Forum

Kuchenne porady

czy można masełko do zupki dla 6miesięczniaka

  • Autor: barbami Data: 2009-07-29 09:35:10

    Dzisiaj gotuję po raz pierwszy zupkę z cielęcinką dla mojego Skarba. Przedtem gotowałam ziemniaka, marchew, pietruszkę i do wyboru brokuły lub bruaczki. Dodawałam oliwę z oliwek, ale ona ma taki charakterystyczny smak i aromat, że niezbyt chętnie to jadł. Ja tez nie przepadam za tym smakiem. Czy mogę zamiast oliwy dać masła roslinnego albo zwykłą oliwę?

  • Autor: justine75 Data: 2009-07-29 09:39:59

    Lepiej dodaj prawdziwe masło,i to takie najprawdziwsze,a nie jakiś mix.Ja też początkowo robiłam z oliwą,ale z masłem o niebo lepsza taka zupka jest:)

  • Autor: barbami Data: 2009-07-29 09:58:23

    Mam masło śmietankowe, może być?

  • Autor: justine75 Data: 2009-07-29 10:00:10

    Jak najbardziej:))

  • Autor: Juciaaa Data: 2009-07-29 10:01:25

    Jesli nie jest z zadnymi domieszkami to oczywiscie. Prawdziwe maselko:)

  • Autor: aloalo Data: 2009-07-29 10:37:27

    Popieram, prawdziwe masło, jak najbardziej! Tylko, ze niestety coraz trudniej takie kupić :(

    To śmietankowe, jeśli jest w takim zwykłym papierowym opakowaniu, to też takie masło, jak.... Dałam kiedyś do kremu i smakowało gorzej niż margaryna.

  • Autor: frankafiranka Data: 2009-07-29 10:41:14

    Masełko prawdziwe jak najbardziej. Takie właściwe i nie podrobione ma podobno przynajmniej 82% tłuszczu. Tego się trzymam podczas zakupów i się nie zawiodłam.
    Pozdrawiam serdecznie : )

  • Autor: jannaj Data: 2009-07-29 11:01:42

    Mam nadzieję, że wszyskie składniki są z twojego własnego ogródka. Jeśli z warzywniaka albo ze zwykłego sklepu mięsnego lepiej daj sobie spokój i kup gotowe słoiczki. Warzywa są nafaszerowane chemią. Lepiej wierzyć, że to co w słoiczkach jest ze sprawdzonych ekologicznych upraw i nie zawracać sobie głowy gotowaniem. Tym bardziej, że matki często przesadają i przegotowują potrawy, pozbywając się większości cennych składników a chemia i tak zostanie.
    O już widzę jak wszyskie babcie zaraz zaczną na mnie najeżdzać.

  • Autor: Juciaaa Data: 2009-07-29 15:51:31

    Tez sie z tym zgadzam ale moja mam jak to slyszy to patrzy na mnie jak na glupia i uwaza ze sloiczki sa wstertne i mleko tylko mamy lub od krowy a nie te modyfikowane a ja uwazam inaczej a ona sie o to obraza:( a mleka i tak modyfikowanego nie chce pic:(

  • Autor: as Data: 2009-07-29 12:02:36

    Myślę, że możesz ale jest jeden problem. Chcesz ugotować nową zupę pierwszy raz. Jeżeli dziecku nie posmakuje lub bedzie jakaś zła reakcja to nie bedziesz wiedzieć dlaczego (cielęcina czy masło). Ja dziś bym nie dodała masła by zobaczyc reakcję na cielecinkę a z masłem eksperymentowała bym następnym razem.

Przejdź do pełnej wersji serwisu