Forum

Kuchenne porady

curry

  • Autor: kozack77 Data: 2009-08-11 18:01:47

    No więc bardzo smakuje mi curry. Ale nie za bardzo mam czas bawić się w smażenie itp.
    Chciałbym was zapytać z czym dobrze komponowałoby się na kanapce(w sensie kanapkę posypać curry).
    Chodzi mi o coś, bez rzadkich składników, najlepiej jakbyście podali kilka propozycji, i jeśli ma się tam znaleść wiele składników, jak ją odpowiednio przyrządzić

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-08-11 19:35:12

    do keczupu na przyklad albo majonezu i wedlin drobiowych , schabu...jednak najfajniejszy aromat rozwija sie w curry w czasie podsmazania...

  • Autor: Wkn Data: 2009-08-11 19:52:04

    Właśnie to samo miałam napisać - kanapka po prostu posypana sproszkowanym curry nie będzie miała aromatu, jaki uzyskują gorące dania wzbogacone tą przyprawą.
    Jeśli jadłabym kanapki z curry, na pewno byłoby to pieczywo z kawałkami smażonego w curry drobiu :)
    Moje ulubione zestawienie to ryż z warzywami i curry :)

  • Autor: erka Data: 2009-08-12 13:33:37

    Wystapil u mnie odruch Pawlowa. WKN ale sie znecasz od rana ( mojego).

  • Autor: Bodek Data: 2009-08-12 16:20:11

    podgrzac maslo lub oliwe z curry i sru na kanapke :) :):):):):):)

  • Autor: toskaniau Data: 2009-08-12 19:24:45

    Sałatka curry na kanapkę:
    Kawalki piersi kurczaka dusimy na masełku i zasypujemy curry. Przyprawiamy solą i pieprzem. odstawiamy na noc do lodówki aby masełko przeszło smakiem curry. Na drugi dzień podgrzewam, wyjmuję kawałki kurczaka. masełko do lodówki i służy jako baza do potraw z curry. Kurczaka studzę, drobno siekam, dodaję gotowane jajko, pietruszkę, szczypiorek, majonez, sól i pieprz i odrobinkę curry.. mieszam.. Polecam, pychotka.

  • Autor: Transylwania Data: 2009-08-12 20:19:21

    Tez uwielbiam curry! Juz od pewnego czasu chodzi za mna taki pasztecik na kanapke curry-ananas. Do tej pory to kupowalm, jednak bym bardzo chetnie cos takiego sama chciala zrobic - ale nie mam zadnego pomyslu... Zna moze ktos taki przepis?

  • Autor: Wkn Data: 2009-08-12 22:05:40

    Jak to pasztecik z ananasem? Ja chyba jakaś zacofana jestem. Nie mam pojęcia co to za cudo. Możesz bliżej?

  • Autor: Transylwania Data: 2009-08-12 23:06:22

    No taki niby pasztecik, lub pasta (smarowidlo) na chlebek bez dodatkow miesnych. Kupywalam to wczesniej (mieszkajac w niemczech) w markecie Penny. Nazywalo sie Curry-Annanas... ok - ale co do tego, to znaczy, czym to skleic? Moze z jogurtem i majonezem.,,?

  • Autor: sanella* Data: 2009-08-13 09:44:20

    Ja smarowalam takim smarowidlem Wraps. Robilam sama z serka Philadelphia, ananas z puszki zmielic albo drobnoo posiekac do tego curry i przyprawy wg gustu.
    W takich sklepowych pastach w sloikach widzialam, ze skladnikiem bylo: tofu, ryz...

  • Autor: Transylwania Data: 2009-08-13 15:44:06

    Sanello - na dodatek sera bym w zyciu nie wpadla; dzieki za podpowiedz. Napewno wyprobuje!

Przejdź do pełnej wersji serwisu