Forum

Kuchenne porady

Jaka lodowka ?

  • Autor: aggusia35 Data: 2009-10-30 20:49:00

    Jestem na etapie zakupu lodówki. Wiem już jaka ona ma być.  Większa od mojej obecnej :):)
    Chciałam się zapytac Was jak Wam się spisuje lodówka bezszronowa bo o takiej właśnie myślę. Czy to prawda ,że w tej lodówce wszystkie produkty trzeba przechowywac w specjalnych pojemnikach.

  • Autor: sanella* Data: 2009-10-30 21:08:28

    Niedawno kupowalismy dodatkowa lodowke i tez sie zainteresowalam ta "no frost".
    Dla nas miala wiecej negatywnych jak pozytywnych punktow:
    jest glosniejsza, przez dodatkowy wentylator
    zuzywa wiecej pradu
    wentylator zajmuje czesc cennego miejsca w lodowce i zamrazarce
    powietrze w lodowce jest suche i np. warzywa szybko sie wysuszaja (dlatego te pojemniki)
    "technika" jest bardziej skomplikowana i czesciej sie psuje

    na razie tyle mi wpadlo do glowy

    Ps. My kupilismy normalna.

  • Autor: aggusia35 Data: 2009-10-31 08:00:27

    właśnie się tak zastanawiamy i ciągle nie mogę się zdecydować

  • Autor: ekkore Data: 2009-10-31 08:17:53

    A co zamierzasz kupić?
    Ja też jestem na etapie wybierania. Przez dwa lata przymierzaliśmy do dwudrzwiowej, dużej - byle nie miała dystrybutora wody (bo to marnowanie miejsca). Następna lodówka to będzie...
    Ale jak zbliżyliśmy sie do realizacji - zaczęliśmy widzieć brak funkcjonalności w tych wąskich połówkach.
    Myślimy o Aristonie - ta ma największą pojemność zamrażalnika (bo tego ciągle mi brakuje).

  • Autor: aggusia35 Data: 2009-10-31 08:21:01

    siemens albo bosch

  • Autor: sanella* Data: 2009-10-31 08:31:44

    Teraz nie wazne co pisze na drzwiach i nie oplaca sie wyrzucac pieniedzy na niby markowe produkty.
    Przed paru laty marki budowane na zachodzie mialy swoja bardzo dobra jakosc. Teraz po otwarciu granic produkcje przeniosly sie na wschod i o jakosci nie ma wogole mowy. Na drzwich pisze np. bosch, a w "srodku" znajdziesz innych producentow. Teraz te wszystkie marki naleza do konzernu elektrolux i czesci sa zbierane z calego swiata...
    Sklepy jak np. Media Markt nie maja produktow dobrej jakosci, obojetnie jakiej marki.

  • Autor: aggusia35 Data: 2009-10-31 08:52:45

    Kupiłam pralke na wiosnę simensa i jestem bardzo zadowolona. Gwarancja jaka daję Simens na swoje produkty to jest 5 lat. Napisałam, że interesuje mnie simens lub bosch dlatego, że znalazłam tylko w tch firmach lodówki które zaspokojaja moja potrzebę jesli chodzi o gabaryty, pólki na drzwiach itd. Kiedyś parę lat temu jak moja przyjaciółka w USA mówiła mi że robi duże zakupy raz na miesiąc to ja się z niej śmiałam. Teraz robie prawie dokładnie tak samo. Co prawda zakupy robie raz w tygodniu ale kupuje więcej produktów które maja dłuższą ważność typu śmietana ,masło, margaryna itd. Obecnie mam 2 zamrażalniki  po tym roku jak zamroziłam sobie owoce i warzywa to jest mało o 1 w drugim mam zawsze mięso na obiad, przydał by się jeszcze jeden na pierogi itd. Moja stara lodówka juz ledwo zipie,  nowa bedzie napewno wieksza zainteresowały mnie lodówki no frost dlatego chciałam znac wasze opinie.

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2009-11-02 00:51:47

    Ja mam lodowke z no frost ponad poltora roku i jestem bardzo zadowolona,zdziwiona jestem tym ze piszecie ze produkty sie wysuszaja ,mnie jakos nic sie nie wysusza w tej lodowce.Mam lodowke  z firmy Bosch,rowniez nie jest glosniejsza od poprzedniej lodowki,i wcale nie ma jakiegos wielkiego wentylatora.Zamrazalnik jest pojemny sa 3 szuflady w tym srodkowa to big szuflada,naprawde wielka i szeroka.Dodatkowym plusem ,ze nie musisz rozmrazac zamrazalnika ,bo nie zbiera sie w tej lodowce wogole lod.

