Forum

Kuchenne porady

Śmietana roślinna - znacie cos takiego?

  • Autor: carolla Data: 2009-10-09 10:27:50

    Czy spotkaliście się ze śmietaną roślinną? Ostatnio teściowa przyniosła wiadomość, że jej koleżanka z pracy z powodzeniem używa jej do ciast zamiast tej tradycyjnej. Podobno niczym nie różni się w smaku od krowiej, a jest lżejsza i chyba mniej kaloryczna...

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-10-09 10:52:57

    To chyba ten wynalazek firmy Rama? Ja nie mam zaufania do takich sztucznych zastepniaczy. Albo chodzi o mleko kokosowe. Fajnie zageszcza sosy i nie czuc ich kokosem . W Azji wlasnie zastepuje smietane.

  • Autor: matani Data: 2009-10-09 23:01:49

    Tak Dorota, masz rację, ja w nieświadomości swojej kupiłam ją raz, oczywiście nie czytając co i jak. Potem jak ją dodawałam (do zupy chyba) i stałam sobie nad garnkiem, mieszałam i czytałam, to pożałowałam, że kupiłam i dodałam, bo takie cuda na kiju nie mogą być zdrowe. Więcej nie kupiłam.

  • Autor: babsy Data: 2009-10-09 11:15:28

    Podpinam się pod to pytanie, często piekę ciasta dla alergików, taka śmietana bardzo by mi się przydała. Ciekawe, czy da się ją ubić jak kremówkę?

  • Autor: as Data: 2009-10-09 12:16:05

    wpisz w google jest tam dużo informacji i wynika,że dla alergików na mleko krowie to dobry pomysł.

  • Autor: aga_pl Data: 2009-10-11 21:31:34

    Moje dzieci są bezmleczne z powodu alergii, ale nie wporwadzę im takiej śmietany. Lepsza dieta eliminacyjna i torty z owoców niż taki sztuczny twór. Wiesz, u takich wrażliwców kosmki jelitowe powinny być chronione przed różnymi wynalazkami, żeby nie prowokować dodatkowych kłopotów...

  • Autor: Kluko Data: 2009-10-09 14:07:11

    Ja używałem w pracy śmietany roślinnej 30 %, do zup, sosów i deserów. Była ok, ale moja koleżanka np czuła w niej taki metaliczny posmak.... Poza tym posmakiem była rewelacyjna. Nigdy się nie warzyła.

  • Autor: ewka63 Data: 2009-10-10 13:10:49

    musi być strasznie chemiczna. Nie dość, że trzeba urwardzić tłuszcz roślinny to jeszcze śmietanę z niego zrobić. Raczej mie kupiłabym takowej. bo przecież śmietana to nic innego, jak tłuszcz z mleka. A z czego jest śmietana z rośliny skoro tłuszcze roslinne są płynne i nic już z nich sie nie da zebrać?
    Uważłabym przy alergii.

Przejdź do pełnej wersji serwisu