Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Wolter i pewien cytat.... Polanskigate

  • Autor: erka Data: 2009-09-30 15:25:02

    "Nie zgadzam się z tobą, lecz zawsze będę bronił twego prawa do głoszenia własnych poglądów"

    co o tym sadzicie?

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-09-30 15:33:41

    Madre ale odnosi sie do poprzedniego watku i pewnej wypowiedzi na temat Polanskiego jak piesc do nosa. Sorry ale takie jest moje odczucie. Mamy prawo miec wlasne zdanie ale nie mamy, moim zdaien,  prawa wyrazac sie dskryminujaco o innych ludziach.

  • Autor: erka Data: 2009-09-30 16:10:54

    Dorotka,

    chyba sie nie rozumiemy w tym temacie.

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-09-30 17:22:18

    Tez tak mysle :-)

  • Autor: agik Data: 2009-09-30 15:42:41

    Już sobie szablon robię i wymaluję ten cytat na ścianie ;))

  • Autor: onlyred Data: 2009-09-30 19:55:20

    Sądzę tylko jedno: na WŻ taka sentencja w ogóle nie ma racji bytu. Tu można mieć tylko jedno zdanie - zdanie większości.

  • Autor: erka Data: 2009-09-30 21:50:36

    smutne, ale niestety prawdziwe

  • Autor: tineczka Data: 2009-09-30 22:37:23

    Nie masz racji. Jak Twoje argumenty maja podstawe , to nawet tutaj damy sie przekonac:)

  • Autor: ewka63 Data: 2009-10-01 11:18:39

    znaczy, należysz do tej większości.

  • Autor: tineczka Data: 2009-10-02 00:33:59

    ....dopiero teraz przeczytalam:)

    Naleze do mniejszosci, nauczona porzadnymi kopniakami wobec mojego poprzedniego  "rzucania" sie  na tym forum i zrozumieniem, ze tu sa ludzie z krwi i kosci :)

    Zapraszam do wspolnoty!

  • Autor: ewka63 Data: 2009-10-07 15:35:18

    Dzięki za zaproszenie, ale nie czuję się wcale wyobcowana. Wpadłam tutaj niedawno i dość mi dobrze. :)

  • Autor: as Data: 2009-10-01 11:01:52

    Też tak myślę

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2009-10-01 11:07:58

    Masz sluszna racje,tutaj nie wolno miec swojego zdania ,liczy sie przyklask innym !

  • Autor: onlyred Data: 2009-10-01 11:36:34

    Szczególnie pewnej grupie...

  • Autor: kojonkosky Data: 2009-10-01 14:52:28

    ... trzymającej władzę ;))))))))

  • Autor: ewka63 Data: 2009-10-01 15:13:06

    jestem tutaj od niedawna, władzę w czym? w nogach?

  • Autor: erka Data: 2009-10-01 15:14:01

    w klawiaturze.

  • Autor: ewka63 Data: 2009-10-01 15:18:49

    widać mają w cholere wolnego czasu, to i myśli różne dziwne. kurcze, ja na początku myślałam, że to strony o jedzeniu, ale widać polski kłótliwy charakterek nawet na tym polu ma pierwszeństwo. Bawmy się.

  • Autor: kojonkosky Data: 2009-10-01 15:17:17

    ;))
    To żart był ... Nawiązanie do Rywingate :)

  • Autor: ewka63 Data: 2009-10-01 15:20:30

    władza w nogach to też był żart

  • Autor: CZOS Data: 2009-09-30 20:07:05

    Do głoszenia takiego poglądu będzie pełno chętnych. Jeśli chodzi o wdrażanie w życie to niewielu do tego dorosło.

  • Autor: erka Data: 2009-09-30 22:07:17

    obawiam sie, ze masz racje,

  • Autor: tineczka Data: 2009-09-30 21:47:47

    Bardzo dobra mysl, demokratyczna. Tak dziala u nas, kazdy ma prawo do wlasnych pogladow. Prawo wolnego slowa jest wbudowane do prawa obywatelskiego.
    Zabronione jest : gloszenie rasizmu wobec koloru skory, pochodzenia, wyznania religijnego, homosexualizmu i inwalidztwa.

