Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Ubezpieczenie zdrowotne za granicą??? NIEMCY

  • Autor: dajanka Data: 2009-10-14 12:12:56

    Kochani...
    Mój mąż pracuje w Niemczech i w najbliższym czasie chcę się do niego wyprowadzic.
    Problem polega na tym, że mąż pracuje tam w delegacji, zatrudniony przez polską firmę w związku z czym nie przysługuje nam (mi i dzieciom) ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech, a jedynie w Polsce:(

    Wyrobiłam sobie kartę EKUZ, ale okazuje się, że musiałabym raz w miesiącu przyjeżdżac z Rhedy do Krakowa, żeby podbic legitymację ubezpieczeniową, z Krakowa do Sieradza żeby kartę wyrobic od nowa i spowrotem do Rhedy, co jest całkowicie bez sensu:-(

    Myślałam też żeby ubezpieczyc się w Niemczech prywatnie, ale najtańszy pakiet ubezpieczenia to ok. 200 euro..
    200 ja, 200 córka i kolejne 200 dzidzia, która w styczniu pojawi się na świecie...
    Daje to 600 euro, co stanowi niemal połowę wypłaty mojego męża...:-(

    Nie wiem już co wymyślic...
    Mieszkanie mamy już praktycznie wynajęte i tylko ubezpieczenie nas blokuje, bo wiadomo, tak dziecko, jak i ciężarna wymagają opieki lekarskiej.

    Może Wy macie jakieś pomysły, sugestie???
    Od razu mówię, że pozostanie w Polsce nie wchodzi w rachubę:-(

  • Autor: ekkore Data: 2009-10-14 12:17:32

    A nikt w kraju nie zostaje? Przecież nie musisz być osobiście w NFZ. Wypełniony druk mozesz wysłać od siebie - a adres do korespondencji podać na kogoś z bliskich. Tylko tyle, że potrwa to kilka dni dłużej.

Przejdź do pełnej wersji serwisu