Forum

Zdrowie i uroda

ostrogi

  • Autor: gosiekb Data: 2009-08-05 22:25:52

    Witam szanowne Zarloczki. Moj brat od pewnego czasu boryka sie z problemem ostrogi pietowej. Byl u lekarza, jest w trakcie zabiegow ale nie widzi po nich jakiejs znaczacej poprawy. Moze macie jakies doswiadczenie z tym schorzeniem i doradzicie co moglby jeszcze zrobic poza zabiegami zeby sie pozbyc tego dziadostwa? Z gory bedze wdzieczna za jakiekolwiek porady.
    Pozdrawiam

  • Autor: luckystar Data: 2009-08-06 03:10:10

    Gosiekb, ja mam ostroge nie pod spodem ale z tylu piety (na jedno wychodzi, z tym ze ta pod spodem jest bardziej bolesna) i mialam 2 miesiace temu robiona Shock Wave Therapy to jest terapia stosunkowo nowa, polega na jakby uderzeniach elektromagnetycznych czy cos podobnego. Nie potrafie dokladnie wyjasnic bo terapie robi sie przy znieczuleniu miejcowym i moj lekarz oddzielil mi widok zabiegu zaslona, wiec nic nie widzialam. Polega to na tym ze ostroga powoduje zapalenie sciegien albo srodstopia (jesli ostroga jest pod pieta) albo Achillesa jesli ostroga jest z tylu piety jak moja. Ta terapia powoduje ze tkanka wokol sciegna sie szybciej goi. Czas gojenia trwa ok 3-4 miesiecy, ja jestem 2 miesiace po zabiegu i juz nie czuje zadnego bolu, chociaz przyznam ze na poczatek bylam rozczarowana, bo mialam wrazenei ze powinno przestac bolec tuz po zabiegu:))) Moja kolezanka miala robiony ten zabieg jakies 5-6 lat temu na ostroge pod pieta i do dzis na spokoj po jednym zabiegu. Zorientuj sie czy ktos robi takie terapie w Polsce, zdecydowanie polecam. Pozdrowienia dla brata:))

  • Autor: gosiekb Data: 2009-08-06 16:40:01

    Dziekuje Luckystar, brat przy kontrolnej wizycie zapyta sie o ten zabieg, byc moze bedzie on w Polsce wykonywalny. Na razie zabiegi nie przynosza poprawy, byc moze na efekty trzeba bedzie dluzej poczekac, brat ma taka prace ze nieraz jest caly dzien na nogach.
    W kazdym razie dziekuje za porade :)

  • Autor: magdam21 Data: 2009-08-22 01:10:21

    Witam ,ostroga to naprawde nieprzyjemny  a raczej "bolacy "problem. Ostroga to nie zab, trzeba byc bardzo cierpliwym i w pierwszej kolejnosci dobrac sobie odpowiednie buty. To nie zart- prosze mi wierzyc ,ze dlugo chodzilam i szukalam ODPOWIEDNIEGO rodzaju butow i znalazlam takie w ktorych moge chodzic wszedzie i moje ostrogi nie daja znac jak kiedys.Pieta musi sobie znalezc odpowiednie podloze w bucie nie za twardym, odpowiednio szerokim, najlepiej wyprofilowanym. To naprawde nie musza byc buty baaaardzo drogie...Pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego.

  • Autor: gosiekb Data: 2009-08-22 04:47:55

    Dzieki za rade :) , moj brat wybral serie zabiegow ktore mu nie pomogly, na dodatek zle sobie stanal na ta sama noge i teraz wogule chodzic nie moze jest na zwolnieniu i na razie lezakuje. Z butami to moj brat od zawsze mial problemy, jest go kawal chlopa 198 cm a przy tej posturze to tez trzeba kawal buta, nosi nr 46. Dawniej to wogule mial problemy zeby buty kupic, ma noge wysoka na podbiciu i naprawde ciezko mu bylo buta kupic. Teraz czasy sie zmienily, jest wiekszy wybor. Mam nadzieje ze mu to jakos przejdzie a z butami to mu podpowiem :)

  • Autor: leszek Data: 2010-08-16 15:03:20

    Ponawiam zapytanie czy macie może sprawdzone domowe sposoby by ulżyć w bólu mam ostrogi w obydwu piętach ultradzwieki nic nie pomogły?

Przejdź do pełnej wersji serwisu