Forum

Kuchenne porady

Wiejska kiełbasa

  • Autor: crisen Data: 2009-09-23 11:49:34

    Co można zrobić z  kiełbasy wiejskiej . Jakie dania? Proszę o pomoc i pozdrawiam.

  • Autor: eyta Data: 2009-09-23 12:31:42

    Ale wiejska tzn własnej roboty czy jakas ze sklepu o nazwie wiejska?


    Z takiej własnego wyroby najbardziej lubie : kanapki z kiełbasą i musztardą, na gorąco z wody ,a poważniej . Robię : sosa do placków ziemniaczanych: kiełbasa pokrojona w półplasterki  smażona z grzybami w pomidorach z przetworów,uwielbiam jako dodatek do zup :grochowa, fasolowa, kapuśniak, kartoflanka, tam gdzie wędzonka pasuje tam dodaję kawałek takiej kiełbaski i robi ona więcej zapachu i smaku niż boczek kupny...
     Mam nadzieję,że troszke pomogłam.

  • Autor: misiapysia Data: 2009-09-23 12:37:55

    Nadaje się świetnie do bigosu, fasolki po bretońsku, jako składnik zapiekanek makaronowych, jako wsad do żurku, dodatek do smalczyku domowej roboty, do sosu myśliwskiego.... A dużą ilość wiejskiej kiełbasy można zawekować w smalczyku: niebo w gębie na wiele tygodni :-)

  • Autor: BlackOnion Data: 2009-09-24 08:05:50

    Jeśli prawdziwa wiejska, to możesz zamrozić i nic nie traci ze swojego smaku.
    A najlepsza z wiejskim chlebem na zakwasie i musztardą. Ogórek kiszony też byłby wskazany.

  • Autor: crisen Data: 2009-09-25 17:43:57

    Dziękuję za podpowiedzi. Do fasolki i żurku to wiedziałam ale teraz dzięki Wam mam więcej propozycji. Ciekawy jest  ten sos do placków.
    Jeszcze raz serdecznie dziękuję .

Przejdź do pełnej wersji serwisu