Forum

Kuchenne porady

z czym podac indyka

  • Autor: mary50 Data: 2009-10-09 20:42:52

    W poniedzialek jest tzw.Thanksgiving Day w Kanadzie i bede podawac nadziewanego indyka .Z czym moznago podac oprocz nadzienia.Moze byc cos wymyslnego.Bardzo prosze o pomoc.

  • Autor: olenka_chicago Data: 2009-10-09 22:36:54

    Zurawina gotowana z sokiem pomaranczowym lub jablkowym,skorka pom lub ctrynowa,laska cynamonu,gozdziki,miod.
    Salatka z kukurydzy;kilka kolb zawinac w folie z odrobina masla i w piekarniku zapiec,po upieczeniu skroic nozem wymieszac z duza iloscia masla,soli i pieprzu podpiekac na kuchence po10-15min dodac drobno pokrojona natke pietruszki i koperek.podawac na goraco.
    Podpiekane slodkie i zwykle ziemniaki;wczesniej podgotowac odcedzic ulozyc na blaszce posolic,dodac przyprawy wg uznania orac czosnek polac oliwa lub maslo i zapiec gdy beda pieknie podpieczone podac z drobniutko pokrojona natka/koperek.
    Mozna zamiasr ziemniakow zrobic kalafiorowe puree tzn ugotowac kalafior odcedzic ugniesc jak zimniaki dodac smietanki,sol,maslo,ser parmesan wymieszac i gotowe,mozna takze to przelozyc do miski na wierzch ser i zapiec chwilke.

    Mam jeszcze kilka pomyslow ale nie mam teraz juz czas takze pozniej cos dopisze.

  • Autor: mary50 Data: 2009-10-09 22:58:11

    Olenko.
    Dziekuje za pomyslyZurawina juz mam,ale nie pomyslalam o kukurydzy i chyba zrobie taka salatke i podoba mi sie tez twoj pomysl ze slodkimi ziemniakami ,ktory tez wykorzystam.Kalafiorow nie lubie wiec chyba nie zrobie.Jeszcze raz bardzo Ci dziekuje. 

  • Autor: ursula Data: 2009-10-10 00:48:54

    witaj Mary,
    bardzo lubie to swieto i roznorodnosc potraw, ale w tym roku bedzie skromnie, bo ... robimy nowy plot,
    beda 3 dni wolne i mamy nadzieje skonczyc (poniewaz mamy 2 psy, a sasiedzi po obu stronach 2 i 3 malych dzieci),

    nie bedzie wiec calego indyka, albo zrobie faszerowana piers indyka, albo kurczaka z czosnkiem, figami i jablkami, uwielbiam tez slodkie ziemniaki, wiec beda na 100%, jesli ziemniaki beda pieczone, to slodkie (ugotowane) ubije z maple syrup, sol, pieprz, posypac bulka tarta wymieszana z orzechami pekan  i do pieca na 15-20 min., mozna je tez cieniutko pokroic i zrobic gratin: na malym ogniu zeszklic cebule, w naczyniu do zapiekania wysmarowanym maslem przekladac warstwe slodkich ziemniakow, cebuli i slodkiej smietanki (plus skorka pomaranczowa, tymianek, troche pieprzu cayenne), sol, pieprz, przykryc folia i do pieca na ok. 1 godz.,odkryc i piec jeszcze ok. 30 min. (to tez mozna posypac bulka wymieszana z orzechami pekan i serem parmezan),
    bardzo lubie brukselke, albo kolorowa fasolke, albo jakis squash, plus jakas salata, jeszcze nie wiem, co zrobie, jak mi sie uda to zrobie sernik z dynii (moj ulubiony), a jak nie zdaze to tylko pie (z bita smietana oczywiscie),
    serdecznie cie pozdrawiam
    Happy Thanksgiving

  • Autor: Maddalena Data: 2009-10-13 14:37:06

    czy moge prosic o przepis na sernik z dyni?

  • Autor: ursula Data: 2009-10-13 22:05:09

    obiecuje go wpisac, daj mi prosze troche czasu, 
    pozdrawiam serdecznie 

  • Autor: olenka_chicago Data: 2009-10-10 06:57:53

    Oczywiscie nie mozna zapomiec o hot apple cider pychota podgrzac tylko nie gotowac!!!! podgrzac z cynamonem,gozdzikami,skorka z pomaranczy,cytryny takze wycisnac sok z pomaranczy pychota (dodac alkohol mozna wg gustu)
    ja osobiscie nie robie zadnych pies wole polska szarlotke ale kawowy cheesecake jak najbardziej nam smakuje. Salatki z czerwonej kausty jak najbardziej pasuja, ja osobiscie musze miec lososia zapiekanego na deseczce pychota (nie jem miesa wiec jest to super zastepstwo).
    Zupa dyniowa tez jest dobrym poczatkiem jesli mamy na tyle czasu zeby ja przygotowac, marchewka i pietruszka zapiekana w piekarniku lub na sodko. Zycze powodzenia  &Happy Thanksgiving.

  • Autor: mary50 Data: 2009-10-10 17:31:50

    Dziekuje Wam bardzo za pomysly .Kupilam juz kukurydze i slodkie ziemniaki.Indyka robie wg.Luckystar .Mam nadzeje ze bedzie gosciom smakowalo.

Przejdź do pełnej wersji serwisu