Forum

Kuchenne porady

maszyna do chleba

  • Autor: angela27 Data: 2009-11-25 10:53:27

    Bradzo Was proszę o poradę w sprawie kupna maszyny do chleba.

  • Autor: skopolendra Data: 2009-11-25 11:57:33

    Ja mam Biffinet.Kupilam w Lidlu za 35 euro.Wazne zeby miala dosc duzy pojemnik i dwa mieszadla.Ja jestem ze swojego nabytku bardzo zadowolona,pieke chleb, bulki i wyrabia za mnie wszystkie ciasta:)

  • Autor: Shanna Data: 2009-11-25 12:01:10

    Ja mam maszyne do chleba i jestem bardzo zadowolona. Rzadko wychodzil mi chleb z piekarnika a z takiej maszynki zawsze. Co do firmy - ja mam lokalna Cookworks.
    Wpisz na wszukiwaniu maszyna do pieczenia chleba. Znajdziesz wiele postow. Poczytaj je - moze pomoga CI sie na cos zdecydowac po opiniach innych.

  • Autor: kordaszka Data: 2009-11-25 13:26:16

    Ja mam najzwyklejszą - CLATRONIC (od 3 lat), z jednym mieszadłem i nie wyobrażam sobie już życia bez niej...Czasem piekę w niej chlebek, ale zdecydowanie cześciej wyrabia mi tylko ciasto - na placek drożdżowy, na pizze, na bułki, na co tylko dusza zapragnie. Ciasto jest idealnie wyrobione i  pięknie wyrośnięte. Używam drożdży zarówno suchych jak i świeżych. Taką maszynę polecam każdemu!   

  • Autor: gabi99 Data: 2009-11-25 14:11:13

    Ja właśnie kupiłam tydzień temu Zelmera.Tez miałam problem,niewiedziałam czym sie kierowac ceną czy firmą.Były tańsze i droższe.Kolezanka poradziła mi żeby pokierowac się firmą tak żeby wrazie był dostepny serwis do naprawy.No i wybrałam zelmera.Jak na razie jestem zadowolana.Chlebki piekłam dopiero 2 ale rewelacja,w piekarniku nieraz próbowałam i zawsze mi sie nie dopiekł.Trudny wybór jest ich tyle,ślęczałam nad kompem i oglądałam która wybrac,jak wybierzesz napewno będzie dobrzesię sprawować,pozdrawiam.

  • Autor: bogdzia Data: 2009-12-04 21:10:29

  • Autor: falkor Data: 2009-12-05 23:47:56

    Przepraszam za głupie pytanie. Ale co to jest ta maszyna do chleba, to znaczy co ona robi? Rozumiem, że miesza, ale z waszych wypowiedzi wynika, że również piecze. Co pokręciłem? Nie chodzi mi o szczegółowe wyjaśnienia, na nie przyjdzie czas później.

  • Autor: as Data: 2009-12-06 14:35:59

    Tak maszyna do chleba robi ciasto i później je piecze.

  • Autor: falkor Data: 2010-03-09 23:27:22

    Dzięki Wam za tę informację. Od kilku tygodni jestem szczęśliwym użytkownikiem wypiekarki do chleba marki Zelmer. Chyba tylko czajnik elektryczny, lodówka i deseczka do mięsa są u mnie używne częściej niż ta maszyna. Mam już spory zapas mąki z różnych zbóż, różnego typu, środków spulchniających i rozmaitych dodatków. Chlebki wychodzą genialnie, a jaki zapach w domu. Aż dziw, że producent nie dostał Nobla, bo należało się. Teraz pracuję nad znajomymi, żeby też piekli chleb w domach. Wszystkim gorąco polecam.

  • Autor: Wkn Data: 2010-03-12 17:47:39

    Ja pół roku temu marudziłam, że nie będę mieć, bo za wielka i będzie kolejnym klamotem w kuchni.

    Teraz mam maszynę firmy Kenwood i nie ma tygodnia, żebym nie piekła jakiegoś chleba. Moim faworytem jest chleb brioche, który podany na świeżo z masłem i domowymi dżemami jest nie do pobicia :D

  • Autor: jolcia73 Data: 2010-03-13 15:53:47

    witam
    właśnie tydzień temu kupiłam Kenwooda i co drugi dzień piekę chleb,szukam różnych przepisów na pieczywo bez mąki żytniej bo mam alergię,a chleb brioche ją zawiera? Jeśli nie to mogę liczyć na przepis?
    pozdrawiam

  • Autor: jolcia73 Data: 2010-03-13 15:56:51

    polecam Kenwooda jest świetny chociaż mam go dopiero tydzień ,co drugi dzień piekę chleb na zmianę z ciastem drożdżowym, wygoda niesamowita chociaż nie ma zbytniego zapachu, aż się dziwię bo podobno miało w kuchni pachnieć a tu mało co.
    pozdrawiam

  • Autor: brydzia.w Data: 2010-03-13 19:53:02

    Jak ta maszyna robi chleb od początku do końca to chyba musi ciągnąć dużo prądu? A powiedzcie jeszcze czy ważne jest ile ten automat ma wat.Widziałam na allegro firmy Zelmer i napisali duża moc 450W a niektóre mają nawet 800W więc jak to jest?

  • Autor: boroweczka25 Data: 2010-03-13 19:56:45

    Prądu dużo nie ciągnie, potrzebuje go na wymieszanie a potem około godziny na pieczenie, pobiera podobnie jak prodiż.

Przejdź do pełnej wersji serwisu