    Sama jak szukalam wtedy lodowki ,nie mialam pojecia ze jest taka lodowka wlasnie z systemem no frost,na ten temat dowiedzialam sie troche od znajomego ,ktory pracuje w firmie ,ktora rozwozi mrozonki i wlasnie on mi powiedzial ze warto sie rozejrzec za taka lodowka.Ja sama w tej chwili nie zamienilabym jej na poprzednia.Latwiejsza w utrzymaniu czystosci niz te lodowki starszej generacji.

  • Autor: ekkore Data: 2009-10-31 08:59:41

    A masz upatrzone modele? - też chętnie pooglądam - bo czas do zakupu mam do grudnia (tzn planujemy zakup w grudniu, licząc na przedświateczne promocje, no chyba, że wcześniej coś się trafi ciekawego).

  • Autor: aggusia35 Data: 2009-10-31 11:27:58

    mam 2 modele jak się obrobie trochę w domu to wyśle ci linka do nich

  • Autor: aggusia35 Data: 2009-10-31 14:13:29

    zależy mi tak jak pisalam na 3 zamrażalnikach, 4 półkach na drzwiach i 4 pólkach wewnątrz, nie interesuje mnie stalarz na butelki jak i na puszki w tym przypadku stelarz mozna zdjąć a Ty o jakiej myślałaś ?

  • Autor: ekkore Data: 2009-10-31 14:34:28

    Bardziej podoba mi się ta z numerem 13 - u mnie jest jako alternatywna z boku.

    W tej co pokazałaś w linku nie podoba mi się to ustrojstwo z pokrętłem - zajmuje miejsce -ale domyśłam się ,że to elemet do coolboxu.

    Ja chcę kupić - to znaczy tą widziałam i wiem co zacz http://www.euro.com.pl/lodowki/ariston-nmbl-1921-cvw-ha.bhtml. I pasuje mi najbardziej ze wszystkiego, co oglądałam jeżeli idzie o funkcjnalność - nie zwracajac uwagi na markę i cenę (w końcu do dyspozycji mam wartość dwudrzwiowej - heheh) lub tą http://www.euro.com.pl/lodowki/ariston-nmbl-1922-cvw-ha.bhtml - wydawałoby się że nowszy model (bo o jedną cyferkę wyżej) -ale nie mam pojęcia co mnie czeka w środku. A u nas jak mi sprowadzą, to musze od razu kupić (a jest sporo drożej niż w Warszawie). Muszę pojechać do Warszawy i pooglądać - bo pewnie i tak kupię przez internet w tym właśnie sklepie - ze względu na koszty transportu - tu są bardzo przyjazne (a taki kolos nie wejdzie mi do bagażnika).

  • Autor: aggusia35 Data: 2009-10-31 19:04:01

    tego drugiego linka nie mozna otworzyć -  Myślałam o tej no frost ale opini jak się spisuje nikt nie wyraził, interesowało mnie to jak jest głośna bo w sumie lodówke mam na dole, śpie na górze i nie wiem czy powinnam się sugerować głośnością to że jedzenie trzeba przechowywać w pojemnikach jest sporą przeszkodą ale zastanawiałam się nad tym co niby miało by wysychac na warzywa, owoce i wędliny są specjalne pojemniki więc nie wiem. Już raz byłam z sklepie tyle tego że nie mogłam się zdecydować po czym powiedziałam do męża że jak nam ta wysiądzie to będę myśleć ale w sumie nie ma co czekać zdecydowanie jest za mała i za stara i ma z tego powodu swoje wady.

  • Autor: sanella* Data: 2009-10-31 19:21:20

    Chyba bedziesz musiala pierwsza wyprobowac:)
    Zycze udanego zakupu i nie zazdoszcze podjecia decyzji, tez mnie to bardzo meczylo.
    Nie czekaj az sie stara zepsuje, bo potem kupisz pierwsza lepsza... i nie ma nic gorszego w kuchni jak za mala lodowka... mnie to bardzo wku....lo. Teraz mam dwie duze i jestem szczesliwa
    Powodzenia.

