Forum

Gawędy o jedzeniu

Dlaczego do zupy szczawiowej dodajemy jajko?

  • Autor: Piper Data: 2009-10-22 17:15:32

    ..do zupy szczawiowej dodajemy jajko?

  • Autor: anna702 Data: 2009-10-22 17:38:48

    Szczawiany wapnia to nic innego jak sklad piasku i kamieni w moczu/nerkach, krysztalki te maja bardzo ladny geometryczny ksztalt pod mikroskopem...szkoda, ze szkodza...

  • Autor: as Data: 2009-10-22 18:56:29

    Szczawiany powodują osteoporozę tak kiedyś słyszałam. dlatego wcale nie jem szczawiu. Rabarbar prawie wcale. Nie wiedziałam, że pomidory też go mają. Jednak najczęściej pomidory jem z serem więc się neutralizuje.

  • Autor: dana39 Data: 2009-10-22 19:42:36

    http://pl.foodlexicon.org/o0000170.php
    jeżeli warzywa zawierające kwas szczawiowy spożywamy od czasu do czasu, to nie ma problemu; kwas szczawiowy znajduje sie również w owocach; jedząc dodatkowo czy łącząc te produkty z tymi zawierającymi więcej wapnia neutralizujemy szkodliwe działania kwasu

  • Autor: anna702 Data: 2009-10-22 19:53:03

    Pamietam z pracy jak ogladalam mocz pod mikroskopem, ze np. po zjedzeniu duzej ilosci jablek tez byly obecne szczawiany wapnia w osadzie, ale nie jest to niebezpieczne o ile neutralizujemy odpowiednia dieta...uwazac musza osoby z gotta..

  • Autor: Aniutek Data: 2009-10-22 20:30:16

    też myslę,że przecież nie jemy szczawiówki na okrągło,śladowe ilości nie powinny szkodzić,a jeśli do tego wrzucimy białko jajka to w zasadzie się neutralizuje

  • Autor: piszczalka Data: 2009-10-23 08:54:17

    Nie cierpie jajka w zupie a szczawiowa bardzo lubie. Pomidory u mnie sa na porzadku dziennym, uwielbiam je. Co do buraków czzerwonych to juz sama nie wiem sa zdrowe czy nie? Codziennie podaje synowi sok z buraka (robiony w piekarniku) na kaszel wiec on tez szkodzi czy pomaga?

  • Autor: rak Data: 2009-10-23 10:39:35

    Szczaw - poza wartościami odżywczymi - zawiera szkodliwy dla zdrowia szczawian potasu, który wiąże się z wapniem, tworząc nierozpuszczalny związek nieprzyswajalny przez organizm.

    Dlatego dajemy jajko, zeby uzupelnic niedobory wapnia.

Przejdź do pełnej wersji serwisu