Forum

Kuchenne porady

wiśnie w zamrażarce

  • Autor: barbami Data: 2009-07-28 09:24:52

    Czy wiśnie do zmarażania dryluje się? Chciałabym zamrozić zapas do ciast. Po rozmrożeniu to raczej będę chyba takie ciapcie, że źle się będzie drylować.

  • Autor: afera10 Data: 2009-07-28 09:47:37

    Zawsze miałam klopot z mrożeniem wiśni, choć mroziłam. Zawsze drylowane. Klopot polega na tym, że drylowane puszczają sok i mrożąc trzeba uważać aby się nie posklejały. Trzeba je rozkładać równomiernie na tacy, i tak zamrożone wsypywać do pojemnika. Jest to czasochłonne i potrzeba dużo miejsca w zamrażarce.

  • Autor: ulla* Data: 2009-07-28 11:38:17

    Kiedyś zamrażałam,ale tylko jeden rok,są potem wodniste,tracą smak. Zawsze dryluję, a jeśli przechować - to w słoikach najlepiej, wydrelować,zasypać cukrem i do słoików-zapasteryzować. Są na to konkretne przepisy na WŻ np. http://wielkiezarcie.com/przepis45433.html, z którego będę korzystać w tym sezonie i wykorzystam do ciast.

  • Autor: Aleex Data: 2009-07-28 12:16:13

    Każdego roku mrożę wiśnie. Część dryluję - te wykorzystuję do ciast. Nie mrożę ich na tacy tylko od razu wkładam do woreczków. Oczywiście, puszczają sok i sklejają się, ale przecież do ciasta i tak je rozmrażam, więc nie przeszkadza mi to. Natomiast drugą część mrożę bez drylowania - te wykorzystuję do robienia kompotów, które smakują jak ze świeżych owoców.

  • Autor: afera10 Data: 2009-07-28 13:35:56

    Ja również wykorzystuję do ciasta, czy do koktajli, ale nigdy nie rozmrażam (tak jak i kupowanych mrożonych innych owoców) lecz wykładam lub miksuję mrożone.

  • Autor: avea Data: 2009-07-28 15:51:27

    A ja dryluje i zasypuję cukrem ,tak przygotowane zostawiam na noc.Puszczą sok ,który po przegotowaniu zamykam w słoikach ,a same wiśnie,które wcześniej odsączyłam  mrożę i już .Oto cały sekret .

  • Autor: alman Data: 2009-07-28 20:15:24

    Jeśli mroziłam to drylowałam, ale ostanio zmieniłam to - mrożę z pestkami. Potem biorę tyle ile mi trzeba i po lekkim rozmrożeniu /lekkim!!!/  dryluję. Psteczki wyskakują aż miło.//

Przejdź do pełnej wersji serwisu