  • Autor: aggusia35 Data: 2009-10-31 19:57:44

    Masz racje czekać chyba nie będę jak sobie pomyslę o kolejnych świetach i głowieniu się gdzie co postawie to masakra.  Prawie każde święta część rzeczy wynosze go garażu bo w lodówce miejsca brak  garaż mam nie ogrzewany więc w sam raz za lodówkę może robić tylko później wychodzenie np po bigosik strasznie to irytujące.
    Powiem Wam coś śmiesznego jak to ja myślałam że moja lodówka dokonała żywota. Na dole zbierała mi się woda tam gdzie mam pojemniki na warzywa myślałam nareszcie koniec chura . Po czym kolega poradził mężowi aby odpiął ten wężyk na dole i sprawdził czy się coś nie zatkało. Mąż oczywiście jak to chłop sprawdzić musiał.  Ja dostałam bojowe zadanie miałam zaglądac czy z dziury u góry coś nie wylatuje on miał dmuchać z drugiej strony. Więc wsadziłam łeb w lodówkę i mówie - dobra już . Jak mój chłopina dmuchnął i jak za jednym razem nie wyleciały mi jakieś czarne gluty na twarz to mówie Wam masakra :):) Jescze pyta się mnie leci coś ? - a ja w tych glutach cała mu odpowiadam - już nie kochanie, już wyleciało.

  • Autor: sanella* Data: 2009-10-31 20:01:06

    jak to w kuchni moze byc wesolo...

  • Autor: maragda Data: 2009-10-31 22:11:59

    Witaj.W czerwcu br.kupiłam w sklepie internetowym MAXIMEDIA lodówkę Bosch KGN 39A73 za ok.2700,00 i jak do tej pory (żeby nie zapeszyć) wszystko OK.Zamrażalnik ma 3 szuflady które sa bardzo wygodne i pojemne,chłodziarka półki ma dobrze rozmieszczone, wyjęłam tylko wiszącą szufladę i wiszące uchwyty na butelki.Całość jest NO FROST bez odrobiny lodu,gdy sie odmraża wydaje troszkę pisków i trzasków ale naprawde cichutko.Zamroziłam dużo owoców typu truskawki,maliny,fasolkę szparagową koperek,natkę pietruszki lody no i oczywiście mrożę mięso. W komorze chłodzącej jest normalnie nic nie wysycha,pojemniki na warzywa OK i wspaniała komora ok.0stopni na mięso itp. Jedyny minusik to taki że mam ok.160 cm wzrostu i z najwyższej półki sięgam na palcach.Długo się zastanawiałam nad jej wyborem ale naprawdę wybór dla mnie okazał się trafiony-POLECAM.Nowa maragda.

  • Autor: aggusia35 Data: 2009-10-31 22:25:15

    dziękuje bardzo za opinie

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-11-01 10:37:38

    ja mam no frost i nie narzekam spísuje sie swietnie.

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-01-03 08:18:02

    Tylko nie Ariston.

  • Autor: balbisia19 Data: 2012-09-24 07:57:29

    Ja mam Aristona 10 lat, i odpukac, nic sie nie dzieje

  • Autor: ekkore Data: 2009-11-09 12:32:28

    "No frost" hałasuje na pewno. Tzn pojęcie hałasu jest umowne - bo to co dla jednego będzie normalne, inny uzna za hałas.
    No frosty wydają dźwięki zbliżone do suszarki lub pracującego wentylatora - wynika to z technologi osuszania lodówki. W "no frostach" nie gromadzi się nigdzie woda.

    Lodówka nie szroniąca nie jest no frostem. Jeżeli lodówka ma kanalik odpływowy w dole lodówki nie jest "no frostem" tylko lodówka nie szroniacą.

    Tyle dowiedziałam się po konsultacjach sklepowych i obserwacji różnic w domowych warunkach - moja mama ma "total no frosta" - w zasadzie nei jest głośna tylko cały czas pracuje.
    Mój brat dopiero co musiał kupić nową lodówke - twierdził, że ma no frosta i jego nie buczy. dopiero kwestia kanalika odpływowego wszystko wyjaśniła.

    W 100% jestem zdecydowana na Hotpoint aristona.

