Forum

Zdrowie i uroda

Dieta bez drożdży

  • Autor: Mika K Data: 2009-07-21 19:56:28

    Witam.Mam mały problem. Potrzebuję dość szczegółową informację na temat diety bez drożdży.Próbowałam znaleść coś na necie ale wszystko jest bardzo ogólnikowo napisane.Interesuje mnie co ma lub wytwarza drożdże?Wiem że wszelkiego rodzaju sery,pieczywo,ocet,marynaty,kwaśne mleko.Może ktoś z Was jest na takiej diecie i podrzuci mi parę wskazówek?A może kto z Was ma przepis na dobry chleb bez drożdży i nie na zakwasie? Za wszystkie wskazówki z góry dziękuję.

  • Autor: anna702 Data: 2009-07-22 20:14:47

    Powinnas nie jesc produktow macznych...nie jest to latwe
    ale przede wszystkim ograniczyc cukier, to wlasnie on najbardziej fermentuje
    na sniedanie zamiast kanapek mozesz jesc platki owsiane
    na obiad ryz lub ziemniaki
    mieso ryby
    warzywa oprocz kapustnych i straczkowych
    uwaga tez na owoce :)

  • Autor: Mika K Data: 2009-07-23 09:58:24

    Aniu dziękuję za zainteresowanie się moją wiadomością.Dziękuję za cenne dla mnie wskazówki.Pozdrawiam.

  • Autor: anna702 Data: 2009-07-27 19:21:39

    :))))))))))))))))))))

  • Autor: ssylwiaa Data: 2016-08-14 15:16:07

    Wita serdecznie
    Jestem Sylwia, muszę odstawić ze swojej diety produkty z zawartością drożdży. Szukając informacji na ten temat w internecie natrafiłam na Pani wątek. Czy mogła by Pani podzielić sie ze mną zdobytymi na ten temat informacjami? Była bym zobowiązana. Internet wciąż niezbyt obszernie pisze o produktach drożdzowych w diecie. Będę wdzięczna za każdą wskazówę.
    Pozdrawiam Sylwia

  • Autor: tingra Data: 2016-08-14 18:27:07

    Hej:) Przyprawy kupowane maja drozdze w skladzie, wszystkie gotowe buliony rowniez. Chleby mozesz piec na bazie proszku do pieczenia albo sody. Z maki kukurydzianej, ryzowej mozesz usmazyc domowe tortille. Scones sie piecze na proszku do pieczenia. Mozesz tez upiec szybkie bulki.

    Przepis:

    Snabba frukostbullar utan jäst

    10 bulek:

    500 ml maki pszennej - mozna 200 ml zamienic na inne maki, np: grahamowa
    1 lyzka proszku do pieczenia
    1/4 lyzki soli
    2 lyzki plynnego miodu
    250 ml wody

    Piekarnik nastawic na 200 stopni C

    Blache wylozyc papierem do pieczenia.
    Maki wymieszac z sola i proszkiem do pieczenia, dodac wode i miod . Zarobic gladkie luzne ciasto.
    Lyzka ukladac na blache porcje  ciasta w odleglosciach i rekami obsypanymi  maka uformowac okragle bulki.

    Piec w srodkowej czesci piekarnika 12 - 15 minut.

    Sery sojowe sa w roznych smakach i nie zawieraja drozdzy. Pasta sezamowa Tahini rozcienczona odrobina wody nadaje sie na smarowidlo do kanapek.


    Källarfranskor Källarfranskor

Przejdź do pełnej wersji serwisu