Forum

Kuchenne porady

niespodziewani goscie-pomocy

  • Autor: stefcia Data: 2009-09-10 21:27:44

  • Autor: agus2404 Data: 2009-09-10 21:36:06

    Jak masz w lodowce fileta, majonez a w szafce make.. to polecam- szybko sie robia i sa pyszne.. :)) http://wielkiezarcie.com/recipe50286.html

  • Autor: agus2404 Data: 2009-09-10 21:39:26

    ewentualnie,< zalezy co to za goscie w sumie.. > mozesz usmażyc chleb w jajku- ja tak czesto robie, jak w lodowce swiatlo..a tu goscie.. :) Trzeba rozbeltac ze 2, 3 jajka w talerzu, troszke posolic.. (pieprz, czosnek, papryka- wg gustu i smaku) w tym maczac chleb i na patelnie :)) jak sie podpiecze z jenej strony- przewroc, a na wierzch mozesz polozyc plasterek szyki, sera i pomidora, jak masz... a jak nie ma nic, to sam chleb usmazony w jajku tez jest pyszny :)))

  • Autor: agik Data: 2009-09-10 21:53:22

    Słonimski kiedyś tak pisał: co podać, gdy niespodziewani goście nagle zapukają do drzwi: łososia, bogato przybranego kaparami, najlepszej jakości polędwicę nadziewaną białymi truflami... :D itd w podobnym stylu :)

    A teraz poważnie: jak masz ciasto francuskie w zamrażalniku- to w 20 min masz danie na słodko, albo na słono- przekąski z salami, z serami, z owocami, z grzybami, z warzywami.
    Jeśli masz jakies sałatę w lodówce i jakiekolwiek warzywo- możesz szybko zrobić sałate z winegretem.
    Jełsi masz jakiekolwiek warzywka w zamrażlaniku, w puszkach lub słoikach i majonez- to błyskawicznie mozesz zrobić jakąś sałatkę.
    Jesli zostały Ci jakies ziemniaki z obiadu i masz jakąkolwiek wędlinę- to mozesz błyskawicznie wymieszać to razem, opanierować i usmażyć i podać z barszczykiem z torebki.
    Mozesz kupić lody i przybrac je owocami.
    Jeśli masz miękkie masło - to bardzo szybko możesz zrobić masełko czosnkowe i zapiec grzanki z bułki w piekarniku.

    Zadajesz pytanie, a nie podajesz ani jednej wskazówki- czy masz chociaż 5 min na zakupy- choćby najbardziej podstawowe,
    Ile masz czasu na przygotowanie
    Czym dysponujesz

    Mam nadzieję, zę choć z jednym pomysłem trafiłam...

  • Autor: stefcia Data: 2009-09-10 22:02:53

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-09-11 08:47:49

    Stefcia moze u Ciebie cos nie dziala? Bo bardzo "milczaca" jestes ... Ja widze nastepny pusty post. A tak bym chciala wiedziec co wyczarowalas? Pozdrawiam!

  • Autor: asieksza Data: 2009-09-11 10:16:06

    Jak goście tak na chwilke a w domku pustki to podaję kawę i herbatę ( to zazwyczaj w domku jest ). Jak jest gotówka i synuś wrócił ze szkoły to wysyłam do sklepu po ciasteczka. Obiadki gotuję w domku więc jak w obiadowej porze to dzielę to co mam tak żeby dla wszystkich starczyło. Staram się mieć w zamrażarce jakieś mięsko i wtedy w razie gdy wyjście z domu nierealne a goście zapowiadają się kilka godzin wcześniej robię coś podzielnego typu zapiekanka, gularzyk.. Deser - mam zawsze owoce albo w słoiczkach albo świerze więc można coś wyczarować. Na szybko też ciasteczka z ciasta francuskiego - kroję na małe kwadraciki, do każdego kawałek ananasa z puszki czy innego owocu, w ostateczności dżemik i zwijam w rogalika. Na chwilę do pieca i jest.

Przejdź do pełnej wersji serwisu