Forum

Kuchenne porady

Likier Kruskovac

  • Autor: skopolendra Data: 2009-09-03 14:19:07

    niedawno wrocilismy z Chorwacji, zaopatrzeni w Rakije i likier Kruskovac, ktory tam bardzo nam smakowal.Okazalo sie ,ze co za duzo to niezdrowo i likier troche nam sie przejadl.Tzn jest pyszny jak sie wypije 0,5 kieliszka ale od nastepniej polowy juz mdli.Czy ktos ma pomysl jak mozna ten trunek "uszlachetnic"?Poniewaz to likier gruszkowy to myslalam ze moze polacze go z wodka i zrobie z niego nalewke cytrynowo-imbirowa?moze ktos mi cos poradzi????Pozdrawiam wszystkich

  • Autor: Zbyh 1 Data: 2009-09-03 15:38:46

    Ja bym dał kawałek kory cunamonowej do wódki i po odebraniu zapachu i smaku połączył wódkę z likierem.

  • Autor: skopolendra Data: 2009-09-03 20:14:59

    kora cunamonowa???Masz na mysli cynamonowa?Jesli nie to co to takiego?

  • Autor: Zbyh 1 Data: 2009-09-03 21:36:53

    Przepraszam nie zauważyłem literówki. Oczywiście chodzi mi o cynamonową... ot poprostu cynamon nie mielony

  • Autor: skopolendra Data: 2009-09-03 22:07:52

    pomysl jest goddny uwagi.Cynamon i gruszka komponuja sie swietnie.Upieram sie jednak przy odrobinie swiezego imbiru.Dzieki za podpowiedz.Pozdrawiam

  • Autor: Zbyh 1 Data: 2009-09-04 10:54:32

    Można spróbować imbiru oraz cynamonu.Podzielić odpowiednią ilość wódki i do połowy dać kawałek cynamonu ,a do pozostałej wódki dodać kawałek imbiru oraz wcześniej wspomnianą skórkę z cytryny cieniutko obraną , aby nie zawierała tej gorzkiej białej części. Myślę , że będziesz zadowolona z tego kuparzowania trunków. Pozdrawiam

Przejdź do pełnej wersji serwisu