Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Nawożenie bukszpanu

  • Autor: urszulka Data: 2009-09-29 10:05:26

    Czy słyszeliscie moze o tym ze mozna bukszpan podlewac "gnojówką" taką od krówek.Podobno lepiej rosnie.

  • Autor: Waszka Data: 2009-09-29 11:52:39

    Jeśli gnojówka jest odstała ( co najmniej dwa tygodnie) i odpowiednio rozcieńczona, tak. Moim najlepszym sposobem na bukszpan, ale co najmnie dwa lata po posadzeniu (musi mieć mocny system korzeniowy) jest... nasiusiać pod niego, w deszczowy dzień, pod koniec marca i w połowie kwietnia.

  • Autor: superzielona Data: 2009-10-13 11:04:33

    Użytkownik urszulka napisał w wiadomości:
    > Czy słyszeliscie moze o tym ze mozna bukszpan podlewac "gnojówką"
    > taką od krówek.Podobno lepiej rosnie.


    wiatm.
    od ponad 30 lat rodzice zajmuja sie dzialka,sa pasjonatami. ja takze.
    jesli chodzi o krowki,konie,kury itd. to ich "nawozy" sa jak najbardziej wskazane do wiekszosci roslin. oczywiscie i bukszpanu.
    jednak proponuje te tzw gnojowke przerobic-najlepsza jest taka po jednym sezonie,odgazowana. w innym wypadku zbyt swieza moze popalic rosline.

    bukszpan bedzie pieknie rosl po nawozach. jako ze do mnie nalezy przycinanie tego krzewu to dodam,ze dwa lub trzy razy w roku trzeba go przebrac.znaczy to,ze trzeba wyszukac wsrod galezi te liscie,ktore sa suche i wyciac je. zbieraja sie tam grzyby.

    powodzenia

  • Autor: urszulka Data: 2009-10-17 09:08:40

    Użytkownik superzielona napisał w wiadomości:
    > Użytkownik urszulka napisał w wiadomości:> Czy słyszeliscie moze o tym
    > ze mozna bukszpan podlewac "gnojówką"> taką od
    > krówek.Podobno lepiej rosnie.wiatm.od ponad 30 lat rodzice zajmuja sie
    > dzialka,sa pasjonatami. ja takze.jesli chodzi o krowki,konie,kury itd. to ich
    > "nawozy" sa jak najbardziej wskazane do wiekszosci roslin. oczywiscie i
    > bukszpanu.jednak proponuje te tzw gnojowke przerobic-najlepsza jest taka po
    > jednym sezonie,odgazowana. w innym wypadku zbyt swieza moze popalic
    > rosline.bukszpan bedzie pieknie rosl po nawozach. jako ze do mnie nalezy
    > przycinanie tego krzewu to dodam,ze dwa lub trzy razy w roku trzeba go
    > przebrac.znaczy to,ze trzeba wyszukac wsrod galezi te liscie,ktore sa suche i
    > wyciac je. zbieraja sie tam grzyby.powodzenia

    No własnie a jak u mnie po przycinaniu robią sie talie suche te liscie gałazki po wierzch takie jakby białawe ale odrastają tylko ze znie zaefektownie to wygląda czy u ciebie tez a z tym przebieraniem to nie słyszałam napewno wiosną wypróbuje.
    A czy iglakom te podlewacie gnojówka bo w slkepach mówią ze nie a ja podlałam raz tuje tak delikatnie i nic im sie nie stało tylko tak jeszcze boje sie z tymi iglakami a mam ich duzo a nawóa to drogi jest. Pozdrawiam i dzieki.

  • Autor: Kazik45 Data: 2009-11-16 12:19:52

    Można również kupiś suchy obornik i niewielkie ilości rozsypać wokól krzewów. Jeśli Masz krzewy rosnące osobno wokoł np wysypaną korę to lekko kore rozsuń podsyp nawoz, przykryj na powrot korą.a wilgoć z ziemi sama da radę rozłozyć. Jest to o tyle lepsze że (zapewnie zauważylaś już) bukszpan ma system korzeniowy jak pajęczyna tuż opod powierzchnię poza korzeniem idącym w głąb, a ta korzeniowa pajęczynka pije wszystko co potrzebne. Mozesz po podsypaniu lekko podlać, jeśli akrat jest suchy dzień. Jeśli bukszpan rośnie w sąsiedztwie upraw (jak u mnie) dodatkowe nawożenie nie jest potrzebne.
    Popatrz:
    http://wielkiezarcie.com/forum_watek.php?id=172520&post=172520&offset=150
    tu 30.04.2008tutaj 09.06.2008.
    a to już wtym roku:

  • Autor: urszulka Data: 2009-11-16 13:34:08

    Dzieki piekny ogród widzę ze te uprawiasz wszystko chyba co sie da. Ja mam bukszpan wokół którego jest koszona trawa i jeden koło drugiego jest i mam swój obornik. A czy moze wiesz jak iglaki znoszą gnojówkę bo jedni mówili mi ze podlac a w sklepach to odradzają no i nie wiem.

  • Autor: Kazik45 Data: 2009-11-16 16:42:20

    Niestety, tej pielęgnacji nie znam. Może wpisz w google "iglaki pielęgnacja" i jeśli bedzie jakiś link z działkowym "sygnałem" śmiało korzystaj z porad.
    momencik ...sam poszukam;
    http://www.google.com/search?q=iglaki+piel%C4%99gnacja&rls=com.microsoft:pl:IE-SearchBox&ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=ie7&rlz=1I7ADBF
    teraz "iglaki nawożenie":
    http://www.google.com/search?q=iglaki+nawo%C5%BCenie&rls=com.microsoft:pl:IE-SearchBox&ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=ie7&rlz=1I7ADBF
    ...no i tu wiecej i ciekawie nawet. Sam poczytam sobie.
    Pa

  • Autor: ewka63 Data: 2009-11-16 17:14:33

    Ja raz podlałam obornikiem iglaki i zmarniały. Dopiero w kolejnym roku ozyskały wigor. Potem przeczytałam, że iglaki nie lubią obornika.

  • Autor: Kazik45 Data: 2009-11-16 16:58:19

    Zdjęcie z 09.06.2008. i tu z 01.07.br. z nowoskopanym i na nowo zasianym trawnikiem w głębi

  • Autor: ewka63 Data: 2009-11-16 17:13:22

    ślicznie tam masz Kaziku.

Przejdź do pełnej wersji serwisu