Forum

Kuchenne porady

Thermomix

  • Autor: karamba Data: 2009-09-17 13:31:29

    Kochani poradźcie czy to urzadzenie warte jest grzechu i  tych pieniedzy
    może ktoś już ma i czy to się sprawdza potem nie psuje się?
    będę wdzięczna za jaqkiekolwiek opinie

  • Autor: Wkn Data: 2009-09-17 13:40:48

    Ja napiszę, choć nie jestem posiadaczką ze względu na zbyt wysoką ceną. Można sobie bez problemu poradzić bez Thermomixa, ale na pewno to ustrojstwo:
    robi fantastyczne przetwory dla leniuchów - uwielbiałam musy truskawkowe i jagodowe dżemy.
    Fajnie mieli ziarna, cukier oraz rewelacyjnie miażdży lód do kawy i drinków.
    Przygotowuje zupy kremy.
    Zagniata ciasto na pierogi, bułki. Miksuje ciasto na naleśniki.
    Świetnie sieka składniki past na kanapaki, natomiast robi beznadziejną miazgę z warzyw na tradycyjną sałatkę.

    Ogólnie bardzo polecam.
    Pod jednym warunkiem - jeśli ktoś ma tyle kasy do wywalenia :/ Bo wszystkie rzeczy można zrobić tradycyjnymi metodami.

  • Autor: alfa_beta Data: 2009-09-17 13:45:49

    Dla mnie jest warte grzechu i gdybym miała tyle kasy to kupilabym bez zastanowienia.
    Mają moje trzy kolezanki. Widziałam ustrojstwo w akcji , robiłyśmy salatki, ciasto, zupy ,kawę  i jestem zachwycona. Oszczedność czasu niewyobrażalna no i zdrowe gotowanie.Jedno co nam nie wyszlo w nim  to biszkopt.
    Najlepsze jest to,że mąż koleżanki kompletne beztalencie w kuchni z thermomixem gotuje a do tej pory siłą go nie mozna było zaciagnąć do kuchni:)))
    Nie wiem co inni Ci poradza ale jeżeli masz okazję i pieniądze,  to ja bym kupiła:))

  • Autor: majolika Data: 2009-09-17 14:44:11

    Ja tez bym kupiła, bo ma też przystawke do pary. Poza tym spełnia funkcje robota wieloczynnosciowego, a nie zajmuje duzo miejsca.Ale...w portfelu mi ostatnio....wiatr hula:( Patrzyłam, ze na allegro mozna czasem wylicytować całkiem zachęcająco.Ale ciekawe, czemu odsprzedają....

  • Autor: aga55a Data: 2010-01-09 11:51:32

    mozna kupic na raty, wogole tego sie nie odczuwa!!!!!

  • Autor: as Data: 2009-09-17 15:04:54

    Mam ta maszynę. Moja mama robiła w niej fajne, rzeczy. niestety nie używam bo urwał się ten dzyndzelek do zamykania, a bez tego maszyny nie uruchomię:(

  • Autor: rysiu Data: 2009-09-17 15:23:07

    W Wrocławiu jest serwis thermomiksa i napewno coś z tym zrobią,albo kup sobie nowe naczynie też są w serwisie może to być tańsze niż naprawa.Wpisz sobie w google thermomix to znajdziesz wszystkie dane. 

  • Autor: aga55a Data: 2010-01-09 11:52:35

    przez przedstawiciela lub na stronie www.vorwerk.pl mozna dokupic dane czesci:)

  • Autor: ekkore Data: 2009-09-17 15:16:51

    warte, warte, warte. Ja swojego mam już 17 lat - ciągle działą. i wcale nie stoi jako ozdoba, tylko uczciwie pracuje.

  • Autor: alfa_beta Data: 2009-09-17 20:00:51

    Ekkore, czy Tobie też biszkopty z termomixsu nie wychodza czy ja coś zrobilam nie tak,że mi wyszedł gnieciuch??

  • Autor: ekkore Data: 2009-09-17 20:17:31

    U mnie biszkopty wychodziły nie za bardzo- za mało rosną, choć gniotami nie były. Także po pierwszych próbach zaprzestałam. Ale moja maszyna jest leciwa (juz jest dwoje następców).
    Na którymś z pokazów tego nowego ustrojstwa był biszkopt zrobiony w termomixie - oni używali takiego plastikowego "motylka na noże - w ten sposób ubijały się jajka - u mnie tylko miksuje i niestety nie ubija, jak tradycyjnym mikserem.

