Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Bazylia zakwitła

  • Autor: sunny Data: 2009-07-24 22:05:57

    i nie wiem czy powinnam obciąć te kwiaty, czy po prostu mają same przekwitnąć. Hoduję ją jako przyprawę, a nie wiem co się robi z tymi kwiatkami...

    A i jeszcze, jak rozmnażać bazylię ? Ps. - była kupiona jakieś 2 miesiące temu w sklepie, ale rośnie ładnie. Jeszcze nie przesadziłam.

  • Autor: bea39 Data: 2009-07-24 22:23:51

    Oberwij kwiaty, możesz też uszczykiwać sam krzaczek, będzie ładnie się rozrastał.

  • Autor: Glumanda Data: 2009-07-25 10:56:28

    Kwitnaca bazylia traci na esencjonalnosci .. oberwij kwiaty :) bo Ci zjedza caly smak :))) a bazylia pieknie rozrosnie sie na boki :) jak juz bea39 napisala :)

  • Autor: sunny Data: 2009-07-25 12:01:31

    Dzięki bardzo, znając siebie pewnie zostawiłabym te piękne, male kawiatuszki :))

  • Autor: cytrymon Data: 2009-07-27 14:28:17

    Użytkownik sunny napisał w wiadomości:
    > i nie wiem czy powinnam obciąć te kwiaty, czy po prostu mają same przekwitnąć.
    > Hoduję ją jako przyprawę, a nie wiem co się robi z tymi kwiatkami...
    Mozesz uzyc kwiaty w salatce z  pomidorami polanymi tylko oliwka z oliwek.Dla rozpusty dodal bym troche Fetty.-owczego sera.
    Smacznego

  • Autor: lili123 Data: 2009-08-04 09:25:44

    co roku sama wysiewam bazylię z nasion po 15-tym maja. Jest dorodna. Pod koniec czerwca podlewm i zasilam ją raz suszonym obornikiem (rozpuszczony w wodzie). Jest do kolan we wrześniu.Kwiaty uszczykuję i do sałatek. Kiedy robi się zimno w nocy (październik), wykopuję i do skrzynek na parapet okienny. Jest do lutego. Próbowałam siać na wiosnę własne nasiona z wysuszonych kwiatów, ale nic z tego nie wyszło!! 

Przejdź do pełnej wersji serwisu