Forum

Zdrowie i uroda

Czym wlasciwie jest siemie lniane?

  • Autor: kiki1101 Data: 2009-07-23 15:17:39

    Czym wlasciwie jest siemie lniane?Czy faktycznie jest takie zdrowe i cudowne..Macie jakies doswiadczania, na co Wam pomoglo??

  • Autor: oloosia Data: 2009-07-23 16:33:30

    Siemię lniane to takie małe, brązowawe, płaskie nasionka. Jest bogate w różne cenne wartości odżywcze takie jak: omega3, witaminę E(ona pełni unkcję oddychania komórkowego, jej niedobór może prowadzić do niepłodności; jest przeciwutleniaczem), cynk, fitoestrogeny(one natomiast blokują receptory estrogenowe, co przyczynia się do zmniejszenia podatności na nowotwory takie jak rak piersi, macicy, prostaty), flawonoidy oraz fitosteryny.
    Witamina E występując razem z kwasem tłuszczowym omega3 i flawonoidami zapobiega miażdżycy, zaćmie, pomaga obniżyć wysokie ciśnienie krwi oraz ma ochronny wpływ na serce.
    Siemię lniane pomaga też obniżyć zły cholesterol  i wpływa na układ trawienny.
    Jeśli ma się problemy z trawieniem najlepiej rano zjadać na czczo 2 łyżeczki zmielonego siemienia z odtłuszconym kefilem lub maślanką.
    Choć ja osobiście nie potrafię się do tego przekonać ;)
    Ale zamiennie aby poprawić moje trawienie codziennie do płatków z mlekiem(0%) dodaję 3łyżki oleju lnianego. Naprawdę pomaga :) Ale trzeba pamiętać o tym, ze mleko musi być odtłuszczone gdyż tłuszcze zwierzęce nie mogą się mieszać z tłuszczami t tego oleju :)
    Mam nadzieję, ze choć trochę pomogłam :)
    Pozdrawiam :) 

  • Autor: holly Data: 2009-07-23 18:46:08

    ostatnio znalazłam dodatkową informację na stronie wegańskiej
    że łyżka zmielonego siemienia połączona z 3 łyżkami wody może zastąpić jajko w wypiekach

  • Autor: Zośka Data: 2009-07-23 19:46:40

    omega3 i omega6 oraz wiele , wiele innych. Jak siemię lniane, to i olej lniany - o tym wszystkim znajdziesz szerzej w opisach diety dr Budwig. pozdrawiam.

  • Autor: Lucylla Data: 2009-07-23 22:20:56

    Ja ostatnio zrobiłam małą kuracyjkę,właśnie pijąc rozklejone siemię lniane/lepiej zrezygnować z mielonego,bo szybko się utlenia/,chcąc się pozbyć mięśniaka.Kuracja trwała 11 tygodni(trzy tygodnie pić 3xdziennie po pół szkl.),tydzień przerwy,trzy tyg.,tydzień przerwy i jeszcze raz. Efekty? Wkrótce zrobię usg to zobaczymy,ale krwawienie/plamienie/ ustało dokładnie po ostatnich dniach brania.

  • Autor: alelen Data: 2010-08-21 15:24:02

    Daj znac jak wyszło usg

  • Autor: crisen Data: 2010-08-21 21:33:01

    Lucylla już w tamtym roku dała znać Czytaj wątek poniżej.

  • Autor: kiki1101 Data: 2009-07-24 05:33:34

    Chcialabym zaczac pic siemie, bo podobno jest skutecznym wypelniaczemn zoladka, a co z kolei sprzyja odchudzniu.Moja przyjaciolka jest innego zdania twierdzac ze siemie jest kaloryczne, a jesli zdecyduje sie na odtluszczone siemie, to tak jakbym jadla trociny,czy to prawda?

  • Autor: spinca Data: 2009-07-24 12:10:28

    Zupełnie inne zastosowanie siemienia to podawanie go psom dla uzyskania lśniącej sierści i zredukowania ilości wypadającego włosa. Nie weim czy u ludzi siemie wpływa na poprawę kondycji włosów. U psów z cała pewnością

  • Autor: anna702 Data: 2009-10-15 16:24:42

    O! o tym nie slyszalam...wlasnie zaczely wypadac bardziej mi wlosy...no ale jesien wiadomo...pije siemie, wiec to powinno pomoc...

  • Autor: anna702 Data: 2009-10-15 16:23:33

    Ja pije odtluszczone rozpuszczone w wodzie, wiec nie moze byc trocinowate, powinien zrobic sie kleik, sluz...

  • Autor: sylwusia Data: 2009-10-08 22:12:01

    Ja miałam przepisane siemię lniane w problemach żołądkowych, jak pisała poprzedniczka wcześniej. Miałam ostre zapalenie żołądka i lekarz przepisał mi je, by zredukować kwasy żołądkowe i niestrawności. Poza tym też słyszałam, że pomaga w dietach. Jednak mi nie smakowało - taka zawiesina z trocin, fuj :)

  • Autor: majolika Data: 2009-10-08 22:24:08

    eee, siemię to pestki lnu. Maja orzechowy cudny smak.Dodaje sie je często do pieczywa.Rozklejone wytwarza takie gluty(niektórym to nie pasuje), ale te gluty to taki żel, który chroni śluzówkę żoładka i przewodu pokarmowego.To nawet naprawdę fajne, choc nie wszyscy tak uważają:)))Ale jak bolą bebechy, to by sie g..no wypiło, żeby pomogło, a to smakowie nawet jest!

  • Autor: anna702 Data: 2009-10-15 16:26:44

    Ja uwielbiam smak siemienia....i wszystkich ziaren, owsa, kaszy, itp.

Przejdź do pełnej wersji serwisu