  • Autor: alfa_beta Data: 2009-09-17 21:20:07

    Robiłam już w tym nowym trmomixsie, zakupionym pół roku temu. Ubijałam wlasnie tym motylkiem i wyszedł twardy i wcale nie nie wyrósł.Jaki wylałam na blache tki był.

  • Autor: aga55a Data: 2010-01-09 11:54:23

    biszkopt wyjdzie za kazdym razem, tylko jest zasada, ze nie zaglada sie w czasie pieczenia do piekarnika i zaraz po upieczeniu nie wyjmuje sie go, wtedy opada.stare zasady naszych babc

  • Autor: rysiu Data: 2009-09-17 15:17:27

    Jestem szczęśliwym posiadaczem tego urządzenia  od 12 lat i już  nie wyobrażam sobie pracy w kuchni bez niego.Ja mam model TM 21,obecnie w sprzedaży jest nowszy model ale ma te same funkcje.Jeśli mogę Ci doradzić,to jeśli masz kasę i dużo robisz w kuchni to się nie zastanawiaj tylko kupuj a napewno będziesz zadowolona bo urządzenie jest super u mnie działa bezawaryjnie.Na allegro można nieraz kupić taniej,sprzedają ci co kupili na pokazie pod wpływem emocji a tak naprawdę w kuchni niewiele robią i stwierdzili,że jest im to niepotrzebne.Pozdrawiam.

  • Autor: basia19 Data: 2009-09-17 15:38:31

    Byle to nie jest tak przechwalane jak Zepter. W kwietniu kupiłam z Zeptera mikser, byłam nim zachwycona jak widziałam co potrafi, a w sierpniu już ten bubel zwróciłam (wymieniłam na patelnię) i ani z miksera, ani z tej patelni nie jestem zadowolona. Patelnia jak każda inna tyle że kosztowła mnie 1000 zł., już nawet nie chcę słyszeć o Zepterze. Natomiast miałam przez kilka miesięcy pożyczoną patelnię też tej firmy ale o 20 lat starszą i ta była ok, widocznie teraz Zepter robi na ilość a nie na jakość. Termomikas też widziałam u mojej koleżanki i rzeczywiście robi fajne rzeczy, ale czy warto wydawać aż tyle forsy????????? i czy nowsze "maszynki" będą takie jak te sprzed lat.

  • Autor: ekkore Data: 2009-09-17 16:38:06

    Nowsze termomixy są lepsze niż starsze - maja więcej funkcji, są bardzje dopracowane. Mój ciasta biszkoptowego nie zrobi - tzn wymiesza składniki - ale biszkopt wysoki z tego nie wyrośnie. Mój zrobi tylko zupę krem - nowsze poza kremem pozostawia jeszcze kawałki warzyw (jak siue założy takie specjalne "śmigiełko"). O wyrobie chleba też mogę zapomnieć - z ciast zagniatanych wyjdzie jedynie ciasto na pizze - przy innych wirnik dokładnie się oblepi się ciastem- i zatrzyma. Nie poradzi sobie też z ciastem na faworki - a jadłam takie z ciasta wyrabianego właśnie termomixem. Nie mówiąc juz o gotowaniu na parze.

    Mój termomix kosztował całą moją miesięczną pensję pracy w Niemczech (a było to wiecej niż dzisiaj - bo po powrocie do Polski byliśmy w stanie umeblować mieszkanie z tego co przywiozłam - a na zwiedzaniu w trakcie nie oszczędzaliśmy) .  Najpierw miałam do czynienia z urządzeniem i gotowałam w nim, potem szukałąm w sklepach (ale nic z tego) - no i zdecydowałam się - termomix pojechał do Polski a ja dopiero wtedy miałam pokaz.

  • Autor: aga55a Data: 2010-01-09 11:56:06

    to urzadzenie jest warte wiecej niz jego faktyczna cena.

