Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

Potrzebne przepisy na coś innego!!!!

  • Autor: drakas Data: 2009-08-03 16:45:05

    Cześć dobrzy ludzie, po raz kolejny potrzebuję Waszej pomocy. Nie mam wcale czasu by sama czegoś poszukać, gdyż moja kochana 6tygodniowa córeczka nie śpi w dzień i już:) Karmię piersią i juz za chiny nie mam pomysłu na to, co sobie gotować. Ważne by było bez żadnych składników wzdymających, bo Mała Natalia jest z rodzaju tych brzuszkowych - tzn ma fizjologiczne(rozwojowe)kolki i nie chcę dodatkowo jej zaszkodzić jakimś jedzeniem, a zresztą sama już bym nie zniosła tego.
     Bardzo Was proszę, pomóżcie mi coś poszukać albo podrzućcie jakieś pomysły, bo gotowany kurczak i marchewka z wody już mi się przejadły. Chcę pomału wprowadzać jakieś nowe potrawy, by dzidzia poznała inne smaki i jakoś urozmaicic to gotowanie.
    Będę BARDZO wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.
    Pozdrawiam

  • Autor: jannaj Data: 2009-08-03 19:56:39

    Moja Młoda najbardziej uczulona była właśnie po kurczaku.
    Proponuję upiec np udziec indyczy w jabłkach, kurczaka w rękawie, możesz wprowadzić rybę (choć niektórzy twierdzą, że ryby uczulają) pieczoną w folii aluminiowej - polecam tilapię (15 minut, 150 stopni, rybę przyprawić np oregano i polać oliwą).
    Radzę jeść jabłka surowe, jagody i nie szaleć z dietą.

  • Autor: makusia Data: 2009-08-03 20:46:01

    witaj , niedawno też pytałam co do jedzenia dla matki krmiacej,  jedz to co jedzą dzieci , poprostu:) mięso tylko nie smażone ( moze być z grilla lub z rożna) kluski, makarony , zupy róznego rodzaju , naleśniki.. jest tego mnóstwo :)) powodzenia

  • Autor: Tolla Data: 2009-08-03 23:00:06

    Gdy karmiłam pediatra powiedziała, że zasadniczo można jeść wszystko. Należy tylko wprowadzać produkty stopniowo i sprawdzać, jak reaguje na nie maleństwo. Po zjedzonym przeze mnie gotowanym kurczaku, mała darła się przeokrutnie prawie przez dwa dni. Natomiast zjedzony w zapomnieniu kotlet schabowy nie wywołał żadnego efektu...

    Nie stresuj się dietą. Po prostu odżywiaj się zdrowo, warzywa, mięso i ryby możesz gotować na parze. Pamiętaj, ze zestresowana mama, to także zestresowane niemowlę.

    POWODZENIA!!!

  • Autor: anneau Data: 2009-08-04 00:53:01

    ja dzisiaj się zajadałam ryżem na mleku z pogniecionym bananem, cynamonem, cukrem (możesz miód) i bitą śmietaną. Pysne! :)
    Albo polecam musli- garść płatków owsianych zalać wrzącym mlekiem (żeby była gęsta ciapa-lapa) do tego wrzuć kilka posiekanych orzechów, rodzynek, starte jabłuszko, figi..co tam lubisz. Przyprawy- cynamon, miód, kakao/kawa. I przykryj - zostaw na noc. Rano spęczniałe, pyszne, miękkie....i w miarę pożywne

    lub...lato jest i zeson owocowy- wiśnie, śliwki, jabłko, gruszka - zetrzyj na tartce jarzynowej. Posłodź do smaku, dodaj jogurt czy śmietanę - pyszna sałatka owocowa. Ja lubię zajadać z drożdżówką.

    ...czy grill...jakieś szaszłyczki, albo karkówka grillowana, do tego dip czosnkowy lub tzatziki (ogórek, czosnej, jogurt) jeszcze jak kilka ziemniaczków z ogniska dodać to po prostu lux!!

Przejdź do pełnej wersji serwisu