Forum

Gawędy o jedzeniu

macie pomysł?

  • Autor: as Data: 2009-09-02 09:14:20

    Mam wczorajsza zupę pomidorową. Nie mam na na dziś ochoty. Macie jakiś pomysł jak można ją zaczarować by powstało z niej coś innego fajnego?

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-09-02 09:26:45

    byl tu przepis na takie placuszki z resztek zup. Chyba Duniasza jest autorka...

  • Autor: as Data: 2009-09-02 09:32:16

    a co moge dodać by powstała inna smaczna zupa?

  • Autor: justine75 Data: 2009-09-02 09:32:21

    Mhm,bardzo dobre placuszki http://wielkiezarcie.com/recipe11455.html

  • Autor: agik Data: 2009-09-02 09:48:54

    Fajoski temat :)
    Nawet chciałam załozyć podobny- o rodzajach pomidorowej.
    Bo ona wcale nie taka banalna jak się moze wydawać :)

    Ja ostatnio jadłam pomidorową- jak zwykle kwasowość złamałam cynamonem- ze względu na cukier lubego. Tyle, ze tego cynamonu mi się ciutkę za dużo sypnęło i powstał mi smak taki piernikowy- i w tym duchu ja przyprawiłam ;)

    jakie macie jeszcze sposoby na zupę pomidorową- albo raczej- jakie klimaty?
    Mnie pasuje jeszcze pomidorowa przyprawiona duzą ilością ziół- nie tylko pietruszki, ale i bazylii, rozmarynu.

    Czasem jeszcze dodaję ostrej pasty paprykowej.

    A wracając do twojego pytania AS :)
    - możesz spróbować wkroić do niej jarzynki i buraki- będziesz mieć coś w rodzaju barszczu ukraińskiego.
    - możesz dodać do niej kosteczki uduszonego mięska i swieże kolorowe papryki- i będziesz mieć coś w rodzaju zupy gulaszowej.
    - możesz zajrzec do moich przepisów i tam jest zupa paprykowa z konserwowaną papryką i klopsikami. Możesz swoją zupę wykorzystać jako bazę do niej, a dodać tylko trochę pasty paprykowej, albo świeze papryki i paski pokrojonej papryki konserwowej- zupa ma naprawdę ciekawy smak :)

    Pozdrawiam

  • Autor: kamila258 Data: 2009-09-06 13:10:02

    Ja ostatnio zrobilam zupe pomidorowa z czosnkiem. Dotad zawsze jedlismy bez. Postanowilam sprobowac i smakowalo nam.
    Czy Wy dodajecie czosnek do pomidorowej?

  • Autor: as Data: 2009-09-06 15:32:33

    Ja daję

  • Autor: lubczyk69 Data: 2009-09-02 10:03:59

    Użytkownik as napisał w wiadomości:
    > Mam wczorajsza zupę pomidorową. Nie mam na na dziś ochoty. Macie jakiś
    > pomysł jak można ją zaczarować by powstało z niej coś innego fajnego?

    Z chleba tostowego zrób grzanki. W ich środku uczyń zagłębienie. Tam umieść surowe żółtko. Jeśli do goracej pomidorowej dodasz parę kropel ginu i podasz całość udekorowaną na talerzu powyższym wyrobem, otrzymasz coś w rodzaju włoskiej zupy "pavese"

  • Autor: JolaFi Data: 2009-09-02 10:12:38

    as , jakoże jestem w tzw. "błogosławionym stanie", i mam ogromną chęć na wszystkie zupy , które są kwaśne to w zeszły piątek ugotowałam zupkę , na bazie pomidorowej . Dodałam liście bobkowe, ziele angileskie, świeżą bazylię ( myślę ,że suszono też będzie ok) w zupie ugotowałam ryż i zimniaki pokrojone w drobna kostkę . Zazwyczaj nie zaprawiam zup mąką ( tu jest to tym bardziej zbyteczne ze względu na ryż,który gotowałam w zupie) , ja z córką dałyśmy sobie do talerza śmietanę ( mąż ze wzgl dietetycznych zjadł bez niej) , i każdy wrzucił sobie jeszcze dużą ilość natki i koperku  .  Prosta zupka, ale wszystkim smakowała.

  • Autor: Aoede Data: 2009-09-02 10:25:42

    Mnie właśnie dochodzi pomidorowa. Nie gotowałam jej chyba pół roku, a że mamy pyszne krajowe pomidory... mniam.

  • Autor: Tolla Data: 2009-09-02 11:44:50

    As, ja do "wczorajszej" pomidorowej robię zawsze pulpeciki. Tzn, na gotującą się zupkę wrzucam małe kuleczki indyczego mieonego mięsa (przyprawionego, z jajkiem i odrobiną bułki tartej lub kaszy manny, często dodaję też koperek). Takie kuleczki gotują się w zupie ok 5 minut. Potem doprawiam ją jeszcze pomidorami z puszki, lub po prostu pomidorami. Niby to samo, ale zawsze coś innego.

  • Autor: makusia Data: 2009-09-02 16:17:31

    Użytkownik Tolla napisał w wiadomości:
    > As, ja do "wczorajszej" pomidorowej robię zawsze pulpeciki. Tzn, na
    > gotującą się zupkę wrzucam małe kuleczki indyczego mieonego mięsa
    > (przyprawionego, z jajkiem i odrobiną bułki tartej lub kaszy manny, często
    > dodaję też koperek). Takie kuleczki gotują się w zupie ok 5 minut. Potem
    > doprawiam ją jeszcze pomidorami z puszki, lub po prostu pomidorami. Niby to
    > samo, ale zawsze coś innego.

    robie podobnie , tylko dodatkowo zagęszczam mąką;)

Przejdź do pełnej wersji serwisu