Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Livistonia palma

  • Autor: urszulka Data: 2009-11-26 13:27:12

    Kupiłam w biedronce livistonie palme czy ktos ma ją i mogłby mi doradzic co lubi i gdzie ja postawic.Czytałam troche na necie ale wole was sie spytac bo sie tak do tego forum przyzwyczaiłam i polubiłam Pomózcie jak mozecie. Powiem ze ma tak lekko koncówki niektóre pousychane czy to szkodzi.

  • Autor: a. Data: 2009-11-26 19:05:03

    Witaj :)
    Też mam tą palmę i też z biedronki ;)
    To już mój drugi taki kwiat - pierwszy zmarnowałam.
    Z doświadczenia mogę Ci podpowiedzieć ze roślina lubi miejsce sloneczne, ale uwaga - nie stawiać na bardzo nasłonecznionym oknie. Najważniejsze jednak jest dla niej odpowiednie nawilżenie. Podlewaj gdy ziemia lekko przeschnie ale za to często zraszaj liście. Roślina nie zraszana rosnąca w suchym pomieszczeniu łatwo ulega porażeniu przez szkodniki i bardzo trudno ja uratować. Ja tak straciłam pierwszy kwiat.
    pozdrawiam i powodzenia w uprawie.

  • Autor: urszulka Data: 2009-11-27 09:12:25

    Dzieki bede sie starac bo nie jest on za tani.

  • Autor: a. Data: 2009-11-27 09:52:22

    No nie jest :) ale i tak dużo tańszy w biedronce niż w normalnej kwiaciarni. Większość kwiatów jakie posiadam kupiłam w biedronce ;).

  • Autor: urszulka Data: 2009-11-27 16:01:29

    No ja ostatnio tez sie tam zaopatruję.

  • Autor: palcelizac Data: 2010-03-21 22:14:35

    Też kupiłam przed Bożym Narodzeniem tę roślinę w Biedronce. Jest bardzo ładna i chciałabym, żeby duża urosła. Trzymam ją na parapecie południowego okna, ale pewnie latem przestawię w mniej nagrzane miejsce. Nie pieszczę się z nią zbytnio, często otwierałam to okno przy ujemnych temperaturach. Przesadziłam ją tylko do większej doniczki, bo wydawało mi się, że się męczy. Już puściła 2 nowe liście :)
    P.S.: Zadne kwiatki mi się tak dobrze nie trzymają, jak te z Biedronki. Mam stamtąd już 7 sztuk i rosną jak szalone. Tylko trzeba przesadzić.

Przejdź do pełnej wersji serwisu