Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Co zasiac???

  • Autor: Shanna Data: 2009-08-07 15:20:41

    Mam wreszcie wlasny ogrodek, niestety w tym roku nic w nim nie robie tylko dbam by nie zarosl zielskiem, ale chcialabym aby w przyszlym roku juz pieknie wygladal.
    I tu moje pytanie: jakie kwiaty mozna siac juz na jesien (chcialabym cos juz kupic) a jakie na wiosne. Zalezy mi na wieloletnich i najlepiej takich, ktorych na zime nie trzeba z ziemi wyjmowac. Krotko mowiac potrzebne mi cos dla ogrodnika laika, co moge posiac i samo bedzie roslo, a ja bede dbac tylko o to,by nie zmarnialo ;))

  • Autor: zosiek Data: 2009-08-07 16:07:12

    wiem, że na pewno na jesień sadzi sie cebulki tulipanów...wiosną pięknie Ci zakwitną

  • Autor: alman Data: 2009-08-07 16:33:38

    jesienią raczej nie sieje się kwiatów, ale sadzi cebulowe m.in. tulipany, żonkile, krokusy, czosnek ozdobny, chyba też lilie, no i w sierpniu dobry termin na sadzenie bylin z podziału dorosłych okazów np. piwonia, irysy, liliowce.... tyle na razie mi przyszło do głowy

  • Autor: Regina Florczak Data: 2009-08-08 11:55:56

    Liliowce, irysy wielkokwiatowe tulipany i wszystko co jest wieloletnie w doniczkach (rodendrony azalię japońska).
    Krzewy -wajgela, forsycja,trzmieliny . Nie piszesz jaki wielko masz ogródek ?

  • Autor: Shanna Data: 2009-08-08 12:12:37

    Nie jest zbyt wielki (zdjecie ponizej robilam gdzies tak w polowie trawnika). Cos niecos tam rosnie. Poprzednia wlascicielka gustowala w kolorze zoltym i bialym.
    Zalezy mi na czyms dookola trawnika, bo to, co juz tam rosnie ledwo kwitnie i wyglada szaro buro a ja lubie kolory. Klomby mam zamiar w przyszlym roku wyciac, bo raz ze mi sie nie podobaja; dwa - korzenie musza miec okromne bo podnosza plyty chodnika. Moze zastapie je choinkami, ale to na razie plany.
    Do tego zostanie jeszcze do zagospodarowania pas ok. 1m szerokosci wzdluz podjazu. Na razie leza tam ozdobne kamienie ale chce sie ich pozbyc.

  • Autor: Regina Florczak Data: 2009-08-10 08:12:00

    Możesz posadzić forsycje kwitnie na wiosnę na żólto , koło niej wajgele różową lub czerwoną (kwitna później) następnie pigwe kwitnie i ma jadalne owoce oraz trzmieline zielono-żółtą. Powstanie kolorowy szpaler. Ładna jest irga na wisne kwiatki a później czerwone lub żólte korale.Można formować w kształcie drzewek a pod nimi kwiatki .Powodzenia i pozdrawiam

  • Autor: Shanna Data: 2009-08-16 18:30:36

    Dziekuje za pomysl. Poza forsycja nic innego nie znam,ale popytam co i jak wyglada.

  • Autor: elunia.o Data: 2009-08-16 23:05:46

    Polecam jeszcze krzewuszki kwitną na biało, różowo, czerwono, budleje zwane motylimi krzewami, bo wabią motyle( są białe, fioletowe, żółe), magnolie, kaliny, róże, powojniki,hortensje, do cienia funkie, fuksje. Piękna jest też trzmielina oskrzydlona przebarwia się na czerwono. Przy tych roślinach nie ma wiele pracy.Życzę ciekawych pomysłów w zagospodarowaniu ogrodu. 

  • Autor: beata77 Data: 2009-08-19 20:42:03

    tak polecam krzewuszki(wejgele) to naprawdę piękne krzewy ja radziłabym ci posadzić mnóstwo bylin sadzisz raz i co roku pieknie kwitną polecam:lobelia,liatria,krokosma(kwitna 1,5 miesiąca) w półcieniu sie sprawdzi hortensja ,rozwar miłej uprawy i pięknego widoku w lecie:))

Przejdź do pełnej wersji serwisu