Forum

Kuchenne porady

dziewczyny ratujcie!!! :)

  • Autor: kaha87ha Data: 2009-11-05 18:31:41

    Otwieram firmę cateringową pomóżcie mi ułożyć ciekawe menu :)

    Każdy pomysł jest dla mnie nową inspiracją!

    Ciepłe dania, zimna płyta, mięsko do obiadku... itd... itp... wszystko się przyda...

    Z góry dziękuję za pomoc i wszystkie pomysły :)

  • Autor: Bodek Data: 2009-11-05 18:38:54

    z fotek w profilu to wychodzi ze masz juz ladne menu :):):):):):)

  • Autor: agik Data: 2009-11-05 18:49:29

    Heja
    Moze ułoz sobie takie jakby działy- tematycznie- np bankiet dla firmy, urodziny, komunia- itd
    Może tak łatwiej będzie dobrac potrawy i odnaleźć się w wielości róznych?
    Jak miałam praktyki na studiach ( w hucie, hi) to na zakończenie zaproszono nas na poczestunek- bardzo ładne kanapeczki, takie misterne- firma kateringowa podesłała.
    Mój tata robił urodziny w firmie i też firma kateringowa obsługiwała- udka z kurczaka tam były, jakieś sałatki, śledziki i cos na ciepło- chyba bogracz.

    Jesli chodzi o komunię ( przeglądałam oferty w necie, przy okazji komunii Synka Duniaszy) to tam było- dwie zupy do wyboru ( rosól i jakaś zupa- krem) jakieś mieso smażone i rolady, dwa dodatki ziemniaczane ( znaczy opiekane ziemniaki, albo kluski slaskie) surówka ( tez kilka do wyboru), owoce, tort.

    Chyba musisz zacząć od tego co zwykle- czyli do kogo kierujesz ofertę. I dopiero pod tym kątem układac menu

    Acha i gdzieś słyszałam, ze potrawy z grzybów i jajek są "podejrzane" :)



    A teraz poproszę 100 zł dla mnie za poradę ;))) ( zart oczywiście)

  • Autor: asiaff Data: 2009-11-05 19:20:06

    Twoje potrawy mnie wprost powaliły,śliczne to wszystko.Życzę powodzenia i być może kiedyś skorzystam z Twojej oferty,mieszkam w Czańcu i wygląda na to że blisko mi do Ciebie :)

  • Autor: Zośka Data: 2009-11-05 19:55:17

    Osobiście Ci nie pomogę, bo nie mam w tym doświadczenia. Obejrzałam Twoje przepisy i doszłam do wniosku, że potrzeba Ci tylko przykładu z innych firm. Konkurencja jest motorem rozwoju firm - jedni podglądają drugich i myślę, ze Ty mogłabyś poszukać tam inspiracji. Nie chodzi o to by kopiować czyjeś pomysły, ale na  podstawie ich logiczności spróbować ułożyć własne menu na podstawie własnych przepisów. Majac takie doświadczenie  gotowaniu i przyjmowaniu gości nie będziesz miała z tym problemu. Później możesz znajomym poruszyć wyobraźnię takim , np jubileuszowym menu  na ciepły letni wieczór..... Powodzenia,  

  • Autor: tineczka Data: 2009-11-05 22:51:26

    Trudno doradzic jak sie nie wie jakich spodziewasz sie klijentow. Jaki profil ma miec twoja firma???

  • Autor: kaha87ha Data: 2009-11-06 13:39:26

    dziewczyny, spodziewam się bardzo różnych klientów... wynajmuję salę w remizie oraz będę robić imprezy na salach wynajętych przez moich klientów, chcę być uniwersalna i na wszystko przygotowana, zatrudniłam świetnych kuchmistrzów, oni mi dużo doradzają ale chciałabym usłyszeć wasze sugestie, nie chcę  być stereotypowa, chcę mieć coś swojego a nie gotowe menu od kucharza, cenie ich doświadczenie i zaangażowanie ale wiecie....

    pierwsza impreza juz za niedługo :)

  • Autor: tineczka Data: 2009-11-09 00:21:01

    Ja robilam bardzo duzo cateringow , przyjec , stolow szwedzkich,  ale z tego co wiem to w Polsce zupelnie inaczej takie przyjecia wygladaja. Ja koncentrowalam sie na temacie : meksykanski, wloski, szwedzki, azjatycki itp, wtedy byly tylko dania wedlug tematu i odpowiednia dekoracja sali.
    A menu u nas to: przystawka, danie gorace i deser, do tego odpowiednie trunki.

    Zycze powodzenia:)

  • Autor: leeaa Data: 2009-11-09 13:32:19

    Z punktu widzenia klienta ważne jest, by wszystko było połączone jakoś ze sobą. Postawiłabym na skomponowane gotowe menu z nutką tematyczną. Pomysł na zestawy tematyczne jest bardzo fajny, ja do zaproponowanych wyżej dołożyłabym np leśny - oparty na dziczyźnie, grzybach, owocach leśnych, morski - czyli ryby pod wieloma postaciami, wegetariański, swojski, niskokaloryczny. Obecnie coraz więcej młodych ludzi korzysta z cateringu, nie tylko przy okazji imprez okolicznościowych typu chrzciny, wesele, komunia. Mnie zdarza się korzytać z cateringu przy różnych okazjach.
    Z gotowych podpowiedzi - babeczki z kruchego i francuskiego ciasta z różnymi nadzieniami, mini pasztety, półmiski przekąsek na raz. Ręcznie robione czekoladki i trufle, mini ciasteczka.

  • Autor: tineczka Data: 2009-11-09 00:31:36

    zrob to i sprobuj, gwarantuje sukces na stole bufetowym:)
    http://wielkiezarcie.com/recipe27054.html

  • Autor: nonka4 Data: 2009-11-16 11:22:32

    Spójrz na przepisy i sposób podania - Alll,
    od samego patrzenia chce się jeść:)))

    http://wielkiezarcie.com/recipeslist.php?user=164493

Przejdź do pełnej wersji serwisu