Forum

Kuchenne porady

Pralka... Jaką poradzicie?

  • Autor: kasiadzida Data: 2009-09-02 11:05:42

    No właśnie, ja z takim otóż pytaniem... Muszę kupić pralkę,ale jaką?? Na co zwrócić uwagę?? pozdrawiam gorąco

  • Autor: jola995 Data: 2009-09-02 11:11:47

    Ja i moi znajomi posiadamy pralki firmy ARISTON i jestesmy bardzo zadowoleni

  • Autor: Aoede Data: 2009-09-02 11:18:54

    Dobra firma, choć nie należy do tanich.

  • Autor: ośka Data: 2009-09-02 11:16:53

    przede wszystkim na klasy zużycia: energii i wody.
    używalam AEG ładowanej od góry -  staruszka już była, ale bardzo dobrze ją wspominam. obecnie mam whirpoola i jestem bardzo zadowolona.

  • Autor: irena57 Data: 2009-09-02 11:35:10

     Moim zdaniem najważniejsze przy zakupie pralki jest
    -aby miała nie mniej niż 1000 obrotów/min przy wirowaniu
    -aby miała te AAA /klasy zużycia energii,wody itp.
    -jeżeli ma być to pralka ładowana od góry to aby nie miała plastikowych zawiasów/miałam taką ARDO-zawias pękł i ..cała historia/
     Ja mam pralkę firmy BEKO nie narzekam,ale jest jedno ale :)mimo opisowej dokładnej instrukcji w wielu teraźniejszych pralkach,jak również w tej mojej po ustawieniu programu ,w trakcie prania nie wiadomo na jakim etapie to pranie właśnie jest,niestety.Do pralki ładowanej od góry można by ewentualnie coś dorzucić,ale ja takiej możliwości w swojej nie mam.Pozdrawiam.

  • Autor: Aoede Data: 2009-09-02 12:17:55

    Własnie w tych pralkach są różne programy. Na to też trzeba zwrócić uwagę.

  • Autor: Aoede Data: 2009-09-02 11:18:01

    My z mężem najpierw pochodziliśmy po sklepach, spisywaliśmy modele, ceny tych które sie spodobały. Potem do internetu i tu czytamy opinie, ceny, zużycie prądu, wody... Trzeba wypośrodkować. Musisz zastanowić się jakie funkcje będą nabardziej Ci pootrzebne. Na pewno w miarę dobrą pralnkę można kupić ok. 1200 zł. Słyszałam, więc nie wiem czy do końca prawda, że im więcej elektorniki tym szybciej może się coś popsuć.
    Z mężem kupiliśmy Polara ładowanego od góry, 1000 obrotów. Jak na razie chodzi bardzo dobrze. Do cichych nie należy, ale przy dobrym wypoziomowaniu "nie tańczy". Pierze bardzo dobrze. Teściowa ma bardzo podobny model, tylko łądowany tradycyjnie - z boku, też dobrze działa. Nie kupuj o małej ładowności, te 5kg są dobre. To tyle z mojej strony.

  • Autor: drakas Data: 2009-09-02 12:53:56

    Gorąco polecam candy!!!

  • Autor: alfa_beta Data: 2009-09-02 12:56:14

    whirpool, przynajmniej u mnie sie sprawdzila najlepiej ze wszystkich pralek jakie mialam.

  • Autor: Aoede Data: 2009-09-02 13:03:33

    Ile ludzi i pralek, tyle opinii. Czasem bywa, że trafimy na felerny egzemplarz, mimo pochlebnych opinii.

  • Autor: matthia Data: 2009-09-02 15:18:53

    hej Kasiu - rozumiem Twoj problem gdyż niespelna pól roku temu mialam identyczny :-) przegladnęłam wszystkie chyba fora internetowe jakie tylko mogłam znalezc i przeczytalam tony informacji... i wiem juz teraz , ze bardzo cięzko cos obiektywnie poradzic poniewaz kazdy ma inne preferencje i upodobania. Mój wybór padł na pralkę  - Bosh Maxx6 i jak dotad jestem z niej bardzo zadowolona i naprawdę mogę ja polecić. Nie wiem jakimi kryteriami Ty sie bedziesz kierowała i czego tak naprawdę oczekujesz. Ja kierowalam sie tym by miała wieksza pojemność ( standard 4,5 - 5 kg - moja ma wsad 6 kg ale są tez większe) - mam psa i niestety czystosc w domu na tym cierpi - piorę bardzo często koce, poduszki, małe sznurkowe dywaniki i nawet kołdry wiec zalezalo mi na tym by byly one naprawdę wyprane a nie wygniecione w wodzie bo wepchnięte na siłę do małego bębna. Ale decyzja o większym wsadzie moze byc podyktowana większa rodziną lub po prostu innymi potrzebami. Dodam ,że moja mama ma "do wyprania" 3 osoby i bez problemu sprawdza jej się 4,5 kg - wieksze rzeczy w stylu pokrowce , duze koce po prostu oddaje do pralni albo czyszczalni. Wart tez dodać że większy beben w nowych dobrych pralkach wcale nie oznacza wiekszego zużycia wody. Pozatym wazne dla mnie było odpowiednie wirowanie - w mojej pralce max.1000 są także nawet max.1200 ( 800,900 obrotów to standard)  800obrotów to było dla mnie za mało dlatego że wiekszosc rzeczy po wywirowaniu na wysokich obrotach wyciagam praktycznie tylko wilgotne a nie ociekajace wodą i tylko dosuszam.Z mniejszych obrotów korzystam tylko kiedy zależy mi na tym by rzeczy nie byly za bardzo wymięte. Zwracałam tez uwage na to by moja pralka posiadała tzw. "szybki" program" - u mnie jest taki 15 min - czasami potrzeba mi tylko coś odswieżyc lub szybko przeplukac bez potrzeby włączania całego prania. Myslę ze praktycznie wszystkie nowe pralki są w miarę "ładne" - jesli to dla Ciebie jest istotne - dla mnie to mialo mniejszą wartosc gdyz mam pralnie w piwnicy i i tak jej na codzień nie widać w mojej łazience ale mysle ze jest calkiem fajan biała z elektronicznym wyswietlaczem. Jesli masz taka zamiar postawić w łaziencie dobrze by bylo spojrzec jeszcze na poziom hałasu - im mniejszy tym lepiej - sa tez takie , które maja w nazwie "super silence" - podobno te najcichsze. Mówie podobno bo sama takiej jeszcze nie słyszałam :-) . Patrzałam także na zuzycie wody - moja ok 8 l. do kazdego prania - jak ogladałam przed zakupem są tez takie , które "ciagną" nawet do 14 l i więcej.
    To były moje kryteria wyboru - Kasiu mam nadzieję ,ze w czymkolwiek Ci pomogłam.
    Pozdrawiam Cię gorąco i życze udanych zakupów.