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-11-09 12:40:11

    Polecialam zajrzec. Masz racje! Moja ma kanalik choc poprzedni wlasciciele mowili ze  jest "no frost" :-)
    Jak juz kiedys mowilam: czlowíek durny sie rodzi i tylko NIECO madrzejszy umiera:-)))))

  • Autor: ekkore Data: 2009-11-09 13:49:56

    Bo na zdrowy rozsądek - jeżeli jest nie szroniąca to powinna być no frost...
    A tu się okazuje, że nie...

  • Autor: bergamotka2 Data: 2009-11-22 17:58:36

    http://alejka.pl/samsung-rl-44-qtus-srebrna.html - trochę o No frost , testuję tą lodówkę od wczoraj ...

  • Autor: bergamotka2 Data: 2009-11-22 18:36:25

    my w zasadzie przymierzaliśmy sę do tego sprzętu od roku , czytałam wiele opinii , że lodówka ta jest głośna , nam chyba się udało , jeszcze nie stoi na własnym miejscu , włączona została po kilku godzinach postoju docelowego , jest cichutka ( ! ) - coś jak szum komputera tylko wtedy , gdy chodzi , poprzednia Ariston - wydawała czasami bulgające dźwięki , potrafiła szumieć wzrastająco - jakby startowała do odlotu - dosłownie , kilkakrotnie miała naprawiany układ chłodniczy , od dzisiaj służę radą http://www.rtvagd.sklep.pl/samsung/rl_44_qtus_12726.php5

  • Autor: mysha2006 Data: 2009-11-22 19:01:18

    My od ponad roku mamy lodówkę firmy Indesit i jesteśmy bardzo zadowoleni. Co prawda jest to zwykła lodówka, nie żadna "no frost" ale świetnie się sprawuje. Jest cichutka, pojemna, zamrażarnik duży. Do zakupu przekonał nas kolega, który pracuje w sklepie z rtv i agd, więc bubla by nam nie wcisnął. Tym bardziej, że sam ją sobie kupił miesiąc wcześniej.

  • Autor: aggusia35 Data: 2009-11-22 19:23:50

    Indesit to dobra firma mam kuchenkę 7 lat i działa bez zarzutu odpukać w niemmalowane drewno :)

  • Autor: ekkore Data: 2009-11-22 22:35:21

    Kupiłaś?

    Bo ja tak - tyle, że czekm na dostawę. Miała być w czwartek - ale samochód po drodze się zepsuł. Przesunięte na wtorek. Jak nie przyjedzie to nie wiem co im zrobie...

  • Autor: bergamotka2 Data: 2009-11-23 15:29:15

    Ariston - najładniejsze wzornictwo w środku , można przekładać wszystkie półeczki na drzwiach , natomiast Samsung ( i szok ) póleczkę nabiałową - na sery masło , umieścił na samej górze = 2 m , i nie można przełorzyć jej niżej , jestem niska i dla mnie to DUŻY  minus , dalej testuję jeszcze z produktami w starej lodówie

  • Autor: ekkore Data: 2009-11-24 22:02:07

    No to moja lodówka w domu. Swoje trzy godziny odstała.

    Juz jest załadowana.
    Niby większa niż poprzednia - ale ustawienie półek inne - jakoś trzeba będzie sie przyzwyczaić.
    Generalnie jestem - jak na pierwszy dzień - zadowolona

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2011-03-31 16:35:26

    Ekkore,a ktory model lodowki wybralas?

  • Autor: ekkore Data: 2011-03-31 18:39:14

    Hotpoint Ariston NMBL 1922 CV.
    Mam ją już ponad rok.
    W tym jedna naprawa - nie uznana jako reklamacja.
    Z lodówki jestem bardzo zadowolona, choć serwis pozostawia wiele do życzenia.
    I to nie tylko moje wrażenie...Bo takie same opinie czytałam w internecie.

    Zgodnie z lokalizacją zostałam przydzielona do serwisu "wojewódzkiego" - patrząc według stref numerów telefonicznych.
    Potem okazało się, że autoryzowany jest również serwis, z ktorego korzystam, gdy coś mi sie psuje (blizej na kilometry, ale w innej strefie numeracyjnej). Być może wtedy całość wyglądałaby inaczej.
    Nie wiem - po fakcie i już nic nie zmienię...

