Forum

Gawędy o jedzeniu

Gorący kubek własnej roboty

  • Autor: Lusy Data: 2009-09-28 17:17:17

    Naszła mnie taka myśl czy nie zrobić tego samej. Warzywa są , suszarka jest . Według mnie to warzywa należy ugotować  potem wysuszyć i rozdrobnić. Dodać przyprawy  zalac wodą i  ( chyba ) gotowe. Tylko czy zalane  wrzątkiem staną się miękkie a nie będą smakowały jak siano. Może macie jakieś pomysły.Można dodać do miesznki w kubku ziemniaki piure jako taki zagęszczacz oraz mleko w proszku w rozsądnych ilościach.  Jak myślicie czy to dobry pomysł.

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-09-28 17:22:49

    Moim zdaniem bedzie smakowac jak siano. Chyba ze chcesz dodac wszystkie ulepszacze zawarte w owych produktach. Lepiej ugotowa porzadna zupe, zamrozic ja w jednorazowych porcjach. I wyjac na przyklad rano a po szkole czy pracy tylko podgrzac.

  • Autor: Lusy Data: 2009-09-28 18:18:26

    Chodziło mi o to, że moja córka kupuje takie zupy z knorra Moc Warzyw. A zamrażanie  nie wchodzi w rachubę.

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-09-28 18:29:23

    To ciezka sprawa... wiesz te zupy sa w zupelnie innych warunkach robione. Suszone specialnie i granulowane no i "ulepszone" chemiczne. Nie wydaje mi sie mozliwym ich "produkcja" w warunkach domowych. Suszone warzywa potrzebuja czasu by napeczniec i ugotowac sie, zupa bedzie miala inna konsystencje gdy nie dodasz emuglatorow... Nie mowiac juz o smaku jesli ktos lubi ten specyficzny smak kubkow

  • Autor: bahus Data: 2009-09-28 18:34:18

    W "gorących kubkach" warzywa są liofilizowane (nie suszone w rozumieniu tradycyjnym)
    Bahus

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-09-28 18:40:09

    Tutaj wiecej informacji

  • Autor: Lusy Data: 2009-09-28 20:23:15

    Dzięki za podpowiedzi. A jednak szkoda, że nie można sobie takich zrobić

Przejdź do pełnej wersji serwisu