Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

malo pomidorow

  • Autor: dama_pik Data: 2009-09-07 18:49:01

    Mam pytanko czy u was tez w tym roku taki nieurodzaj na pomidory ( w tunelu ) ,w poprzednich latach rozdawalam na lewo i prawo a w tym roku nawet dla nas nie wystarczy ;-( ,taki rok ?

  • Autor: rolnik Data: 2009-09-07 19:46:29

    U mnie bardzo duzy plon, jestem zadowolona. Uprawa tylko w gruncie.

  • Autor: justine75 Data: 2009-09-07 20:18:49

    U mnie też w tym roku skąpo:(
    W zeszłym roku jak i w poprzednich latach rozdawałam temu,kto się tylko nawinął i chciał,a w tym roku jest mało,w dodatku jakieś małe(chociaż ta sama odmiana jak zwykle),no i zaraza ziemniaczana bardzo szybko je zaatakowała:(
    Robiłam przetwory z nich bo zaczynały marnieć na krzaku:(
    W tej chwili wisi jeszcze ze 3 kg,maximum,dojrzałych i z pół kg zielonych,a zielone mi zawsze leżały i dojrzewały sobie tak,że do Bożego Narodzenia były jeszcze pomidorki

  • Autor: ania205 Data: 2009-09-07 21:17:47

    gruntowe  u mnie też w tym roku skąpo...zarazy nie ma ..ale owoców mało..w zeszłym roku był niesamowity wysyp...ale dla siebie mi starczy na  przetwory  na zimę..pozdrawiam.!

  • Autor: asiula76 Data: 2009-09-08 09:21:16

    Ja co prawda pierwszy rok mam folie,ale pomidorów jest całkiem sporo,tych zielonych...bo słabo dojrzewają.Zaraza jakaś jest,od samego Początku strasznie ciemialy liście i musiałam je poobcinać.Ale przetworów troszkę zrobiłam.Mam nadzieje ze jeszcze dojrzeją,bo szkoda by bylo.
    Jeśli możesz powiedz jak to zrobilas ze do Bożego Narodzenia je przechowalas,w jakich warunkach,bo domyślam się ze zielone?

  • Autor: justine75 Data: 2009-09-08 10:16:38

    Rozumiem,że pytanie do mnie...?
    Ja wkładałam do skrzynki i trzymałam w chłodnym i jasnym miejscu(u mnie jest to strych,gdzie kiedyś szwagier mieszkał,a nie używamy-więc w zimę nie ma tam mrozu chociaż nie ogrzewamy).Trzeba od czasu do czasu przejrzeć czy się nie psują i oczywiście te nadpsute usunąć.
    Teściowa natomiast trzymała w pokoju u siebie(ma jeden co go nie ogrzewa) w koszyku wiklinowym.

  • Autor: dama_pik Data: 2009-09-08 10:18:43

    Jesli chcesz dochowac pomidorki tak dlugo to wazne aby mialy tzw"promyczek" czyli jakgdyby zaczely juz dojrzewac maja jakas zolta smuge na przyklad  poloz je na oknie i niech sobie dojrzewaja 



  • Autor: asiula76 Data: 2009-09-08 11:46:12

    Dziękuję za szybka odpowiedz.
    U mnie tez jest strych,wiec problemu nie będzie.

  • Autor: dama_pik Data: 2009-09-08 10:19:43

    Czyli poprostu taki rok ;-( nieurodzaj


    marne pocieszenie ale zawsze 

    dziekuje slicznie ;-)

Przejdź do pełnej wersji serwisu