Kiedyś rozmawiałam z klientką na temat potraw wigilijnych. Mówiła mi, że u niej w Wigilię jada się kaszę jaglaną ze słodkim sosem (o konsystencji kisielu) z suszonych owoców. Ciekawa jestem czy u was też je się kaszę jaglaną. Jeśli tak zdradźcie przepis na sos :) Klientka mówiła jeszcze, że to przynosi pieniądze (coś jak łuska karpia w portfelu).
uwielbiam kaszę jaglanę, przyłączam się do prośby o przepis.......... a sama z mało znanych potraw robię gołąbki z kaszy jęczmiennej z tartymi ziemniakami, pycha!
witam, dopiero teraz wróciłam do świątecznego wątku, bo byłam w delegacji Ale chętnie się podzielę tym przepisem:
gotuję 1 woreczek kaszy jęczmiennej, troszkę krócej niż przepis na opakowaniu, zostawiam pod przykryciem. Trę (malakserem- ułatwia) ok 5-6 ziemniaków, jak małe dodać ze 2. ziemniaki, wyciskam je przez ściereczkę i papkę dodaję do kaszy. Do tego podsmażoną 1,5 cebulki, przyprawy czyli sól pieprz i ew. trochę rozmarynu lub majeranku, 1 ząbek czosnku. najsmaczniejsza jest cebulka przesmażona na odrobinie słoninki, jeśli rygorystycznie przestrzegasz postu, to na maśle i tak sporo go- ze 2 łyżki. mieszam farsz i nakładam na wypażone liście kapuściane. Zapiekam w piekarniku. Podaje na wigilię, zazwyczaj zamrażam bo robię wcześniej, też dobre. polecam i pozdrawiam, K.
hm, brzmi apetycznie, bardzo lubię kaszę, starałam się znaleźć jakieś informacje i tu między innymi jest przepis na kaszę na słodko: http://nowagospodyni.pl/?page=artykul&id=535
Ja uwielbiam kaszę jaglaną zapiekaną z jabłkami.Pycha.Robię z tego przepisu. http://www.edziecko.pl/jedzenie/2,79376,,,,23984271,P_KOBIETA_PRZEPISY.html
Kiedyś rozmawiałam z klientką na temat potraw wigilijnych. Mówiła mi, że u niej w Wigilię jada się kaszę jaglaną ze słodkim sosem (o konsystencji kisielu) z suszonych owoców. Ciekawa jestem czy u was też je się kaszę jaglaną. Jeśli tak zdradźcie przepis na sos :) Klientka mówiła jeszcze, że to przynosi pieniądze (coś jak łuska karpia w portfelu).
uwielbiam kaszę jaglanę, przyłączam się do prośby o przepis..........
a sama z mało znanych potraw robię gołąbki z kaszy jęczmiennej z tartymi ziemniakami, pycha!
A można prosić o przepis na te gołąbki
witam, dopiero teraz wróciłam do świątecznego wątku, bo byłam w delegacji Ale chętnie się podzielę tym przepisem:
gotuję 1 woreczek kaszy jęczmiennej, troszkę krócej niż przepis na opakowaniu, zostawiam pod przykryciem. Trę (malakserem- ułatwia) ok 5-6 ziemniaków, jak małe dodać ze 2. ziemniaki, wyciskam je przez ściereczkę i papkę dodaję do kaszy. Do tego podsmażoną 1,5 cebulki, przyprawy czyli sól pieprz i ew. trochę rozmarynu lub majeranku, 1 ząbek czosnku.
najsmaczniejsza jest cebulka przesmażona na odrobinie słoninki, jeśli rygorystycznie przestrzegasz postu, to na maśle i tak sporo go- ze 2 łyżki.
mieszam farsz i nakładam na wypażone liście kapuściane. Zapiekam w piekarniku. Podaje na wigilię, zazwyczaj zamrażam bo robię wcześniej, też dobre.
polecam i pozdrawiam, K.
hm, brzmi apetycznie, bardzo lubię kaszę, starałam się znaleźć jakieś informacje i tu między innymi jest przepis na kaszę na słodko:
http://nowagospodyni.pl/?page=artykul&id=535
Ja uwielbiam kaszę jaglaną zapiekaną z jabłkami.Pycha.Robię z tego przepisu.
http://www.edziecko.pl/jedzenie/2,79376,,,,23984271,P_KOBIETA_PRZEPISY.html
Dziewczyny, bardzo Wam dziękuję za ciekawe przepisy. Na pewno je wykorzystam :)