     

  • Autor: erka Data: 2009-09-30 22:08:19

    Ale Tineczko jesli ktos jest np. czarnoskory, to mozesz powiedziec ze jesr?, czy nie?

  • Autor: tineczka Data: 2009-09-30 22:32:00

    Moge powiedziec na niego murzyn, czarny,,,,,, ale nie moge porownac go do malpy , nie moge powiedziec, ze ma mniejszy mozg. Nie moge i nigdy bym niechciala wysmiewac sie z jego koloru skory.

    Pracowalam z kucharzem, czarnym jak noc. W bialym kucharskim ubraniu kontrast byl niesamowity. Nazywa sie PA, pokochalam Go jak wlasnego syna. Pracowal czysciutko, spokojnie z precyzja. Po pracy wychodzil wymyty spod prysznica, pachnacy, elegancki. W porownaniu do drugiego "bialego" kolegi , flejtucha w zawsze brudnym ubraniu, pachnacego starym potem......brrrrrrrrrrrr!

  • Autor: agulinia Data: 2009-09-30 21:58:17

    Mam nadzieję, że w Polsce kiedyś też tak będzie...Uważam po prostu, że prawie w ogóle nie jesteśmy tolerancyjni

  • Autor: tineczka Data: 2009-10-02 00:38:39

  • Autor: kojonkosky Data: 2009-09-30 22:21:47

    Erka , a co Ty o tym sądzisz ?
    Prawo do głoszenia własnych poglądów jest ponad innymi prawami ?
    Na przykład zakazującymi dyskryminację rasową ?
    To po pierwsze ...
    Po drugie : skoro ja bronię twego prawa do głoszenia własnych poglądów , ty broń mojego prawa do głoszenia swoich na temat twoich poglądów ...
    Każdy może się wypowiedzieć , ale też każdy może ocenić wypowiedź ... tak sądzę :)

  • Autor: erka Data: 2009-09-30 22:37:56

    Widzisz Kojonosky, to jest tak:  ja moge np. nie lubic Chinczykow, tak?, to jest moje zdanie, no nie lubie ich i tyle............, Ty uznasz, ze jestem rasistka, bo nie lubie Chinczykow, i bedziesz mnie oskarzac o rasizm, a nie bronic mojego prawa do wypowiedzenia opinii, ze ja po prostu nie lubie Chinczykow.

  • Autor: tineczka Data: 2009-09-30 22:46:09

    Elu , Kochana, ale dlaczego nie lubisz Chinczykow???? Co Ci te Chinczyki zawinily:))) Nie lubisz jakiegos Chinczyka, czy calej Nacji???

    Masz prawo nie lubiec Chinczykow, to jest Twoje prawo. Jednak, jak zaczniesz pisac ponizajaco o rasie Chinskiej to wara!

  • Autor: erka Data: 2009-09-30 22:48:42

    No nie lubie bo........... jedza psy.  i dodaja MSG do jedzenia. LOL

  • Autor: tineczka Data: 2009-09-30 23:22:08

    Lo matko, posiusialam sie .....ze smiechu, u nas (lata 70-te) byly przesady, ze zamiast miesa z kurczaka podawali mieso ze szczurow:))))

    A wiesz , ze jeszcze jedza mozg zyjacych malp? Albo to w Wietnamie, albo jeszcze gdzies indziej????

    Cholera, pewnie, ze masz prawo tych Chinczykow nie lubiec:)))) Najlepiej omijac chinskie restauracje , ale ludzi jako takich nie wolo nam ponizac:)

    Kurcze u nas w szpiatalach uniwersyteckich wprowadzono akupunkture chinska jako oficjalne leczenie pewnych chorob. Cos tam Ci Chinczycy madrego wymyslili:)))

  • Autor: erka Data: 2009-09-30 22:56:34

    Tineczko,
    w USA przychodzi szef do pracy i mówi:
    wynik ekonomiczny firmy jest słabszy i musze zwolnić jednego pracownika-
    Wstaje pracownica i mówi do niego: Jak mnie zwolnisz posądzę Cię o molestowanie,
    Wstaje Murzyn i powiada: Jesli padnie na mnie oskarżę Cię o rasizm
    Wstaje starszy Żyd i na to: jeśli mnie bedziesz chciał zwolnić to zgłosze antysemickie traktowanie.
    Na koniec wstaje zdrowy, młody silny biały męższczyzna, ogląda się dookoła i w końcu powiada: Szefie w tej sytuacji zastanwiam sięc zy ja nie jestem homoseksualistą

  • Autor: tineczka Data: 2009-09-30 23:36:41

    Hehe , no to w koncu kogo zwolnil:))) Siebie samego????

