Forum

Gawędy o jedzeniu

Czy Cannelloni można zamrozić?

  • Autor: Inka16 Data: 2009-10-02 13:34:19

    Witam wszystkich :)
    Jestem obecna na WŻ-cie od dawna, jednak głównie korzystam z przepisów, nie udzielałam się dotąd na Forum.

    Pytanie jak w temacie - czy upieczone Cannelloni można zamrozić?
    Przygotowuję przyjęcie i żeby nie zginąć w wirze przygotować, chciałabym część potraw przygotować wcześniej.
    Stresuję się bardzo, bo to pierwsze poważne przyjęcie, które wyprawiam i nie chcę dać plamy. Jako że będą również wegetarianie, więc stawiam na nadzienie, do wyboru: ze szpinakiem, z kurkami i mięsem (dla innych gości).
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi ;)
    Pozdrawiam serdecznie.

  • Autor: tineczka Data: 2009-10-02 14:03:36

    Witaj:)
    Oczywiscie, ze mozesz zamrozic. Ja nie dopiekam do konca, studze, zamrazam. Odmrazam spokojnie w lodowce. Na malej temperaturze podgrzewam, na koncu dopiekam w wiekszej temperaturze, zeby danie mialo ladny , zloty kolor.
    Zycze udanego przyjecia!
    Pozdrawiam:)

  • Autor: Inka16 Data: 2009-10-02 16:27:54

    dziękuję tineczka:) Poprawiłaś mi nastrój ;)

    Jak długo taka potrawa może leżeć w zamrażalniku? Mam zamiar ją tam więzić ok. 3 tygodni ;)

    Idę szukać na Forum, co jeszcze można zamrozić z menu, które szykuję, np. zupę krem. Widziałam gdzieś taki wątek.
    Pozdrawiam serdecznie.

  • Autor: tineczka Data: 2009-10-02 18:04:40

    to fajnie:)

    Potrawa moze lezec w zamrazalniku do 3 miesiecy, tak jak wszystko co ma tluszcz i jest bez konserwantow.. Zupe krem mozesz rowniez zamrozic, najlepiej zrob ja bardzo gesta a przy podgrzewaniu rozciencz  woda. Ja bym nie dodala smietany ( o ile ma byc ) do zupy przed zamrozeniem.

    Pozdrawiam:)

Przejdź do pełnej wersji serwisu