  • Autor: makusia Data: 2011-03-31 16:50:46

    Agusiu, jaki model kupiłaś?

  • Autor: makusia Data: 2011-03-31 10:13:53

    Odświeżam wątek, może ktoś tu zaglądnie:)

    Potrzebuję Waszych opinii, "napaliłam" się na lodówkę No-Frost , ale czytając niektóre opinie, to zwątpiłam, moja teraźniejsza lodówka zamraża wszystko co jest z tyłu i na dole...masakra totalna....muszę ją zmienić jak najszybciej,  proszę o rady:)

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2011-03-31 17:04:16

    Makusiu polecam z no frostem lodowke,jak najbardziej.Moja w tej chwili 3 letnia lodowka to Bosch KGN34X40 szukam na Polskich stronach ,ale nie wiele znalazlam,sa inne modele,jedyne co znalazlam to informacje o niej krotka http://cenowarka.pl/eu/a237435.html

    W maju sie przeprowadzamy,musielismy zamowic kuchnie,wiec i do niej piec,zmywarke ,jak rowniez nowa lodowke ale do zabudowy wszystko.W tej chwili w mojej kuchni to tylko mam lodowke swoja,jak sie wprowadzalismy kuchnia juz byla w srodku,ale lodowka byla strasznie mala wiec kupilismy lodowke duza,ktora zabieramy z soba,bedzie stala w piwnicy i bedzie uzywana na pewno.Chcemy zrobic z czasem,takie pomieszczenie na party,gdzie mozna wlasnie urzadzac,urodziny badz rozne inne imprezy okolicznosciowe,ale to zalezy czy nam finanse na to pozwola,na pewno sie to przesunie w czasie,to taki nasz pomysl,ale nie na juz do zrealizowania,wiec prawdopodobnie lodowka stanie wlasnie tam.

    Moj nowy wybrany model to http://shop.moebelplus.de/shop/default.aspx?TY=item&ST=1&IT=13240&et_cid=1&et_lid=12 ten model ma to w sumie wszystko co potzebuje.

    Dopisano 11-03-31 17:23:08:

    Dodam ,ze lodowka ma rowniez szuflade Cool`n`Fresh do przedluzania czasu swiezosci produktow swiezych,takich jak ryba,salaty itd.w tym powyzszym linku nizej sa zdjecia wlasnie tez tej szuflady.A tutaj Polski link http://mediacity24.pl/product/Show/id/2309

  • Autor: aggusia35 Data: 2011-03-31 17:21:15

    Całkowicie zapomiałam o tym watku ja tez polecam z np frostem ja wybrałam whirpoola
    Jestem bardzo zadowolona. szerokość mojej lodwki to jest 70 cm. Wreszcie nie mam problemu z włożeniem 2 garnków na jedną półkę. Zaletą jest to że nie przechodzą zapachy z jednej półki na drugą ( ma jakies filtry) Na drzwiach ma taką półkę gdzie można przechowywać warzywa i owoce i faktycznie świeżośc tych produktów jest dłuższa. mam barzdo dużą półkę na warzywa półka ta jest przedzielna taką jakby podziałką gdzie mogę sobie regulować szerokość i tak wreszcie mogę schowac całego arbuza i główkę kapusty.
    http://www.whirlpool.pl/produkty-1/ch%C5%82odnictwo-2/ch%C5%82odziarko--zamra%C5%BCarki-3/zaawansowane-technologie%2cniskie-zu%C5%BCycie-energii%2cdu%C5%BCa-pojemno%C5%9B%C4%87%2cwyko%C5%84czenie-inox-%5BWBS4345A%2bNFX%5D-600379/850568211040/
    Dla mnie jest tonajlepsza lodówka jaką mogłam wybrać. Polecam

  • Autor: makusia Data: 2011-03-31 18:31:09

    Fajna, ale ja mam miejsca na 60 cm....

  • Autor: ekkore Data: 2011-03-31 18:40:03

    To moja kolumbryna nie pasowałaby...
    Ona jest ponadwymiarowa we wszystkich kierunkach (pewnie za to płaciłam tyle kasy - ehhee).
    No i nie jest no frost

  • Autor: makusia Data: 2011-03-31 18:42:48

    Właśnie ją "wrzuciłam"  w Google, 70 cm szeroka:)

  • Autor: aggusia35 Data: 2011-03-31 17:26:44

    Ja też mam ta szufladę i faktycznie przedłuża świeżoścpproduktów ::) Wcześniej jak kupiłam wędline w piątek to w poniedziałek czuć było że jest nieświeża a we wtorek trzeba było wyrzucić. Teraz wędlina potrafi leżec do 1,5 tygodnia. Bardzo to zaoszczędza czas i pieniądze.

