Forum

Kuchenne porady

Jak mąka ?

  • Autor: edziakalitowa Data: 2009-09-25 15:33:41

    Firma Lubella wyszła na przeciw wszystkim laikom kuchennym produkując serię mąki PERFECJA.
    Myslę ,że to dobry pomysł .Od dzisiaj w sklepie nie trzeba myśleć jaki typ mąki masz wybrać.
    Wybierasz odpowiednia mąkę na na pizzę, a jeszcze inną pierogi.

    http://www.frisco.pl/product/5900049000366/LUBELLA_Puszysta_Maka_Perfecja_na_Pizze.xhtml?x=c


    Oraz mąki PUSZYSTA.

    http://www.frisco.pl/product/5900049000243/LUBELLA_Puszysta_Maka_tortowa.xhtml?x=c

    Na tych mąkach też są pełne oznaczenia.

    Ja dzisiaj testuję mąkę do Pizzy

  • Autor: nadia Data: 2009-09-25 15:54:42

    Ciekawa sprawa....Jednak osobiscie wole kupywac make tortowa do wszystkiego ;) Jesli mi nie starczy maki do ciasta to przynajmniej nie bede sie zastanawiac czy moge dodac ta druga make do pizzy do mojego wybrakowanego ciasta ;)....Bo jak nie ma maki, to trzeba kupic a jak jest inny gatunek w domu, to czlowieka ogarnia lenistwo, zaczynaja rogi rosnac, zaraz sie znajdzie jakies wytlumaczenie a dodalam bo ....sklep za daleko, bo zle sie czulam, bo nie mialam pieniedzy, bo, bo , bo....;))) Nie mowie,ze nie wyprobuje, ale narazie obstaje przy zwyklej mace :)))

  • Autor: atek Data: 2009-09-25 16:55:21

    W gruncie rzeczy nazwa mąki / a właściwie firma /  jest dla mnie rzeczą drugoplanową . I tak tortowa - biszkopty, delikatne ciasta , wrocławska - naleśniki, kluski kładzione, ciasto drożdżowe  no i krupczatka - ciasto kruche. Jest jeszcze ziemniaczana, ale to już inna bajka.

  • Autor: crisen Data: 2009-09-25 18:41:37

    Właśnie dla mnie to jest wystarczające. Po co mam mieć w domu kilkanaście torebek a każda do czego innego Jak te 3 gatunki  plus kartoflanka wystarczają .Te podziały to tylko po to.aby więcej tej samej mąki sprzedać tyle ,że pod różnymi nazwami.

  • Autor: edziakalitowa Data: 2009-09-25 18:59:51

    Własnie te osoby co się znają to wiedzą.A co z osobami którym nie udało się ciasto biszkoptowe.I co nie wiedzą do czgo służy mąka krupcztka?
    A swoją drogą do ciasta kruchegotak samo jak w szkole i dzisiaj  w domu używam zwykłej mąki.Tylko technika wyrabiania ciasta kruchego jest jedna zimny nóż , cukier puder , zimne masło :)

  • Autor: edziakalitowa Data: 2009-09-25 19:12:58

    A do tej pory miałaś pod Typami czy na to zwracałas uwagę ?

    • typ 450 (w skład wchodzą mąki Tortowa , Krupczatka oraz "pięćsetka")
    • typ 550 Luksusowa
    • typ 650
    • typ 750 Chlebowa
    • typ 1050
    • typ 1400 Sitkowa
    • typ 1850 Graham

    Popularne typy mąki pszennej 500 oraz 850 są typami produkowanymi według Norm Zakładowych (Specyfikacji jakościowych).

    Typy mąki żytniej wg PN-A-74032:

    • typ 500
    • typ 720
    • typ 1150
    • typ 1400
    • typ 2000
    zródło :http://pl.wikipedia.org/wiki/M%C4%85ka

    a tak wogóle tak jak wcześniej napisałam to jest info dla laików kuchennych:)

  • Autor: misiapysia Data: 2009-09-25 21:51:03

    A jaki to cudowny dodatek ma mąka na pizzę, że z niej wychodzi dobra pizza? A jak dosypię do pierogów, to co? Nie wyjdą? Jakiś absurd jak dla mnie. Raczej chwyt marketingowy, a nie troska o laików kuchennych.

  • Autor: misiapysia Data: 2009-09-25 21:54:28

    A może ktoś wie, jaki typ reprezentuje mąka "Pełne ziarno" tegoż producenta? Bo nie sposób się doszukać na opakowaniu takiej informacji. I nie napisali, co z niej wychodzi... Tzn. Napisane jest sporo i mądrze, ale jakoś tak, że nic z tego dla domowego kucharza nie wynika.

