Forum

Kuchenne porady

patelnia grillowa - czy warto kupić?

  • Autor: krewetka Data: 2009-10-11 23:07:26

    Hej, poradźcie - czy warto kupić patelnię grillową? bo tyle o niej słyszę że na niej się zdrowiej smaży bo bez tłuszczu, a on sam z potraw mięsnych i rybnych wycieka.Chętnie poczytam wasze opinie. Dzięki.

  • Autor: Bodek Data: 2009-10-11 23:48:47

    steki wychodza mniam :):):):):)

  • Autor: afera10 Data: 2009-10-12 08:13:18

    oj, bardzo warto! mam od roku i jestem bardzo, bardzo zadowolona. Staraj się tylko kupić naprawdę dobrą, ciężką. Nie pożałujesz!

  • Autor: kopii Data: 2009-10-14 13:42:38

    Ja też nabrałam chęci żeby kupić taką patelnie. Na allegro wybór jest duży, rozbieżność cenowa też. Czy taka będzie dobra? - http://www.allegro.pl/item776019185_patelnia_grillowa_berghoff_cook_co_28_cm.html

  • Autor: ekkore Data: 2009-10-14 14:36:53

    Ja mam z corflonu zwykłą patelnię - jest super. Oczywiście trzeba sie z nią obchodzić delikatnie - stosowanie normalnych sztućców ją porysuje

  • Autor: ekkore Data: 2009-10-14 14:39:40

    Stopy aluminium są bardzo dobre - mam jeden garnek - tyle, że kupowany na pokazach domowych i firma chyba u nas juz nei istnieje, więc nie mam możliwosci dokupienia.

    Gdybym miała w tej chwili wybierać, wybrałabym właśnie tą - jak zreszta i pozostałe garnki.

  • Autor: ekkore Data: 2009-10-12 09:33:55

    Na pewno warto. U mnie odkąd ją mamy (już jakieś dwa lata) wszelkie panierowane dania odeszły do lamusa. Nawet gril elektryczny poszedł na emeryturę - nikomu nei chce się potem myć ustrojstwa. Pyszna jest ryba, pyszne kotlety, super też jest mięsko drobno pokrojone (tak jak do kebaba czy gyrosa).
    Ja smaruję patelnię olejem - w celach ochronnych. To minimalna warstwa - zawsze i tak jest poniżej żeberek.

  • Autor: basia19 Data: 2009-10-12 13:09:43

    Użytkownik ekkore napisał w wiadomości:
    > Na pewno warto. U mnie odkąd ją mamy (już jakieś dwa lata) wszelkie
    > panierowane dania odeszły do lamusa. Nawet gril elektryczny poszedł na
    > emeryturę - nikomu nei chce się potem myć ustrojstwa. Pyszna jest ryba,
    > pyszne kotlety, super też jest mięsko drobno pokrojone (tak jak do kebaba
    > czy gyrosa).Ja smaruję patelnię olejem - w celach ochronnych. To minimalna
    > warstwa - zawsze i tak jest poniżej żeberek.
    Kotlet i ryba bez panierki?????????? be, wiem że to jest zdrowsze, ale ja wolę w panierce, a nawet samą panierkę.

  • Autor: ekkore Data: 2009-10-12 13:25:33

    e tam...łosoś lub pierś z kurczaka z pięknymi prążkami od patelni...do tego fasolka szparagowa (ew. mieszanka - fasolka, brokuły, kalafior, marchewka) na parze lub inna surówka...A jako rozpusta - kieliszek białego wina... Ale również moze być i woda...
    Zresztą to mój dzisiejszy obiad - sola z patelni i do tego kapusta pekińska...szkoda, że dopiero koło 17- bo już teraz jestem głodna. I bez wina - bo do lusterka pić nie będę - mąż wyjechał zwiedzać obce kraje (tzn na delegację), a młody choć chętny to jeszcze metryka mu nie pozwala.

    Basiu - Ty masz jak moja córka. Ona dla panierki dałaby się pokroić - może być więcej panierki niż mięsa (ryb nie jada niestety)..oszukuję jak mogę - panieruję nawodzie (a wtedy tylko niewiele bułki sie przyklei - no i nie ma drugiej warstwy)

Przejdź do pełnej wersji serwisu