    Elu, ja mam brata zyjacego pol wieku w USA , kloce sie z nim niesamowicie, bo uwazam go za rasiste wyzszego stopnia!!! Cos w tej naszej Polskiej krwi sie pomieszalo, jak nie Zydzi, to Murzyni a teraz Chinczycy sa winni wszystkim nieszczesciom zwalonym na nasze Polskie plecy,,,,uchhhhh....jak ten plecak dzwigac:))))

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2009-09-30 23:13:49

    Ja tez ich nie lubie i to bardzo ,ale nie jestem rasistka!
    Nie lubie ich za to ze jedza psy,malo tego! za to ze kroja szczeniakow zywcem,tylko mi nie mow mi Tineczko .........ze to nie mozliwe! bo to szczera prawda.
    Nie lubie ich za ich niechlujstwo! za te wszystkie smieci ktore rozwalają,osobiscie widzialam jak szla taka skosnoka parka i jadla cos,potem papiery trach na chodnik,a wez sie jeszcze cos odedzwij to cie zbluzgaja po chinsku.Tak sie panosza po Warszawie ze szok,chyba jest ich wiecej w stolicy niz samych Polakow.
    Niedlugo zaludnia Polske, jak Chiny.

  • Autor: tineczka Data: 2009-09-30 23:26:09

    I to jest typowa wypowiedz rasistki, nie uwazajacej sie za rasistke!!!!!

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2009-09-30 23:32:31

    Mysl co chcesz,podobno kazdy moze miec swoje zdanie:) ale widze ze juz mnie atakujesz! Pamietaj o tym ze nie lubic kogos ,wcale nie oznacza ze sie jest rasista,czy jak nie lubie np.sasiada to musze mu robic krzywde?
    Zadnemu cudzoziemcowi w zyciu krzywdy nie zrobilam, ale  pomoglam juz nie raz.

  • Autor: tineczka Data: 2009-09-30 23:47:56

    Ty nie rozumiesz niuansow, dopuki napisalas o nie lubieniu Chinczykow bylo wszystko o`key. Jak zaczelas okreslac nacje jako "skosnookie" , to juz przekroczylas granice!!!!

    Chwala Tobie, ze nikomu nie robisz krzywdy i pomagasz jak mozesz:)

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2009-09-30 23:58:42

    Za to Ty rozumiesz:) nie uwazam okreslenie skosnooki za obrazliwe,przeciez to prawda, oczeta maja skosne:) i nie tylko ja uzylam tego okreslenia .Gdy zapytalam mojego kolege adwokata,gdzie jest jego zona,bo akurat mialam do niej sprawe:) wiesz co mi odpowiedzial ? ze pojechala na stadion do skosnookich zobaczyc czy maja cos ciekawego do sprzedania,i co zaraz ich obrazil ? zastanow sie  co piszesz.
    Gdybym nie czytala twoich wczesniejszych watkow,pomyslalabym ze mam do czynienia z Matka Teresa z Kalkuty,wiec daj sobie na luz:)

  • Autor: tineczka Data: 2009-10-01 00:42:55

    Matulu, Ty jestes glupsza niz ja myslalam!!!!

    Zalewaja Was "skosnioocy", jeszcze troche to tylko chinczycy beda mieszkancami Warszawy, ale zona Polskiego adwokata jedzie do tych strasznych skosniookich na ciekawe, tanie zakupy??????

    Zastanow sie nad tym co Ty  piszesz!!!!!!

