Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Konwalie

  • Autor: Juciaaa Data: 2009-09-09 09:13:38

    Witam

    Musze zlikwidowac konwalie na dzialce ale nigdzie nie moge znalezc czym, wiem ze one sa starszne do likwidacji czy ktos juz to robil?

    Pozdrawiam

    Juciaaa

  • Autor: basia19 Data: 2009-09-09 09:51:21

    Użytkownik Juciaaa napisał w wiadomości:
    > Witam Musze zlikwidowac konwalie na dzialce ale nigdzie nie moge znalezc czym,
    > wiem ze one sa starszne do likwidacji czy ktos juz to robil?PozdrawiamJuciaaa
    Ja likwidowałam konwalie, i nie widzę w tym nic trudnego, poprostu powyrywałam je z ziemi, na drugi rok już po nich nie było śladu.

  • Autor: alman Data: 2009-09-09 12:59:48

    No, jeśli są już w dużej kępie, rozrośnięte, to nie takie to proste....odrastają....ale jeśli głęboko przekopiesz i powybierasz maksymalnie korzonki, to w następnym roku zminimalizujesz ich odrost...ewentualnie znów powtórzysz akcję...

  • Autor: Ala06 Data: 2009-09-09 13:02:51

    Nie szkoda wam niszczyc tak pieknych kwiatow  Moim skromnym zdaniem lepiej je komos podarowac

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-09-09 15:04:37

    zalezy .. sa bardzo trujace...

  • Autor: Ala06 Data: 2009-09-09 18:09:15

    Konwalie nie sa do jedzenia  Jako kwiaty sa pelne uroku a zapach oczaruje niejedna osobe

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-09-09 18:36:00

    Alu nie o to mi chodzi. Jesli ktosi musi usunac konwalie z ogrodka ze wzgledu na, na przyklad, male dziecko to nie wystarczy ich sciac i dac w bukieciku Tobie czy mnie (ja tez lubie konwalie) w prezencie . Trzeba usunac korzenie i odlogi i o to pyta przeciez autorka watku jak mi sie wydaje. Raczej korzonkuw sie nie daruje w prezencie. No chyba ze ktos bardzo chce konwalie z korzeniami. Pozdrawiam.

  • Autor: Ala06 Data: 2009-09-09 21:31:25

    Dorotko mnie wlasnie chodzi o podarowanie komus konwalii razem z klaczami do ogrodu  Ja gdy mi sie namnoza zabardzo wlasnie
    tak robie .Chetnych nigdy mi nie brakuje
    Pozdrawiam

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-09-10 17:16:49

    A rozumiem teraz. Tez pozdrawiam serdecznie!

  • Autor: Juciaaa Data: 2009-09-10 21:34:12

    Witam

    Po pierwsze mam mal poproste dziecko, ale nie tylko dla tego. Poprostu muse je usunac bo nie ma jak przejsc a wyrywanie nie takie latwe a randapem sie boje bo to trawe wypali, ni nic bedziemy kopac i wykopiemy :)

  • Autor: ewka63 Data: 2009-09-10 16:36:17

    szkoda konwalii, ale cóż, jak mus to mus. Roundapem próbowałaś? Jest do kupienia w sklepach ogrodniczych i nasiennych. Zwalcza nawet drzewa.

  • Autor: jaska2503 Data: 2009-09-14 22:54:58

    żebym blisko mieszkała to chętnie gotowe konwalie bym wzięła.Kidyś u mamy sadziłam konwalie z lasu wykopywane i rosły nieżle.Tylko póżniej mama jak robiła przemeblowanie w ogródku to przekopywała ziemię szpadlem i wybierała kłącza.Nie wiem jak ogrodowe-czy są trudniejsze do zwalczenia,w każdym bądź razie leśne wykopano i nie ma po nich śladu.A jak pięknie pachniały!!!!!

Przejdź do pełnej wersji serwisu