  • Autor: asieksza Data: 2009-09-02 16:31:48

    Odradzam Indesita pakowanego od góry. Już wyrzucony a jeszcze spłacam ostatnie raty, ciągle coś się psuło , okazało się, że po 2 latach była cała zardzewiała. Teraz mamy Bosha Max Kids ładowność 7 kg dzięki czemu wychodzi mi jedno pranie dziennie, czasem raz na dwa dni ale nas w domku pięcioro.żeby mieć pewność, że podobna jak wcześniej sytuacja nas nie spotka wykupiliśmy gwarancję przedłużoną do 5 lat i obejmującą także uszkodzenia mechaniczne. Praleczka super, najkrótszy program 15 minut, ja używam najczęściej mix - 50 minut. Jest program odplamianie- dłuższe pranie w proszku większość plam znika bez odplamiacza.. Jest elektroniczny wyświetlacz dzięki któremu wiem kiedy pranie mi się skończy, a jak się skończy to praleczka daje znać sygnałem dźwiękowymMoge polecić z czystym sumieniem

  • Autor: anna702 Data: 2009-09-02 17:24:40

    Hej. Przede wszystkim ustal gdzie ja postawisz i jakie powinna miec rozmiary, czy ma sie otwierac z gory czy z przodu, czy ma sie zmiescic gdzies w zabudowie w kuchni czy lazience, to jesli chodzi o gabaryty

    nastepna rzecza na jaka powinnas zwrocic uwage to  obroty wirowania, lepsze pralki maja 1000 i powyzej 1200. Nie kupuj takiej, ktora ma mniej niz 900 bo po jakims czasie przestaja dobrze wirowac

    ja osobiscie radze mniej skomplikowana w obsludze tzn. im mniej elektroniki tym lepiej, bez zadnych "szosty zmysl" itd
    ale jednoczesnie powinna miec dosc duzo programow i ten nieodzowny oszczednosciowy, gdzie w 30 min zrobisz dobre pranie

    poza tym klasa AA konsumcji energi

    jesli chodzi o marke...to nie wiem...w kazdym kraju kroluja inne, mysle, ze Candy nie jest zla
    pozdrawiam, zycze milego zakupu

  • Autor: anna702 Data: 2009-09-03 19:21:52

    albo ja odmroz! to ja rozlozysz na lopatki! hi hi nie bedzie miala czym strzelac ;)

  • Autor: tineczka Data: 2009-09-03 21:15:56

    Bardzo glupia rada nastawiac lodowke na max. bedzie wszystko zamrozone:) To byl czlowiek z serwisa????

    Sprawdzilas czy lodowka jest wyregulowana poziomnica ? To znaczy, ze ma stac absolutnie prosto, do tego sa nozki pod lodowka do regulacji. A co z tym lodem, jaki lod ma sie niby zbierac miedzy sciankami??? Pierwsze slysze, ale moze sie dowiem:)
    To , co slyszysz, to nie lod, tylko termostat, ktory wlacza sie i wylacza. Jak lodowka krzywo stoi na podlodze albo stoi na polce w nieodpowiednim sasiedztwie, to moze tak "strzelac":)

  • Autor: tineczka Data: 2009-09-03 21:18:08

    a jeszcze jedno, lodowka ma miec dobry obieg powietrza dookola, nie mozna szczelnie jej wbudowac:)

  • Autor: dajanka Data: 2009-09-02 21:27:35

    Ja sama na razie pralki nie mam... wiem jednak, że polar rodziców ma już 10 lat i nie miał jeszcze żadnej usterki:)
    Wiadomo, niektóre firmy z czasem obniżają jakośc, inne zupełnie odwrotnie. I nie musi byc tak, że ten polar nadal jest tak dobry, ale może warto jeszcze popytac znajomych itp..
    Ach, pierze się u nas  najczęściej 1-2razy dziennie, niekiedy zdarza się i 4 razy.

  • Autor: kasiadzida Data: 2009-09-04 16:51:51

    dziękuję Kochani za cenne uwagi.Polecam się na przyszłość ;)

Przejdź do pełnej wersji serwisu