Forum

Pomysł czy Problem?

Nowa wyszukiwarka - pomysł

  • Autor: ekkore Data: 2009-08-19 13:17:20

    Stanęłam dzisiaj przed 7 stronami ulubionych. Nie pamiętam ani autora, ani tytułu przepisu. A nawet gdybym pamiętała - to jak poznać na której stronie jest dana litera - i tak trzeba trochę czasu poświęcić na szukanie. Opcja odhaczenia wykonanych niczego nie zmienia - bo od tego lista poszukiwań nie robi się krótsza. Nie ma - albo ja jestem ślepa - opcji pokaż wykonane i nie wykonane.

    I wpadł mi do głowy pomysł - gdyby tak dodać do wyszukiwarki kolejną opcje wyszukiwania (jeżeli to nie jest zbyt skomplikowane) - albo do szukaj w działach, albo jako dodatkową opcję - SZUKAJ W ULUBIONYCH. Funkcja dostępna byłaby dla użytkowników zalogowanych.

    o na to nasza siła sprawcza?

  • Autor: zosiek Data: 2009-08-19 13:21:57

    ja jestem za....dobry pomysł

  • Autor: Pampas Data: 2009-08-19 13:40:07

    To jest trochę bardziej skomplikowane. Na pewno nie da się wykorzystać tej wyszukiwarki która już jest. Powód jest prosty - wszystkie dane w niej zawarte są publicznie dostępne dla każdego. Tu potrzebna jest oddzielny zestaw danych dla każdego użytkownika.
    Na razie nie ma co liczyć na wypasione wyszukiwanie w ulubiony, ale pomyślę nad jakimś prostym mechanizmem który szukał by przynajmniej po tytułach i być może autorach.

  • Autor: Glumanda Data: 2009-08-19 13:56:26

    A ja mam inna prosbe.. Czy mozliwe byloby, zeby gdy wejdzie sie juz na czyjs przepis, miec gdzies jakas sposobnosc klikniecia... aby przyszedl nastepny przepis tej osoby?? bez wracania sie do strony, na ktorej sa wszystkie przepisy uzytkownika???

  • Autor: Pampas Data: 2009-08-19 14:27:53

    Jest już pomysł na taką listę i czeka w kolejce na realizację.
    Prawdopodobnie okienko z opiniami zostanie zwężone a po prawej stronie w powstałym miejscu będzie lista innych przepisów.

  • Autor: słodki buraczek Data: 2009-08-19 15:34:27

    I ja dorzuce kilka slow i mala prosbe:
    Wydaje mi sie, ze przydatna bylaby opcja szukania przepisow w danym dziale tematycznym (teraz jest tylko forum, przepisy i artykuły). Szukajac np. przepisu na przetwory z kapusty, nie musialabym brnac przez kilkanascie stron przepisow, w ktorych wystepuje slowo "kapusta". Z drugiej strony nie bardzo odpowiada mi szukanie w dziale "przetwory" poniewaz nie kazdy zatytuluje przepis rozpoczynajac od slowa "kapusta". A ile umyka takich jak np. "pyszna salatka z kapusty do sloika" itp. Nie wiem, czy wyrazilam sie jasno... Ale probowalam ;-)
    Czy takie cos mozliwe jest do realizacji?

  • Autor: Pampas Data: 2009-08-19 15:40:39

    Jeżeli "dział tematyczny" to dla Ciebie grupa przepisów, to ta opcja już jest. Jeżeli nie to nie mam bladego pojęcia o co chodzi

  • Autor: anusia_m Data: 2009-08-19 17:35:57

    Wydaje mi się, że ta opcja już jest. Bo jeśli szukasz np. przetworów z kapusty, to wpisując w wyszukiwarce szukane słowo "kapusta", dział "przetwory", masz jeszcze jedną możliwość: sposób szukania. Tam możesz wybrać, czy słowo, którego szukasz ma być w tytule, w treści czy gdziekolwiek. Sprawdzałam tak właśnie ze słowem kapusta (zaznaczając opcję "gdziekolwiek") i pojawiło mi się 20 propozycji przetworów.

  • Autor: słodki buraczek Data: 2009-08-19 19:17:23

    Teraz zobaczylam o co chodzi w wyszukiwarce po "tuningu" ;-)
    Wyszukiwanie w dzialach - chodzilo mi np. o dzial "przetwory", "dania miesne". Te trzy mozliwe, co sa juz podane (forum, przepisy, artykuły) to troche za malo...

  • Autor: Pampas Data: 2009-08-19 19:23:07

    Działów nie ma. Są grupy. Można szukać w konkretnych grupach. Czyli np. wybierasz przepisy i dania mięsne.

  • Autor: słodki buraczek Data: 2009-08-20 15:58:06

    W KONCU udalo mi sie to znalezc. Dziekuje, dokladnie o to mi chodzilo. Przepraszam za zamieszanie

Przejdź do pełnej wersji serwisu