  • Autor: agik Data: 2009-10-01 00:47:13

    Jacieeeeeeeeeeeeeee :D

    Dobrze, że już ide spać...:P

    Ciekawe, czy ktoś zostanie, zeby opatrzyć rannych ;P

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2009-10-01 08:31:16

    Co do mojej glupoty ,wole miec swoja glupote niz Twoja madrosc :))) czytalam wszystkie Twoje watki i posty od poczatku do konca,i wiesz co ? TO NIE JA JESTEM GLUPIA:)) jak dobrze ze nie tylko ja tak twierdze,ale wypowiedzi innych w starych watkach to potwierdzaja.To jak zona adwokata  to nie moze sie taniej ubrac?myslisz ze mlody poczatkujacy adwokat w wieku twojego syna zarabia kokosy?sama zastanow sie co piszesz .Powiem ci na koniec tak ze.............................. ja mam lat 37,Ty duzo wiecej ! jest szansa ze jeszcze zmadrzeje skoro jestem wg ciebie taka glupia:)ale ty juz nie! Jeszcze nie tak dawno psy wieszalas na wszystkich ,a teraz znalazla sie  wielka obronczyni:)) ja w przeciwienstwie do Ciebie mowie co mysle I MOWIE TO SZCZERZE, nikomu nie slodze:)

  • Autor: alfa_beta Data: 2009-10-01 08:46:29

    Moja mamusia powtarzała, że "Człowiek całe życie się uczy i głupi umiera":))))

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2009-10-01 09:43:02

    I Twoja mama miala racje:))

  • Autor: ewka63 Data: 2009-10-01 15:04:21

    Użytkownik tineczka napisał w wiadomości:
    > Matulu, Ty jestes glupsza niz ja myslalam!!!!

    Piękna rozmowa iwyrażanie opini na temat rasizmu. Wolność słowa właśnie do tego prowadzi. Jak już nie ma konkretnego za i przeciw, to zaczyna się obrażanie innych.

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-10-01 08:02:17

    hmmm..Tineczko slowo "skosnooka" nie wydaje mi sie same w sobie obrazliwe,,, Natomiast prawie kazde slowo uzyte w odpowiednim kontekscie MOZE stac sie wyrazem dyskryminacji badz rasizmu.

    W koncu przez Azjatow tez jestesmy nazywani: Dlugonosi badz Farang czyli obcy.

  • Autor: sanella* Data: 2009-10-01 08:20:42

  • Autor: ewka63 Data: 2009-10-01 11:25:11

    Mama Różyczki powiedziała tylko to co sama zaobserwowała. Ja tu rasizmu nie widzę. Niedługo każda krytyka będzie objawem rasizmu. Jest chyba różnica pomiędzy krytyką a rasizmem.

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-10-01 11:27:46

    Jasne ze jest.

  • Autor: onlyred Data: 2009-10-01 11:43:11

    To nie był przejaw rasizmu. Chyba tylko ty tak odebrałaś te słowa. W takim razie Ciebie też należy oskarżyć o rasizm w Twoim rozumieniu, bo ciągle piszesz "polak". Nie wiesz, że stosowanie małych liter w nazwach narodowości jest przejawem pogardy i braku szacunku?

  • Autor: bahus Data: 2009-10-04 18:13:43

    Użytkownik tineczka napisał w wiadomości:
    > I to jest typowa wypowiedz rasistki, nie uwazajacej sie za rasistke!!!!!

    Też nie jestem rasistą...tyle tylko, że nie cierpię Żydów, Murzynów, polityków PIS i skośnookich (z wyjątkiem Eskimosów) ....
    Bahus

  • Autor: tineczka Data: 2009-10-04 19:40:51

    Hehe, PIS po szwedzku znaczy "Siki" :))))), rozumiem , ze ich nie cierpisz

    A co Ci te inne "biedactwa" zrobily, to nie wiem???:)))
    Kurcze , a spotkales Eskimosa na zywca??? , bo ja tak i bardzo ich lubie:)

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2009-10-01 02:14:42

    Mamo rozyczki a skad wiesz ,ze to byli akurat Chinczcy,moze inna narodowosc pochodzenia azjatyckiego.