  • Autor: granna Data: 2009-10-29 15:14:27

    :) Nowy model posiada obroty wsteczne, czego TM 21 nie ma. Dzisiaj u mnie prezentacja, i urzadzenie tez jest. Nikt mnie nie namawiał do zakupu, znałam jego zalety, o wadach moze dopiero teraz się przekonam. Wiem jedno na pewno pozwoli mi na dużą oszczędność czasu i zdrowsze odżywianie. PZDRW

  • Autor: wizzy Data: 2009-09-17 15:31:23

    Witam, ja posiadam Termomixa i bardzo jestem z niego zadowolona.Jak wiadomo cena jest nie mała, ale uważam, że warte wydania są te pieniadze.Odkąd go posiadamy, nawet mąż udziela się w kuchni. Zrobienie obiadu tj. zupa, drugie danie i surówka oraz sok zajmuje mi jedynie 1h.
    Termomix, to ogromna oszczędność czasu, przy czym potrawy otrzymywane z niego są zdrowe, bez konserwantów.
    Ciocia moja posiada to urządzenie od 10lat i wszystko jest w porządku. W razie jakiegoś problemu serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny jest w domu u klienta. Na prawde gorąco polecam. Rewelacja!

  • Autor: as Data: 2009-09-17 15:53:30

    Marzy mi się sok z kiwi i pietruszki zrobiony w tej maszynie:)

  • Autor: ekkore Data: 2009-09-17 16:40:33

    Moje starsze - i do tej pory mam jedynie usmalony "dekiel" - z mojej własnej winy - otwierajac termomix ułożyłąm obok - nie patrząc, że to obok to jest w sąsiedztwie palącego się gazu.

  • Autor: rysiu Data: 2009-09-18 07:04:10

    Pokrywkę możesz dokupić tutaj masz adres http://www.vorwerk-shop.com/pl/html/thermomix/shop,product,show_kat,8.html

  • Autor: ekkore Data: 2009-09-18 07:40:47

    Dzięki za adres. Nie myślałam, że to aż tak staniało (części).
    Nabędę sobie może nawet nowy nóż.

  • Autor: Maargott Data: 2009-09-17 18:22:27

    Thermomix jest więcej niż grzechu warte. Mam od dwóch lat //spłacam sobie ratalnie bo dla mnie była to zbyt duża kwota na jeden raz// nie popsuło się jak do tej pory a z racji lenistwa myję go  zmywarce a po drugie dzięki niemu uznana jestem za genialną kucharkę która placek drożdżowy z śliwkami i kruszonką potrafi w 30 minut zrobić chętnie o każdej porze co wcześniej nie było do pomyślenie bym robiła zaczyn potem to jeszcze wyrabiała a od kąd mam to cudo to i kluski na parze przynajmniej mamy raz w tygodniu //wcześniej też były dopóki babcia żyła :) // dlatego kobietom całego świata polecam go a szczególnie mamom bliźniaków które musiały powrócić do pracy :D

  • Autor: tutunia Data: 2009-09-17 18:53:53

    Ja termomix mam juz 13 lat i jestem z niego bardzo zadowolona robię w nim ciasta  przedewszystkim drożdzowe bo nie mam sily juz wyrabiac ręką są wspaniałe i zrobione bez wysilku. Moja synowa jak mieszkała u mnie to robila w nim rózne rzeczy a jak sie wyprowadzili to też sobie kupiła na raty bo jest to urzadzenie naprawde bardzo przydatne i szybko sie w nim przygotowuje potrawy a kawa capuccino wspaniała.

  • Autor: zielona53 Data: 2009-09-17 22:55:04

    Też jestem posiadaczką termomixu już 11 lat. Doskonałe urządzenie . Polecam z czystym sumieniem.Moje urządzenie jak dotąd jest bez awaryjne, a używam prawie co dziennie.

  • Autor: karamba Data: 2009-09-18 08:17:24

    i dalej nie wiem jak zrobic , przypomina mi sie taki wierszyk : osiołkowi w żłobie dano w jednym owies w drugim siano... osiołek nie mógł sie zdecydować i w końcu zdechł:(
    ale na razie ma jedno ważne kryterium kasa i chyba najpierw bedzie zmywarka,
    a podobno ten thermomix to szybko sie zwraca czy zauważyłyście to?

  • Autor: ekkore Data: 2009-09-18 09:59:33

    Czy termomix się zwraca? Hmmm - nijak nie da się tego przełozyć na rzeczywistość - bo nic na nim nie zyskujesz w sensie finansowym. Tyle, że ułatwia codzienne życie. No i sprawia przyjemność tym co lubią gotować.


