Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Jak dbac o palme kokosowa?

  • Autor: Shanna Data: 2009-08-16 18:29:03

    Bedac na zakupach (cel- nabycie kilku roslinek do ogrodu), upatrzylam sobie sliczna palme kokosowa. I jak to ja - kupilam ja.
    Jak mam ja pielegnowac zeby nie zmarniala? Slyszalam, ze trzeba liscie obcierac z kurzu, ma stac w miejscu jasnym, gdzie nie ma przeciagow. Podobno najlepiej podlewac ja deszczowka.  Jak ja podlewac- obficie czy nie. Codziennie czy raz na kilka dni. Jak ja przesadzic do wiekszej doniczki i jaka ziemia bylaby najlepsza - zwykla do kwiatow czy jest jakas specjalna. No i czy przy przesadzaniu caly kokos ma byc pod ziemia czy nie.
    Prosze o jakies rady. Zakladam, ze ktos z Was ma taka roslinke w domu.

  • Autor: czekoladka145 Data: 2009-08-19 15:04:57

    Palma jest bardzo trudna w hodowli i podobno rzadko kiedy udaje sie ją utrzymać na dłużej.Ja dostałam od dzieci na dzień matki i właśnie wczoraj ją musiałam wyrzycić,bo mim o moich starań zeschła.Może będziesz miała więcej szczęścia- powodzenia!

  • Autor: Shaera Data: 2009-08-19 15:36:12

    A TUTAJ sprawdzałaś? Powodzenia w uprawie

  • Autor: Narwen Data: 2009-08-19 18:06:06

    poki co nie przesadzaj przynajmniej miesiac musi sie zaklimatyzowac do otoczenia :) pozatym nie ta pora roku
    ziemia specjalna  - do palm - ma bardziej zasadowy odczyn
    słoneczne miejsce bez przeciagów - ja swoja przecieram z kurzu raz na pol roku, za czesto tez nie dobrze gdyz mozesz uszkodzic liscie
    ja podlewam tak jak inne kwiatki  raz na tydzien niezbyt obficie i do spodeczka - nie lej po kokosie bo zgnije :(
    aaa i najwazniejsze nie zmieniaj jej miejsca !!

Przejdź do pełnej wersji serwisu