagarmosen Data: 2009-08-24 08:49:01

    oslabiony    organizm  tak  reaguje a  zwlaszcza  po  ciazy  i  porodzie.Poniewaz   NIE  WIERZE  w  zadne  chemiczne  cuda  ---zawsze  uzywalam  ziol do  picia    ,smarowania  glowy   i  plukania  w  ziolach.Teraz  jakos  sie  rozleniwilam   wiec  kazdego  dnia  na  lepetyne   nalewam  i  wcieram  wode  brzozowa   lub  pokrzywowa    ,uzywam   najzwyklejszych  szamponow   -niezastapionego  familijnego ,ma  najmniej  dodatkow  chemicznych!! i  wspomagam    maslem  karite   lub  jak  napisala  jedna  forumowiczka   olej  kokosowy-  jest  wspanialy  , rozpuszcza  sie  w  dloni ,pachnie .  Bedac  w  UK    zaopatruje  sie  w  olej   JASMINOWY   , u  nas  majatek  tam  w zwyklym  sklepie    niecaly  funt  -nacieram  glowe   ,pochodze  i  myje  glowe.   Moze  jako  ciekawostke  podam   ,ze  olej  jasminowy  zapobiega   siwieniu  wlosow     :))))))  teraz  rozumiem  dlaczego  przechodzac  obok  azjaty  ogolnie  biorac  pachna  jasminem :))))))))) a  glowa  czarna  ze  az  granatowa  :)))))))))))

  • Autor: ładneoczymam Data: 2009-08-25 20:55:11

    ale heca z tym olejkiem

  • Autor: sunny Data: 2009-09-23 15:13:46

    A ja mam pytanie, czy ten olej kokosowy nadaje się do włosów przestłuszczających sie ? Mam włosy cienkie, niezbyt gęste i przetłuszczające się ( myję codzień, bo inaczej po południu są już nieładne), a z drugiej strony szybko rozdwajają mi się końcówki i robi się "siano" na dole włósów. Źle mi się układają, dlatego muszę im pomagać prostownicą. 

  • Autor: emeska1974 Data: 2009-10-13 19:56:18

    tez nie dziala przynajmniej na mnie!

  • Autor: Kasimo Data: 2009-10-02 00:58:01

    Tylko nie nafta. Wielu polecało, jak się okazało bez rewelacji. Bez rewelacji to działa Ziaja, a wygodniej się stosuje, czy też pachnie. W sumie to może by tak jakiś kupny ekstrakt

  • Autor: majolika Data: 2009-10-02 01:12:21

    Ja niestety genetycznie siwiałam już w dzieciństwie(brunetki tak często mają).Farbuje włoski od wieelu lat, ale na swój kolor.Inaczej byłabym prebierańcem, anie sobą..Wiadomo żadna farba nie wpływa korzystnie więc używam róznych odżywek. Ostatnio odkrylam odżywke ze szpiku końskiego.Jest wspaniała.Jak jutro zamiast cos sensownego napisac zaczne rżeć- będziecie wiedzieli dlaczego;)))Ale pewnie sie nie zorientujecie, bo porykuję na tym forum od dawna;)))

  • Autor: emeska1974 Data: 2009-10-13 19:57:09

    nafte tez probowalam i nie dziala

  • Autor: agathe Data: 2009-10-08 15:10:28

    Witaj!Ja osobiscie przestalam kupowac maseczki na wlosy,najprosciej jest wziac troszke olwy z oliwek podgrzac w mikrofali aby byla letnia dodac do tego zoltko i ja dodaje jeszcze odrobine zapachu migdalowego.Mieszam dokladnie,nastepnie nad wanna nakladam na wlosy cala mieszanke,na to zakladam mala reklamowke na glowe,nakrywam recznikiem i basta.Trzymam ok 20 min.Na wlosy zniszczone po trwalej to jt naprawde super.Sama mialam taki problem jakis czas temuPozdrawiam.

  • Autor: aggusia35 Data: 2009-10-13 22:41:13

    mnie nie pomogło a zapachu surowego jajka pomimo umycia głowy ( kilkakrotnie ) znieśc za chiny ludowe nie moge

  • Autor: rak Data: 2009-10-22 12:17:13

    A może znacie jakies domowe maseczki na cieńkie, oklapnięte, pozbawione życia włosy?

  • Autor: iwonaedmonton Data: 2012-08-31 12:55:50

    Rośliny na włosy cienkie i wypadające:

    • liście gruszy,
    • nasturcja,
    • pokrzywa,
    • rumianek,
    • skrzyp polny.NAPAR

  • Autor: iwonaedmonton Data: 2012-08-31 12:56:41

    Bron boze zadnych oliwek.

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-08-31 16:00:31

    należy je jeść czy obłożyć nimi łepetynę ;) ?

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-08-31 15:59:38

    Kup dobry szampon jest sporo teraz dodających włosom objętości. Idź do dobrego fryzjera aby dobrał ci fryzurę odpowiedniom do rodzaju twoich włosów. i zastanów się co może być przyczyną tego że Twoje włosy są pozbawione życia,następnie wyeliminuj ja ot cała filozofia.

Przejdź do pełnej wersji serwisu