    Już bardziej na efekty ekonomiczne da się przełozyć zmywarka - zdecydowana oszczędność wody

    Gdybym ja sama miała wybierać (a mam oba urządzenia) wybrałabym zmywarkę - termomix można zastąpić innymi sprzętami (doskonale sprawdza sie blender wielofunkcyjny Braun za 200-300 zł - co prawda nie gotuje, ale za to pianę z białek ubija najdoskonalej na świecie. I zdecydowanie lepiej przyrządza surówki).

  • Autor: karamba Data: 2009-09-18 10:16:50

    na prezentacji przestawiciel własnie mówił że np na maśle duzo się zyskuje robiąc go w thermomixie, stąd moje pytanie

  • Autor: ekkore Data: 2009-09-18 10:32:08

    Na maśle? A ile tego masła zjadasz tygodniowo?
    Trzeba kupić śmietanę  -więc akurat jeżeli idzie o masło to chyba oszczędnosć żadna. No tyle, że satysfakcja i może lepszy smak.

    Urządzenie jest jak najbardziej warte polecenia  - ale głównie z powodu funkcji gotowania i miksowania równocześnie. No i ciasta na placki ziemniaczane - bo przygotowuje się same, gotowe do smażenia. Pozostałe rzeczy zrobisz innymi urządzeniami.
    Zmywarki niczym innym nie zastąpisz (tylko własnymi rękoma)

  • Autor: ekkore Data: 2009-09-18 10:51:58

    Jeżeli masz pytanie odnośnie zdolności termomixu - pytaj. Od nas wszystkich, użytkowniczek (ów) uzyskasz praktyczne informacje - a nie od sprzedawcy, który ma za zadanie sprzedać.

  • Autor: karamba Data: 2009-09-18 10:55:58

    więc tak najpierw jest zakup zmywarki , tymczasem pozyczyłam od kuzynki takie urządzenie do gotowania na parze będę testowała w swojej kuchni /a themomix też ma taką funkcję/ , jak mi sie spodoba to może i kupię , więc zmywarka + urz. do gotowania na parza wyjdzie taniej niz thermomix

  • Autor: ekkore Data: 2009-09-18 12:31:54

    Wyjdzie taniej. Ale urządzenie na parze nie zrobi tego co termomix. Nie zrobi Ci pysznego dżemu z kilograma owoców w 10 minut, nie ugotuje zupy krem, nie zmiksuje warzyw jako zagęstnika do zupy (ja wszystkie niejadalne u nas elementy zupowe - seler, pietruszka, większa ilość marchwi miksuję i dodaję do zupy. Por jak był gotowany w całości sie nie nadaje - bo ugotowany nie chce sie zmiksować), nie zrobi sosu na ciepło bez konieczności stania przy kuchni i mieszania, aby sie nei przypaliło.

    Ale podsumowujac urządzenie warte swojej ceny - są jednak rózne priorytety. I to ty sama musisz dokonać wyboru, rozważajac za i przeciw. Ja po tylu latach nie żałuję ani feniga wydanego na termomix.

    A jeżli będziesz kupowała urządzenie do gotowania na parze polecam Tefala z tacką na sos. Moja siostra ma takie - ja nie - bo kuchnia mimo swoich sporych rozmiarów nie jest z gumy - i nie mam gdzie postawić kolejnego grata. jeżeli nie chcesz robić sosów - to wystarczy Ci garnek - dolną część (tę na wodę) mozesz wykorzystać jako normalny garnek. Ja z kolei wykorzystuję normalny garnek jako podstawę do sitek parujących - bo w kompletowym garnku dno sie rozeszło.

  • Autor: kate501 Data: 2009-09-18 16:46:20

    Ja mam swoje urządzenie od dwóch lat. Nie żałuję, chociaż  myślę,że nie wykorzystuję go tyle co powinnam, a także zawiodłam się na paru rzeczach. Na przykład placki ziemniaczane nie smakowały mi tak jak na prezentacji, ciasto na pierogi mi nie wyszło, jogurty też nie są takie gęste jak powinny byc, a i surówkę z białej kapusty wolę utrzec na tarce. A może ja coś robię źle? Szkoda, że tu na Wż nie ma specjalnego działu na przepisy z thermomixa.

  • Autor: ewka63 Data: 2009-10-29 19:52:07

    zdecydowanie ZMYWARKA. Pomijając oszczędność wody, gazu, to jest olbrzymie ulepszenie i oszczędność czasu. A termomix zastąpisz innymi urządzeniami.

