Forum

Zwierzyniec

Wróbelek Elemelek

  • Autor: bahus Data: 2009-07-30 23:38:46

    Dziś na działce


    latorośl...(charakterystyczna żółta podstawa dzioba).


    mama ....


    W całej krasie....

  • Autor: mint Data: 2009-07-30 23:50:34

    A gdzie kartofelek?

  • Autor: Adanaw Data: 2009-07-31 09:04:48

    Pamiętam w  czasach mojego dzieciństwa było ich zatrzęsienie. Lubiłam się przyglądac jak  kąpią się w piasku albo w kałuży po deszczu.
    W późniejszych latach zaobserwowałam, że ich liczba mocno zmalała, nie wiem czemu. A teraz widzę, że jest ich znów coraz więcej. Cieszy mnie to bo lubię wróble :)

  • Autor: makusia Data: 2009-07-31 12:03:34

    u na wróbli jest bardzoooo małoooooooooo , nie wiem dlaczego?? dodam że latają przeróżne ptaki , mamy nawet rodzinkę jastrzębi ..chyba ze te drapieżne jastrzębie pożarły wróbelki??

  • Autor: Adanaw Data: 2009-07-31 15:45:23

    Znalazlam w necie ciekawy artykuł, który odpowiada m.inn dlaczego populacja wróbli zmalała
    http://www.polskieradio.pl/nauka/tags/artykul39463.html

  • Autor: smakosia Data: 2009-08-25 18:10:00

    Link aktywny: http://www.polskieradio.pl/nauka/tags/artykul39463.html

  • Autor: Adanaw Data: 2009-08-25 20:07:26

    Dziękuję za poprawienie :)
    Dowiedziałam się wreszcie i to z forum WŻ czemu tak mi się nieaktywnie kopiuje. Mozilla nie kopiuje linków a Explorer tak.

  • Autor: dajanka Data: 2009-07-31 15:45:58

    A u mnie w karmniku, szczególnie zimą zatrzęsienie elemelków i sikorek:-)
    Ale ten jest słodki, bahusku jak Ci sięudało zrobic zdjęcia z tak bliska? Nie uciekał?

  • Autor: Zbyh 1 Data: 2009-07-31 21:36:09

    Bahusku z całym szacunkiem dla  Twego kunsztu ornitologicznego , ale na tej fotce jest TATA a nie MAMA, mały szczegól ,ale dośc istotny Ten żółtodziób na pierwszej fotce może jeszcze o tym nie wie, ale czy dzieci musza wszystko wiedzieć o rodzicach?????

  • Autor: bahus Data: 2009-08-01 13:15:39

    Użytkownik Zbyh 1 napisał w wiadomości:
    > Bahusku z całym szacunkiem dla  Twego kunsztu ornitologicznego , ale na
    > tej fotce jest TATA a nie MAMA, mały szczegól ,ale dośc istotny Ten
    > żółtodziób na pierwszej fotce może jeszcze o tym nie wie, ale
    > czy dzieci musza wszystko wiedzieć o rodzicach?????

    Zasugerowałem się tym, że wróbel (ze zdjęcia) karmił tego młodego (na drzewie). Nie znam się na ptakach i karmienie potomstwa skojarzyło mi się z "mamą". Dzięki za uwagę. A tak swoją drogą jak poznać płeć wróbla?
    Bahus

  • Autor: Zbyh 1 Data: 2009-08-11 20:14:38

    Ptaki karmią swe potomstwo bez względu na płeć ( przeważnie ) Płeć u wróbli najłatwiej rozpoznać po ich ubarwieniu ( samiec ma charakterystyczną krawatkę na szyi ) . jeśli ptaki mają bardzo podobne upierzenie , to ich płeć np. podczas karmienia młodych poznajemy po tym , że samiec najczęściej przysiada na gałązce w pobliżu gniazda a następnie wlatuje do niego karmiąc młode , natomiast samica wlatuje bezpośrednio z lotu do gniazda. Nie jest to sztywna regóła, ale tak przeważnie się dzieje.
    http://www.jerzygrzesiak.pl/lista66.html Pozdrawiam

Przejdź do pełnej wersji serwisu