Forum

Pomysł czy Problem?

ciasto,babka na szczęście??

  • Autor: marysia2085 Data: 2009-08-13 06:27:59

    hej nie wiem czy pamiętacie ale dawno temu krążył przepis na ciasto które przynosi szczęście w formie łańcuszka...
    pamiętam jedynie tylko tyle że czas oczekiwania wynosił tydzień lub dwa tygonie (ilośc dni nie jestem sobie w stanie przypomniec),napewno należało co drugi dzień dodawac jakis składnik (chyba to była mąka),mieszac drewnianą łyżką.itp....
    smak tego ciasta był boski....może ktoś pamięta lub pozostawił przepis na to ciasto???pomocy

  • Autor: atas Data: 2009-08-13 07:21:41

    Myślę, ze chodzi o ten przepis. Skopiowałam go z jakiejś strony internetowej dawno temu. Robiłam  to ciasto - jest super.
    Pozdrawiam i życzę udanego wypieku



    To jest ciasto podstawowe:- czyli zaczyn:
    1 łyżka cukru
    0,5 paczuszki suchych drożdży
    1 szklanka maki ( myślę, ze tu chodzi o 200g)
    1 szklanka cieplej wody

     

    Wszystko przełożyć do plastikowej lub szklanej miski i przykryć

     

    Dzień 1.- nie robić nic.
    Dzień 2 - 3. - W tych dniach przemieszać zaczyn każdego dnia.
    Dzień 4. – dodać 1 szklanka maki, 1 szklanka mleka, 1 szklanka cukru  -  przemieszać.

    Dzień 5-9 - codziennie mieszać.
    Dzień 10 . – Dodać: 1 szklanka maki, 1 szklanka cukru i przemieszaj. (podzielić na 3 części)

    Dzień 10 -  Dodać (tylko do jednej):

    1 szklanka oleju,

    1 paczuszka cukru waniliowego,

    3 jajka

    2 szklanki maki,
    1 paczuszka proszku do pieczenia

    1 szklanka cukru.

    To co zostanie z zaczynu wykorzystujemy do pieczenia następnego ciasta bądź dajemy komus, kto zechce upiec babkę.

  • Autor: izaura222 Data: 2009-08-13 07:31:17

    Ja mam podobny przepis, nazywa się amerykański chlebek przyjaźni. Niestety nie mam przepisu na zaczyn, ponieważ trzeba go było robic gdy się już ma zaczyn od kogoś.
    1 dzień-dostałaś zaczyn-nie rób nic
    2-4 dzień-pomieszaj drewnianą łyżką
    5dzień-przelać do większego naczynia(ok 3l), dodać po 1 szklance letniego mleka, mąki i 3/4 szklanki cukru, wymieszać drewnianą łyżką
    6-9 dzień pomieszać drewnianą łyżką
    10 dzień Dodać po jednej szklance mąki, letniego mleka i 3/4 szklanki cukru. Odlać szklankę, którą należy rozdzielić na 3 przyjaciół. Do pozostałości dodać 2 szklanki mąki, 3 całe jaja, 1/4 dużej łyżki proszku do pieczenia, torebkę cukru waniliowego, 2/3 szklanki oleju i wszystko wymieszać. Dodać 1/2 łyżeczki soli i 1/2 łyżeczki sody, wymieszać, dodać bakalie i owoce. Piec 45 minut

  • Autor: justine75 Data: 2009-08-13 12:42:18

    Znalazłam taki wątek http://wielkiezarcie.com/forum_watek.php?id=27046&post=54494 może też Ci coś pomoże:)
    Pozdrawiam:)

  • Autor: marysia2085 Data: 2009-08-13 21:00:22

    jesteście kochani dziękuję za przepisy,pozostaje jedynie zabrac sie do pieczenia,buziaki i gorąco pozdrawiam

Przejdź do pełnej wersji serwisu