  • Autor: nienia Data: 2009-10-31 19:57:05

    Użytkownik karamba napisał w wiadomości:
    > i dalej nie wiem jak zrobic , przypomina mi sie taki wierszyk : osiołkowi w
    > żłobie dano w jednym owies w drugim siano... osiołek nie mógł sie
    > zdecydować i w końcu zdechł:(ale na razie ma jedno ważne kryterium kasa i
    > chyba najpierw bedzie zmywarka,a podobno ten thermomix to szybko sie zwraca
    > czy zauważyłyście to?

    Posłuchaj ...
    Możesz sobie zrobić prezentację tego urządzenia w domu i sama ocenisz czy jest wart;
    dam Ci namiar na Panią, która była w tym tygodniu u mnie na pokazie (697725935 Barbara Uciecha), pogadaj z nią skąd jesteś i ewentualnie czy mógłby ktoś u Ciebie zrobić taką prezentację.
    U mnie była ta prezentacja, ponieważ chciałam pokazać znajomym jak to działa. Ja osobiście mam to urządzenie, ale stary model, ale ten co zobaczyłam.... super. Ach te bułeczki, dosłownie w pare chwil, pyszne, przepyszne, a te soki, zupki i w ogóle.... Powiem tak, to co on potrafi to nie potrafi żadne inne urządzenie, a przyznaję to, że używam go o duuuużo za mało. Muszę chyba się wziąść za niego i do roboty !

  • Autor: ullahula Data: 2009-10-02 00:36:46

    hej :)
    mam to urzadzenie od miesiąca dostalismy wraz z męzem od moich rodziców z okazji ślubu ... szczerze polecam .. uzywam codziennie ..soki rosoly placki ciasta .. rewelacja ... urzadzenia drogie ale mimo to warte swojej ceny ... gyby rodzice nam sie zafudnowali sami bysmy sobie kupili ... warzywa ryby na parze po prostu idealnie wychodzą .. ułatwiające zycie urzadzenie ... wszytskim polecam !!!!

  • Autor: aga55a Data: 2010-01-09 11:49:26

    Moja droga, ja juz od roku posiadam ten cud techniki i jestem zachwycona!!!!! jest warte, gdyz na wielu produktach oszczedzasz, piekac 10 bulek z jednej porcji ciasta, ktore sama robisz w TM placisz jedymie 1,75zl. litr jogurtu naturalnego to tez grosze ok 2-2,50 zl - LITR!!!! dodasz owoce, zmiksujesz masz jogurt owocowy, koktail,baze do marynat, sosow, dipow... robisz w nim wszystko. Ja dzisiaj robie rybe na parze z ryzem i warzywami. Mam 7 miesiecznego synka, ktoremu gotuje zupki w 10-20 min i w tym czasie moge sie z nim bawic bo urzadzenie robi wszystko za mnie. robie soki, kubusia pasteryzowanego, ktorego moje dziecko i maz uwielbiaja, nie ma po nim zgagi, wiesz co wrzucasz i masz naturalne soki!!!!!

    to urzadzenie zastepuje ok 20 urzadzen np:mikser, blender, mlynek do kawy, jogurtownice, parowar, sokowirowke.........wymienie czego nie robi: nie rozbija kotletow i ich nie smarzy.

    moj mail:agamarczak@onet.eu  jesli interesuje cie prezentacja lub masz jakiekolwiek pytania napisz, poczte odbieram codziennie

     

  • Autor: sionia7 Data: 2010-01-09 12:06:43

    Jak robi się jogurt w TM?

  • Autor: jbedzia Data: 2010-01-09 21:30:35

    Nie mieli mięsa. Nie warte swojej ceny

  • Autor: ekkore Data: 2010-01-10 09:00:05

    Mieli - tylko w bardzo małych porcjach - dlatego lepiej korzystać z maszynki do mięsa

  • Autor: piszczalka Data: 2010-10-04 12:35:30

    Odnowie watek, poniewaz jestem przed prezentacja i zakupem tej maszyny. Moze macie jakies uwagi, o co pytac, dopytywac, o co sie upominac (czy wszystko daja w zestawie czy moze trzeba dokupic).

  • Autor: as Data: 2010-10-04 22:27:05

    Zobaczysz jaka prezentacja jest super:) Do tej pory pamiętam napój z kiwi i zielonej pietruszki. Nie podpowiem Ci nic ciekawego na temat tej maszyny bo u mnie stoi uszkodzona.

