Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

pelargonie, petunie - jak przezimować?

  • Autor: maria11 Data: 2009-10-23 09:59:16

    Witam!
    Mam pelargonie zwisające o sztwniejszych liściach, które jeszcze pięknie kwitną na balkonie i nie boją się dotychczasowego zimna i chciałabym je zachować na następny rok. Jak dotychczas nie udawało mi się to, może za ciepło w piwnicy lub z braku podlewania.
    Zależy mi na tej odmianie.

    I wyhodowałam z nasionek petunię białą, która pięknie pachnie, i do tej pory cały czas się rozrasta ma zielone liście, dużo kwiatów i pąków, ma bardziej mięsiste liście niż taka petunia kupiona w szczepkach.
    Czy ją także można przechować?

  • Autor: jaska2503 Data: 2009-10-23 10:05:15

    W donicy z pelargonią(muszkatel) zasiała mi się przypadkowo petunia i kwitła całą zimę w domu z tym że w chłodniejszych warunkach bo w piwnicy.Jednak kwiat petunii nie był taki silny jak Twój- raczej wątły.

  • Autor: urszulka Data: 2009-10-23 10:08:45

    A ja wynosze doniczki na strych w chłodnym miejscu spokojnie zimują.

  • Autor: maria11 Data: 2009-10-23 16:22:11

    Jak często podlewasz je na strychu?
    Jak przechowam te kwiatki do wiosny będę Was zawsze miło wspominać :-)

  • Autor: urszulka Data: 2009-10-24 09:14:18

    no tak raz w tygodniu zeby nie przeschły i nie miały za mokro i stoja na stole przy oknie nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale tak na wszelki wypadek pisze.

  • Autor: maria11 Data: 2009-10-25 18:11:11

    Super dzięki!

  • Autor: wbeata Data: 2009-10-24 09:16:35

    Begonie jeszcze kwitnące wyniosłam do garażu, skrzynki z posadzonymi cebulkami hiacentów również. Proszę o podpowiedz jak często mam podlewać i begonie i posadzone cebulki ?  Dziękuję.

  • Autor: ewka63 Data: 2009-10-24 12:31:01

    Witaj, pelargonie o zwisających liściach przechowałam w ubiegłym roku na oknie na parapecie, tylko je troche podcięłam. podlewałam 2 razy na tydzień. przez zime piękne nie były, ale na wiosne sieopuściły i kwitły pięknie całe lato. W ubiegłym tygodniu też już wniosłam do domu, ale ponieważ jeszcze kwitną więc ich nie obcinałam. Zrobie to w listopadzie. Z petuniaminie wiem bo nie mam.
    W "Moim pieknym ogrodzie" ( numer z ubiegłego roku ) napisali, że można doniczki i skrzynki zabezpieczyć przed mrozem owijając jutą lub styropianem i przechować na zewnatrz w zacisznym miejscu. tego jednak nie próbowałam, bo troche mi szkoda gdyby się zmarniły.
    Pozdrawiam.

  • Autor: maria11 Data: 2009-10-25 18:26:46

    Ale to był parapet gdzie jest kaloryfer?
    Dzięki za odpowiedż.Pozdrawiam

  • Autor: ewka63 Data: 2009-10-25 19:54:27

    no nie, nie mam kaloryferów i tu może byc kłopot. Ale może wystarczy częściej podlewać? lol

  • Autor: ewka63 Data: 2009-10-25 19:56:31

    Ach Mario, moja mama zawsze trzyma w zimie pelargonie na parapecie pod którym jest kaloryfer, i ma te same kwiatki już kilka lat. na wiosnęrobi świeże sadzonki.

Przejdź do pełnej wersji serwisu