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-09-26 08:40:24

    Ciekawa jestem czy te mako nie maja dodatkow chemicznych? Spulchniczy itd
    Dodam tylko ze zwykla krupczatka jest tez swietna na makarony i ciasto na pizze - wielokrotnie juz wyprobowane. Acha i do beszmelow i zageszczania sosow- nie robuía sie tak szybko grudki. Ladnie sie laczy

  • Autor: edziakalitowa Data: 2009-09-26 14:13:32

    Robiłam pizze z tej mąki.Ciasto wyszło przepyszne.Pięknie się wyrabiało.Na opakowaniu jest napisane ,że to mąka pszenna typ 550.Dodam,że jest też fajna podziałka na opakowaniu wyznacząca 250, 500,750,1000 g.
    Jak będę w sklepie to zajrzę też na opakowanie mąki "Pełne Ziarno" i sprawdzę jaki to typ mąki.

  • Autor: tineczka Data: 2009-09-26 19:52:10

    Kurcze Dorotko, a skad masz make krupczatke w Niemczech? Uwielbialam te make, tutaj nie ma takiej. Ja mam teraz mozliwosc kupowania wspaniale maki od miejscowych  producentow, jaka roznica!!! Oczywiscie mielone jak za krola cwieczka w starych mlynach:) 

  • Autor: asieksza Data: 2009-09-27 08:16:18

    Może to i fajne, ale nie chciałabym mieć całej szafki pełnej różnych mąk, no bo ile razy np w miesiącu pieczecie pizze czy robicie pierogi. Ja już i tak walczę z molami spożywczymi. Osobiście do wszystkiego używam mąki tortowej lub luksusowej i w domku mam zazwyczaj jedną torebkę. Może fajnie byłoby gdyby te mąki były też w mniejszych opakowaniach, bo o ile do drożdżówki zdarza mi się używać kilograma mąki to do innych ciast wystarczą - 2-4 szklanki.

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-09-27 10:24:22

    Jest nazywa sie "Winer Griessler" tu oswiecila mnie Glumandzia. Albo kupuje w czechach bo mam blisko i tam sa nawet rozne krupczatki polgruba i gruba. Jakby co to moze podeslac?

  • Autor: tineczka Data: 2009-09-27 22:03:04

    Bardzo dziekuje za propozycje wysylki:) Nie wiem jakie u was sa ceny za wysylanie paczek, u nas astronomiczne, za kg do EU okolo 30 euro, to kompletny obled :((

    Dorotko juz wyslalam maila do mojego sasiada/przyjaciela z Berlina. Thomas kupi make i przywiezie na wies w listopadzie:)

    Dzieki wielkie za niemiecka nazwe maki!

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-09-28 08:09:52

    Nie ma za co - tak wlasnie pozniej pomyslalam ze Thomas przeciez jest z Niemiec i jak wspominalas tam jezdzi wiec pewnie przywiezc moze... Ciesze sie ze pomoglam.

  • Autor: sanella* Data: 2009-09-28 08:19:49

    A powiedzcie mi, czy te make sie dostanie w Berlinie? tzn. w calych niemczech i w jakim sklepie? ja pierwszy raz slysze o takiej mace.
    Ja znam tylko Instant Mehl i nie wiem jakim jest odpowiednikiem polskiej maki?

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-09-28 08:26:52

    Jesli w Berlinie jest siec Netto albo Edeka to tam znajdziesz. Generalnie wszedzie gdzie sprzedaja make Firmy Rosenmehl - patrz link podany przeze mnie w odpowiedzi do Tineczki. Instat nie kupuje bo jakos nie mam zaufania do niej, po polsku bylalby to maka granulowana czyli rozpuszczalna. Czy jest w Polsce do kupienia ? Niestety nie wiem.

  • Autor: sanella* Data: 2009-09-28 08:43:42

    Nie spotkalam sie u nas (nordbayern) z firma Rosenmehl, mamy Netto i Edeka, teraz bede zwracac szczegolna uwge, moze znajde w innym sklepie.
    Instant Mehl to nie jest maka granulowana, to jest maka pszenna grubiej mielona (doppelgriffiges Mehl).

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-09-28 09:55:30

    Ej ja przeciez tez mieszkam w Nordbayern...Jak u mnie jest to i u Ciebie musi byc. he a moze my sasiadki.... A poza tym w takim razie jest to tez maka instad. Patrz Lunk: Wiener Griessler
    Ja instand nigdy niee kupowalam...stad nie wiedzialam ze to tez rodzaj krupczatki widocznie.

Przejdź do pełnej wersji serwisu