  • Autor: makusia Data: 2010-10-04 23:42:20

    Jak to uszkodzona? Zakupiłaś i nie używasz? Dlaczego nie serwisujesz?

  • Autor: as Data: 2010-10-05 07:25:17

    Kupiła go moja mama już dawno ok 10 lat temu. Kosztował wtedy mnóstwo pieniędzy. Moja mama go często używała i była zadowolona. Jak umarła chciałam i ja go użyć. jak ryglowałam pokrywę to ten rygiel mi się urwał:( Nie wiem za bardzo gdzie znaleźć serwis i ile by mnie kosztowała naprawa. Widzę, że części do maszyny tanieją w ciągu ostatnich lat. Może kiedyś się tym zajmę jeszcze.

  • Autor: makusia Data: 2010-10-05 09:44:23

    Tez mam go od 10-ciu lat, jest sprawny jak na początku, przypuszczam ze masz model TM 21 , tutaj masz sklep https://www.vorwerk-shop.com/pl/html/thermomix/shop,product,show_kat,7.html , i możesz zakupic części.

  • Autor: piszczalka Data: 2010-10-05 12:49:13

    Makusiu, powiedz mi czym rozni sie ten termomix od innych dobrych robotów? Co moge innego zrobic termomixem niz zwyklym robotem?

  • Autor: makusia Data: 2010-10-05 15:04:04

    Będziesz miała pokaz, sama zobaczysz:) To nie jest zwykły robot, to urządzenie do szatkowania, gotowania,gotowania na parze, super wyrabia ciasto drożdżowe na chleb czy pizzę,robię w nim adwokat ( nieporównywalny z żadnym innym), pyszne cappuccino, surówki, nawet gotuję jajka, po za tym można w nim mielic orzechy, kawę, kostki lodu ,gotuje zupy ( dla dzieci super, od razu miksujesz) , różne sosy, bez przypalenia i stania nad garami,mleko, kaszki z mlekiem... i wiele innych rzeczy:) Polecam , chociaż  produkt drogi.Zresztą poczytaj co piszą dziewczyny wyzej:)

  • Autor: piszczalka Data: 2010-10-05 16:13:00

    A jeszcze zapytam o soki :) Czy daja czysty sok czy z "fafroclami" ? Moj syn ostatnio zaczal duzo pic sokow, sam tez je robi w starym robocie, ale jak bedzie w soku jakis fragment owocu to wiem ze go odstawi

  • Autor: makusia Data: 2010-10-05 16:15:57

    Soku nie robiłam , mam sokowirówkę, ale zawsze możesz przecedzic:)Popros na pokazie, aby panie Ci pokazały.

  • Autor: piszczalka Data: 2010-10-05 16:18:42

    Oki :) Czuje ze prezentacja u mnie nie bedzie planowe 1,5h bo jak wyskocze z lista pytan i poprosze o pokazanie jak to sie robi to przeciagnie sie dluzej ;)

  • Autor: makusia Data: 2010-10-05 16:29:02

    Pytaj o wszystko :)

  • Autor: as Data: 2010-10-05 16:31:10

    Moja mama robiła gęste soki jak kubusie

  • Autor: piszczalka Data: 2010-10-13 11:56:33

    Własnie jestem po wczorajszym pokazie termomixu ........ i jestem rozczarowana :(( NIgdy wczesniej nie widzialam go na oczy, poczytalam jedynie w internecie, napaliłam sie jak głupia i sie rozczarowałam.

    Najpierw Pani zrobiła kawy, owszem bardzo dobra.
    Po kawie była zupa krem na kostce rosołowej, bardzo dobra ale my takich w domu nie jadamy. Tradycyjne zupy tez mozna gotowac, powiedziala ze nawet rosoł - moj prawdziwy rosół musi byc dopieszczony, pyrkolic sie na wolnym gazie a w TM sobie nie wyobrazam (moze sie myle)
    Upiekłysmy bułeczki - bardzo szybko i dobre, ale przy małych dzieciach watpie zebym je codziennie robila. Zrobiła masło - super.
    Surówka z warzyw jak dla mnie beznadziejna, fakt szybko ale maz stwierdzil ze pokrojone jak trociny, mama ze krzywo kawałki, jedne duze drugie małe i nie ma jak w robocie wszystko rowno.
    Sok z owoców okazał sie dla mnie wielka porażka, byl to zmiksowany pomarancz z dodatkiem wody ktorej dolewala podczas robienia. Moj syn na 100% by tego nie wypił, roznia sie dla mnie kubusie od tego co wczoraj.
    Koktajl troskawkowy wyszedl taki sam jak w tradycyjnym robocie.
    a no i jeszcze dżem byl robiony. Nigdy sama nie robiłam dżemów, wiec nie wiem jak wyglada prawdziwy domowy dżem. Ten zrobiony w TM smakował nam jak ugotowane starte jabłko.