    Po drugie ekscytowanie sie ,ze zabijaja i jedza psy,owszem,ale nie tylko Chiny,ale rowniez Korea i Wietnam.Dania z miesa psiego przewaznie jest drogie i przewaznie ma status lekarstwa.

    Nie tylko kraje azjatyckie jadly badz jedza miesa z psa,w krajach europejskich bylo to rowniez norma.Na poczatku XX wieku nawet w Polsce  na pomorzu i slasku byly legalne ubojnie psow.

    Sama uwazam ,ze zabicie przyjaciela w tym wypadku psa jest barbarzynstwem.

  • Autor: sanella* Data: 2009-10-01 08:18:48

    Ja zaraz wybuchne!!!
    Znasz chociaz jednego chinczyka osobiscie?!
    Te rozwalajace sie smieci to chyba nauczyli sie od was! U nas zachowuja sie wedlug tutejszej kultury.
    Jakie niechlujstwo!? Bylam  w Chinach, chodniki w miescie byly WYLIZANE!!!, (czego o Polskich miastach nie mozna napisac) , sa tez biedne dzielnice i regiony, tam wyglada inaczej, ale tak jest na calym swiecie nie tylko w Chinach.
    Oni jedza psy ( tylko w niektorych regionach) a my jemy "swiete krowy", powiedza inni.
    Kazdy kraj ma swoja mentalnosc i kulture i to powinnismy szanowac!

    Wiesz twoje myslenie jest dla mnie szokujace, i niestety nie jestes w tych pogladach wyjatkiem.
    Moje dzieci urodzily sie w kraju multi-kulti. Maja tyle przyjaciol roznego wyznania, koloru skory i dla nich to wogole nie jest temat do dyskusji! to sa dla nich LUDZIE/DZIECI. 
    Wszyscy sie u nas dobrze czuja, tak jak i my sie u nich dobrze czujemy.
    Majac odwiedziny z Polski musialam sie juz dosc nasluchac na ich temat:czarnuchy, brudasy itp.
    Jak mozna tak oceniac ludzi?! Totalny BRAK TOLERANCJI!!!!!!

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-10-01 08:39:04

    Wydaje mi sie ze nietoleracyjna jest spora czesc spoleczenstwa albo ktora najglosniej lub najczesciej sie wypowiada:-( Z drugiej strony to typowy "syndrom" kraju ktory otwarty jest od stosunkowo niedawna. Prawie cala Europa juz to przechodzila, przechodzi lub przechodzic bedzie. Ciekawe, ze wielu Polakow traktuje/ wyrazajac sie o Czarnoskorych czy Azjatach pogardliwie choc Polska nigdy nie miala kolonii. A moze to wlasnie dlatego..

  • Autor: sanella* Data: 2009-10-01 08:50:12

    No Dorota ale w ktorym wieku my zyjemy? Polacy tez jezdza po calym swiecie i maja mozliwosc poznania innej kultury. Polska przeciez juz taka "swiatowa".
    Takie glupie odzywki to pamietam za moich czasow w Polsce, jak obcokrajowiec byl czyms exotycznym, granice byly pozamykane,   TV i radio kompletna cenzura........., ale TERAZ?!
    Pytam sie czego ucza ich w szkole i na religi?
    U nas tez sa niestety rasisci, ale na szczescie to wyjatki, bo nie wiem jak bym sie tu czula, jako urodzona w Polsce.

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-10-01 09:00:04

    Tego typu sprawy zmieniaja sie baaardzo powoli niestety.. Poza tym srodowiski gra pewna role konsyrwatywne patrzy czesto na "wczoraj" a bardzo konerwatywne ma tendencje czasem nawet skrajne. Im mniejsza stycznosc ma /mial ktos z Obcymi czy narodowosciowo, kulturowo czy religijnie tym bardziej obcesowo reaguje. Zaczynajac od stereotypu a konczac na otwartej i czynnej dyskryminacji. Co i ak zalezy od czlowieka. Istnieje tez inna skrajnosc : wszystko jest cacy i jak ktos jest inny to NIE Moze byc zly, swinia czy idiota. Niestety moze bo wszyscy jestesmy tylko ludzmi.

Przejdź do pełnej wersji serwisu