Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Tuje

  • Autor: MARTA84 Data: 2009-09-21 11:33:59

    Witajcie mam do was wielka prożbe czy ktos z was wie moze jak rosadza sie tuje mam pełno nasionek i nie wiem czy to cos da zeby mi wyrosły a moze to wogule nie ma sensu prosze o rade pozdrawiam serdecznie

  • Autor: ewka63 Data: 2009-09-21 16:47:36

    Witaj, ja również w ubiegłym roku zebrałam nasionka tui. Posadziłam do doniczki na parapecie. Jak wyrosły małe roślinki ( jeszcze przed zimą) to przesadziłam każdą do osobnej doniczki. W tę wiosne wsadziłam do ziemi w ogródku. Rosną sobie, choć są jeszcze malutkie, ok 10 cm. Ale mnie cieszą bo są moje własne. Jeśli jednak chcesz od razu i szybko żywopłot tujowy, to siejąc trzeba długo czekać. Ale jeśli ma sie pare lat czasu? Dlaczego nie.

  • Autor: alman Data: 2009-09-21 18:53:49

    włożyć gałązki do wody, szybko dość sie ukorzeniają

  • Autor: RN Data: 2009-09-21 19:18:46

    Mój mąż rozmnożył tuje z gałązek. Małe gałązki zanurzał w ukorzeniaczu (kupił w sklepie ogrodniczym) i od razu wsadzal do doniczek. Większość się przyjęła.
    Z nasion nie próbowaliśmy.

  • Autor: jaska2503 Data: 2009-09-21 22:09:22

    Mam przed domem tuje 9-letnie,które mają ok 2 metrów i były właśnie wysiewane z takich nasionek.Dostaliśmy 10 maciupcich sadzonek,które przez rok rosły na malutkim klombie.potem mąż posadził je przed domem po 3 sztuki.Wszystkie się przyjęły i mają się dobrze.Mam jeszcze 1 tuję "leżącą",która rośnie z gałązki-znajoma spulchniała skalniak i niechcący ją ciapnęła gracą i oddała dla mnie.Gałązka miała mikroskopijne  korzonki-posadziłam do ziemi bez przekonania-ale tuja rozrosła się,że hej,a jest to jakaś odmiana,że nie rośnie w górę tylko pnie się po trawniku na boki.Jak nie zapomnę to dodam zdjęcia

  • Autor: jaska2503 Data: 2009-10-17 23:19:31

    3 duże tuje(wyhodowane z nasion) a dalej 4 niższa"leżąca"-nie znam ani gatunku ani nazwy


    Tak wygląda z bliska"leżąca"-posadzona z gałązki 9 lat temu

Przejdź do pełnej wersji serwisu