    Fajne jest to ze mozna gotowac na parze, ale ile tego tez tam bedziemy gotowac. Pani zaproponowala jeszcze jeden pokaz, mam sobie przygotowac produkty do potraw ktore chce zobaczyc jak smakuja i jak sie je robi itp itd

    Jestem dziwakiem ze tak wymyslam czy moze poprostu sie myle?

  • Autor: makusia Data: 2010-10-13 12:22:54

    Nie jesteś żadnym dziwakiem:)) Jeśli uważasz że coś Ci nie pasuje, po prostu tego nie kupujesz, a taki wydatek jest spory. Jedzenie przetworzone kupione w sklep[ie bardzo się rózni od tego zrobionego samemu, i dlatego Wam nie smakuje. I jeśli uważasz ze nie będziesz z niego korzystać, nie kupuj, szkoda kasy. Mnie on służy ponad 10 lat i jest dla nas bardzo przydatny:)

  • Autor: ekkore Data: 2010-10-15 12:32:45

    Ja mam termomix już 17 lat. jestem bardzo zadowolona. Choć może wykorzystuję go mniej niż na początku - posiadając inne, nowsze, doskonalsze sprzęty - które jednak nie potrafią gotować, równocześnie miksując - a ta funkcja jest podstawową zaletą. Żaden blender tego nie zastąpi. Wszelkie sosy, miksowane zagęstniki do zup (z warzyw, których w postaci stałej nie ruszy moja córka), przetwory na zimę (dżemy, ketchupy).


    Mój termomix nie potrafi wielu rzeczy, w które to funkcje zostały wyposażone nowsze modele. Gdybym miała wolną kasę - kupiłabym ponownie (mimo, ze soków nigdy nie robiłam i nie planowałam robić). Ale nie mam - a stary model działa bez zarzutu.

  • Autor: piszczalka Data: 2010-10-15 17:21:55

    Dzisiaj rozmawialam z Pania i zaproponowala mi udzial w warsztatach na ktorych lepiej jest przedstawiony TM , zobaczymy :)

  • Autor: ekkore Data: 2010-10-15 17:45:42

    Nie próbuj jednak przekonywać sie na siłę do TM - bo niewiele pomoże. Kupisz drogiego grata, który odstawisz do szafki.
    Albo będziesz wykorzystywać z powodu wyrzutów sumienia z wydanej kasy - ale bez przekonania do funkcjonalności.

    Potrzebę posiadania czuje się na już - od ręki - po pokazie wiesz czy chciałabyś mieć. U mnie co prawda było odwrotnie - pokaz stanowił formalność, najpierw przez ponad pół roku wykorzystywałam ustrojstwo w warunkach domowych.

    Jeżeli masz jakie kolwiek wątpliwości - nie kupuj - to zdążysz zawsze. Na dzień dzisiejszy jest mnóstwo innych sprzętów, które zastąpia TM (blendery z całym osprzętem, mocne miksery, profesjonale ekspresy do kawy, garnki do gotowania na parze) - kupisz je wszystkie w podobnej cenie (tzn całość - kupujac sprzęty znanych marek w normalnej sprzedaży sklepowej). Fakt - żadne nie będzie gotował i miksował równocześnie.

    No chyba, że kasa na ten sprzęt - to takie drobne kieszonkowe.

  • Autor: makusia Data: 2010-10-15 19:49:22

    Ja tam wole  TM, zajmuje mmniej miejsca nize te wszystkie roboty:)

  • Autor: piszczalka Data: 2010-10-16 13:17:41

    Dzwonila do mnie wczoraj Pani i zaproponowala udzial w warsztatach, na ktorych mam sie wiecej o TM dowiedziec. Pojdziemy, zobaczymy :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu