Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

zolknace licie ogorkow

  • Autor: dama_pik Data: 2009-08-01 16:40:39

    Ogorki w tunelu ledwo  zaczely kwitnac i dojrzewac a juz liscie zolkna i usychaja co moze byc powodem ??

  • Autor: justine75 Data: 2009-08-01 16:53:47

    Moim zdaniem zaraza ziemniaczana,w tym roku ma super warunki,nawet w tunelach.U mnie ogórki to jeszcze jako tako się trzymają,żółkną,ale powoli.Za to pomidory-ledwo zaczęły owocować,a już schną:(W zasadzie mogłabym już połowę krzaków wyrwać:(prawie całe uschnięte:(((

  • Autor: dama_pik Data: 2009-08-01 16:56:07

    We wspomnianym tunelu mam tez pomidory , ktore narazie wygladaja swietnie ale juz sie zmartwilam ;-( ze moze to nie potrwa zbyt dlugo ...czy nie ma rady na te zaraze ?

  • Autor: justine75 Data: 2009-08-01 17:02:12

    Trzeba opryskać,i zrobić ze 2 powtórzenia oprysku.Acrobat lub Mospilan-ja takie stosowałam(o ile do nazwy pamięć mnie nie myli),u mnie było za póżno na pryskanie i tylko troszkę opóżniło chorobę,ale jak masz jeszcze zdrowe pomidorki to pryskaj.I tunel zacieniuj kredą-jak jest za gorąco i słońce przygrzeje w tunelu to zaraza ma lepsze warunki.
    Najlepiej jak pójdziesz do ogrodniczego to tam Ci doradzą.

  • Autor: crystal Data: 2009-08-01 20:12:37

    U mnie jest to samo. Jeden zbiór zrobiłam , kwiatów mnustwo ale juz usychają liscie.

  • Autor: martawi72 Data: 2009-08-01 21:52:01

    Użytkownik crystal napisał w wiadomości:
    > U mnie jest to samo. Jeden zbiór zrobiłam , kwiatów mnustwo ale
    > juz usychają liscie.
    Koniecznie trzeba opryskać środkiem grzybobojczym na przykład bravo acrobat amistar poliram .Mospilan to środek owadobojczy więc .jeśli są jakieś ruszające sie szkodniki to może być.Proponuję dodać florovit.Powodzenia w walce z paskudztwami.

Przejdź do pełnej wersji serwisu