  • Autor: makusia Data: 2011-03-31 18:43:33

    Przeglądam i mam coraz większy mętlik;)

  • Autor: aggusia35 Data: 2011-03-31 20:59:50

    Makusiu lodówka ma być funkcjonalna a nie ładna. :):)  Pomyśl o tym co Ci przeszkadza w starej, czego ci brakuje. Ja mogę tylko Ci doradzić tylko tyle żebyś nie kupiła Siemensa to jest bardzo zła marka lodówek.
    Pierwotnie zamówiliśmy Siemensa już nie chce mi się szukac jaki model. W komorach na warzywa robił się lód i było tam - 14 st. Lód powstał po 3 dniu pobytu lodówki u nas. Zgłosiliśmy problem do sklepu oni kazali wezwać serwis. Przyjechał niekompetentny facet który wade lodwki stwierdzil po wykonaniu telefonu do kogoś tam. Dostałam pismo, że uszkodzony termostat i będzie naprawa. Ja się na to niezgodziłam bo niby czego naprawa- wady fabrycznej. Bardzo mielismy tam duzo problemów szkoda opowiadać. Wkońcu nam wymienili i w drugiej było to samo juz w tym samym dniu zadzwoniłam i powiedziałam że mają sobie zabrać tą lodówkę. Wg mnie to jakaś wada fabryczna tego modelu nie chcieli nam wymienić ale wkońcu jakaś pani powiedziała że wymienią aby jechac do skepu pojechaliśmy a tam że nie wymienią i koniec. My się zdenerwowaliśmy i poprosilismy ( rozmowy są nagrywane) o odsłuch tej rozmowy. Jejku az szkoda gadać odechciało nam się Siemensa i zamówilismy tą. Piszę że Siemens jest do niczego jeśli chodzi o lodówki. Powiedział nam to pan który tam pracuje wiele lat (w zaufaniu). Mało tego taka zapsuta lodówka idzie z powrotem na sklep i to jest dla mnie szok.

  • Autor: makusia Data: 2011-03-31 21:57:03

    Mam ARDO, też lód i szron, wszystko mi zamarza na dolnej półce, dziękuję za info, będę omijać z daleka tego Siemensa.

  • Autor: makusia Data: 2011-04-09 22:51:42

    Dzisiaj kupiliśmy wreszcie lodówkę, po długim szukaniu, zdecydowaliśmy się a LG, już stoi "napakowana")) jest cicha jak na bezszronową, mam nadzieję że będę z niej zadowolona, dziękuję za wszystkie rady:)

  • Autor: aggusia35 Data: 2011-04-09 23:33:15

    Makusiu na pewno nie będziesz narzekać na no frost :)

  • Autor: makusia Data: 2011-04-10 00:17:39

    Mam taką nadzieję:)

  • Autor: misia2004 Data: 2012-01-02 19:01:57

    Chciałabym odświeżyć ten wątek bo dziś się dowiedzieliśmy że prawdopodobnie mamy zepsuty agregat albo rozwarstwiła się nam ścianka tylna w lodówce. Więc czas pomyśleć o nowej ale póki co chodzi stara. Czytałam poprzednie opinie ale modele tak szybka się zmieniają że chciałabym coś "świeżego". 

  • Autor: Satina Data: 2012-01-02 19:24:09

    Ja mam 60 lodówkę z polara eco green PCB 310 A+S. DObrze się sprawuje. Ja w lodowce i tak większość przehcowuje w plastrikowych pojeminikach albo hermetycznych np do wedlin, serów itp. Warzywa normalnie w szufladach na dole mam. Jest ąłtwa w utrzymaniu czystości. Dobrze się półki wyciągają jak trzeba szubki umyć.  Zastanawiałam się nad ta bezszronową, ale z tego co wiem głośniej chodzi i zużywa więcej prądu. Moi rodzice mają z AEG taka baardzo szeroką już pare lat i sobie chwalą, tylko że to już są droższe ldówki. W zależności jaką kwotę chcesz przeznaczyć:) Moge ci polecić taka boskę lodówkę za 10 tysięcy albo za 1000 zł:P

  • Autor: misia2004 Data: 2012-01-02 19:27:48

    Hmmm. Ja chciałambym przeznaczyć i 5 tys na lodówkę. Tylko skąd mam to wziąść?? Myslę, że 1500 to max które mogłabym wydać.

  • Autor: alicja_bt Data: 2012-01-03 08:11:48

    W zeszłym roku kupiłam za niecałe 1500zł lodówko-zamrażarke Liebherr nie narzekam, klasaA+ , w zamrażarce wszystkie rurki i inne pierdoły są pochowane ma tylko szklane półki i szuflady -dosłownie 5 minut mycia z suszeniem. Górna część jest głębsza niz z innych firm - butelki z napojami można położyć prosto na ażurowej półce, a nie na skos bo lodówka się nie zamknie

  • Autor: Satina Data: 2012-01-03 10:52:30

    Ja tego mojego polara kupiłam za 1130 zł.

  • Autor: lolopopa Data: 2012-01-02 20:30:41

    Mam Sharpa 345l z systemem no frost, nie zamieniłabym na zwykłą, nigdy. Różnica jest ogromna, produkty dłużej świeże. Jest cudowna, chociaż troszkę ją słychać, ale przecież nie śpię w kuchni :) Prezencja doskonała :)

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-01-03 08:17:02

    Mam lodówkę LG z systemem NOFROST oraz z wewnętrzną kostkarką od prawie roku i nadal jestem nią zachwycona,n ic nie jest wysuszone,wędliny trzymam w specjalnie przystosowanej szufladzie,w lodóweczce nie mieszją się zapachy,w starej lodoce nigdy nie trzymałam ciast,teraz nic im nie grozi(w sensie zapachów),z czystym sumieniem polecam taką lodówkę.

  • Autor: angela Data: 2012-01-03 09:59:06

    Też mam lodówkę Sharpa no frost. Nie zamieniłabym jej na żadna inną. Jest cicha. poziom hałasu to 36 db a w innych markach 44 db. Bardzo pojemna. Mieso i wędliny trzymam w komorze 0 st. i są długo świeże. Potrawy żeby nie wysychały przykrywam np. folią spożywczą np. ciasto na talerzu. Zauważyłam, ze chłodzi o wiele lepiej niż poprzednia Gorenje- porażka. Polecam Sharpa. Potzrebowałam lodówkę w której drzwi otwierają sie w lewą stronę. Sharp jako jedyna marka na rynku ma model z drzwiami otwieranymi na obie strony,wcale nie   trzeba ich  przekładać.

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-01-03 11:42:32

    To moja lodówka

    http://www.ceneo.pl/3330310?se=-6HWO3ADVTmir9PUnYZRJD_H4ZjbMHZt&gclid=CJa-3vjVs60CFUQMfAodtl1Fng

    na uwagę zasługuje kostkarka,która się sprawdza wyśmienicie,polecam.

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2012-09-24 00:09:47

    Prawie taka sama lodowke ma znajomy tylko kostkarka jest po drugiej stronie,ale jedna wada moim zdaniem,masz tylko dwie szuflady w zamrazarce.

  • Autor: bronilla Data: 2012-09-28 15:51:40

    Hej! Ja szukam jakiejś niezbyt drogiej lodówki, raczej normalnej nie bezszronowej (nawet nie wiem na czym to polega), nie do zabudowy. Widziałam że dobre opinie mastercook zbiera, ale nigdy nie miałam nic tej firmy. Czy ktoś miał lub ma lodówkę mastercook i może podzielić się swoimi odczuciami na jej temat? Z góry dziękuję :) Pozdrawiam :)

  • Autor: zaneta1178 Data: 2012-09-30 19:39:08

    Nie wiem jaką można polecić ale na pewno nie kupuj indesida.

  • Autor: juliam Data: 2012-10-28 17:42:49

    Gdybym miał kupować to kupiłabym taką, która ma parę drzwi i robi kostki lodu.

  • Autor: mysha2006 Data: 2012-10-28 20:36:52

    A dlaczego niby ?? Ja mam i bardzo sobie chwalę :) Innej bym nie kupiła.

Przejdź do pełnej wersji serwisu